Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to że jeżeli wypali Ci się palnik w takim zestawie jaki masz to czy pasują normalne palniki od oryginalnych ksenonów

 

obsada żarówki wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista, ale cos mi sie wydaje że nie ma ori ksenonów na h7, więc nie bardzo czaje pytanie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to że jeżeli wypali Ci się palnik w takim zestawie jaki masz to czy pasują normalne palniki od oryginalnych ksenonów

 

obsada żarówki wiadomo

Dalej nie czaje. Palnik jest zintegrowany z obsada zarowki. Tzn palnik ma koncowke jak zarowka, to co ma nie pasowac ??

Nie jestem specjalista, ale cos mi sie wydaje że nie ma ori ksenonów na h7, więc nie bardzo czaje pytanie

do 3B byly soczewki H7/D2S Depo, ale nie wiem jak tam z homologacja.

Nie wiem czy rozmawiamy o ori zestawach xenon czy nie, bo temat watku swiadczy o przerobce palnika halogenowego na wyladowczy w reflektorach, wiec co tu deliberowac czy byly ori H7? Nie ten watek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec co tu deliberowac czy byly ori H7? Nie ten watek.

Pytanie było o żarniki z oryginalnych ksenonów w razie spalenia dlatego tak odpisałem. No a lampy depo to nie oryginał, hella robiła chyba tylko D2s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hella czy Depo jeden pies, do odroznienia tylko po napisie.

Tak czy siak samych zarnikow wszelakiego typu jest od groma czy ori czy pod zarownki, sa dostepne od reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... sorry.. uściślę

dokładnie chodzi o to że jeżeli wypali Ci się palnik to czy musisz go wymienić łącznie z przewodami idącymi do przetwornicy? czy są wymienne same palniki z obsadą na h7 do takiego zestawu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palniki sa z kablami do przetwornicy. One sa integrowane dlatego nie ma takiej mozliwosci zeby bylo jak w przypadku D2S czy zwyklych zarowek.

Sa po prostu w zestawach same zarniki z kablami. Kable sa zatopione w koncowce do mocowania w miejsce zarowki. Ooo chyba teraz bedzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm... sorry.. uściślę

dokładnie chodzi o to że jeżeli wypali Ci się palnik to czy musisz go wymienić łącznie z przewodami idącymi do przetwornicy? czy są wymienne same palniki z obsadą na h7 do takiego zestawu??

 

Na allegro ich pełno.I są z kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

trochę zamotałem

o taką odpowiedź mi dokładnie chodziło:ok:

 

Tylko z tego co widzę to przykładowo 2 szt takich palników to conajmniej koszt nowego zestawu HID:zdziw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=wolfik;232658

1. reflektor przeznaczony do halogenów (co jest na nim wytłoczone jako H' date=' ksenon ma D) wraz z takimi ksenonami nie ma homologacji = mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego ...

[/quote]

Jakoś nie mogę dojrze zadnego znaku ( H czy D czy $:D) w moich ori soczewkach.Czysty klarowny plasticzor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej przetwornice zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginałach masz pod lampą taki otwór na przetwornicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co widzę to przykładowo 2 szt takich palników to conajmniej koszt nowego zestawu HID:zdziw:

 

Ja za swoje żarniki dawałem 160zł za dwie sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie oto zestawy HIDa mozecie mi ktorys z nich polecic robieznosc cenowa jest dosc znaczna. Nie mam pojecia dlaczego az taka...

http://moto.allegro.pl/item318175931_ksenony_xenony_faktura_gwarancja_extra_h7_ksenon.html

http://moto.allegro.pl/item328750888_xenony_h1_h3_h7_h11_hb3_hb4_sprawdzony_sprzedawca.html

http://moto.allegro.pl/item340938548_xenony_h7_4300k_zestaw_hid_xenon_montaz_krakow.html

http://moto.allegro.pl/item330935124_zestaw_xenon_audi_a6_a4_vw_golf_opel_bmw_ksenon.html

 

prosze o opinie tych ludzi ktorzy maja juz taki zestaw badz kupili od ktoregos z tych ludzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slim Shady

Sam sie zastanawiałem nad tym HID-em ale jak mam wydac 300zł to na giełdzie w Poznaniu gostek sprzedaje Hella po 550zł a dowiedziałem sie ze te same mozna kupic u goscia w Wągrowcu za 430zł wiec chyba warto dołozyc do znanej marki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepiej zainwestować w Denso, Koito lub Hella niż (czasami dopiero okazuje sie po czasie) w chiński szit.

Z Hid'ami jest tak, że niby wszystko jest ok, a zawsze sie znajdą sie osoby, że zakłóca im radio, chrzani elektronike-można o tym nawet przeczytać u Nas na forum jak i na 206club.net :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam sie zastanawiałem nad tym HID-em ale jak mam wydac 300zł to na giełdzie w Poznaniu gostek sprzedaje Hella po 550zł a dowiedziałem sie ze te same mozna kupic u goscia w Wągrowcu za 430zł wiec chyba warto dołozyc do znanej marki :))

Moze i mozna ale kuoujesz same przetwornice bez zarowek... zarowki teraz bedziesz musial kupic dedykoweane do xenona i dodatkowo do tego przejsciwki jakies uzyc (poniekad dostepne juz na allegro)... Ale cena wtedy wzrasta znacznie powuzej 600zl za wszytsko? Brales to pod uwage? Jak dla mnie ta cena jest znacznei przekraczajaca moj budrzet...

 

Co do zaklucania czytalem juz tyle watkow o zestawach HIDa ze nie chce mi sie czytac wiecej... oczywiscie sa zestawy ktore zaklucaja ale sa i takie z ktorymi nic sie nie dzieje... przetestowane przez innych uzerow z forum, i do niech bylo kierowane wlasnie to pytanie. Znajomy z audi przeszperal tez juz tuziny postow na forum o tych zestawach polecili mu te za 389zl bo maja je ludzie i nie maja z nimi zadnych zakluceń.

W tym samym czasie zadalem pytanie tutaj na forum ktore polecacie, a tu pojawiala sie tylko jedna odpowiedz ktora mnnie satysfakcjinowala, polecila jeszcze inny zaestaw (metlik w głowie). A reszta postow to wypociny wasze zeby mnie zniechecic do HIDa. Jak bym nie chcial HIDa nie pytal bym sie tutaj.

Jednakze dziekuje za odpowiedzi jakie by one nie były, neistety nie wniosly nic znaczacego.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od paru dni hidu 5000k i jestem zadowolony :)

 

DSCN0865.jpg

 

 

DSCN08631.jpg

 

 

DSCN0864.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smalec a jaki kupiłes gdzie i za ile? Daj jakiegos linka najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności