Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Preziu tylko nie zapomnij zrobić tych fotek jak będziesz montował bo ja zdjąłem zderzak i z wątpiłem ale pewnie dla tego ze spryski mam do założenia z octavi II a one są inne i sie zastanawiam czy oryginałów nie kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMALEC,jak tam fotki oprawy żarówki?(chce zobaczyć jak jest osadzony palnik i gdzie trzeba to ponawiercać)Jak możesz to zapodaj w wolnej chcwili:)Pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry 126tomek, zapomnialem o tym ale postaram sie wrzucic te zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wam idzie mątaż ja niestety musze zaczekac do urlopu z tym tu gdzie teraz jestesm strasznie to drogie jest a najczesciej tylko te drozsze "lepszej" firmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, ponieważ i ja wziąłem się za montaż xenonów.

 

Zastanawiam się nad tymi, którzy piszą, że kazdy montaż - zestaw xenon to niebezpieczne świecenie po oczach innym. Nie wiem czy zazdroszczą czy nie mają wiedzy ?

 

Ja kupiłem reflektory soczewkowe z gniazdami D2S. Do tego przetwornice oczywiście i palniki D2S o barwie 5000k. Prawidłowo, idealnie ustawione. Następnie test.

 

Ja wsiadłem do auta kolegi, kolega do mojego. Wieczór, noc. Droga leśna asfaltowa wąska. Jedziemy na przeciw siebie nic, zupełnie nic mnie nie oślepia. Minęlismy się, jadę kawałek dalej, jedzie jakaś astra zdezelowana z żarówkami H4 i wali mi po ślepiach jak szperaczem wojskowym.

 

Oczywiście Ci, którzy do standardowych lamp zakładają palniki, powinni ostro walnąć się w bańkę i poczytać o podstawach tego zagadnienia. Kolejni, to Ci którzy kupują palniki 11- 12000k. A najlepsi są Ci, którzy kupują xenon do standardowych lamp, a żeby na wsi zrobić lans, montują palniki 11000k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem ten temat. Nawet przymiarki robiłem i zbierałem informacje na ten temat. Ale... Przemyślenia doprowadziły mnie do następujących wniosków:

1. Jeździmy 24/dobę z włączonymi światłami i szkoda xenonków by świecić non stop;

2. Jazdy nocnej mam niewiele;

3. Polerka reflektorów i wstawienie dobrych żarówek znacznie poprawi widoczność.

Jak pomyślałem tak i zrobiłem. Jestem zadowolony z decyzji. Do tematu xenonów wracam jesienią :-) wtedy naprawdę sie przydadzą.

Z zebranych info wynika:

1. 4700K są robione z oryginalnych palników przez zamontowanie ich w oprawkach H1 - H7. Dają najlepszy snop światła i nie wnerwiają innych kierowców.

2. Najważniejszy jest sam palnik. Jego wykonanie, jakość i precyzja mają główny wpływ na osiągnięty efekt.

3. Kupować palniki z białą ceramiczną obwódką przy oprawce. Inne rozwiązania to silikon. W efekcie mamy drżenie snopa światła spowodowane niedbałym tanim montażem.

Co do warunków technicznych i kontroli drogowej to xenon w oprawie H1-7 jest niezgodny z przepisami i aby nie stracić dowodu należy szybko bez dyskusji na oczach kontrolującego wstawić standardowe żarówki. Nikt nie ma prawa zabronić wymiany, a pojazd doprowadzony do prawidłowego stanu techn. wyklucza podstawę prawną czynności zatrzymania paierów i skierowania na dodatkowe badania techn.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wasze zestawy hid powinny byc zabronione przynajmniej do zwyklych reflektorow czytaj nie soczewkowych wczoraj w nocy zaraz ppo deszczu jechal za mna pan ktory taki zestaw posiada porazka to delikatnie powiedziane nie da sie jechac przed takim kolesiem prubowalem poprzestawiac wszystkie lusterka ale i to niewiele dalo musialem wiec sie zatrzymac i przepuscic pana nie wspomne juz o tym jak takie swiatla oslepiaja jadacych z przeciwka. Nawet w dzien jest to drazniace a wnocy przy deszczu i mokrej nawierzchni wrecz niebezpieczne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac inny reflektor niz soczewkowy na pewno bym tego nie zamontowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. Czy ktoś z was ma może zamontowane w swoim pasku zestaw HID firmy Well Done ? Ja w swoim przymierzam się właśnie do zamontowania takiego zestawu w soczewkach DEPO. Jest to dość drogi zestaw bo za 699 zł ale za to nie jest to tandeta z Chin, mają nawet swojego przedstawiciela w Polsce w Mysłowicach. Przydały by się więc jakieś opinie o tych HIDach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam od tygodnia 6000k i jestem bardzo zadowolony

Kupiłem takie : http://www.allegro.pl/item418927261_zestaw_xenon_h7_ksenony_h_7_xenony_kurier_gratis.html

 

Nie wiem czy dobrze widac :

img0052ln9.jpg

img0052ln9.99af1b32e6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł to raczej napewno są chińskie HIDY a ja chcę kupić jakieś lepsze i dlatego właśnie moją uwagę przykuły te ksenony Well Done. Mają one filtr przeciwzakłóceniowy zintegrowany w przetwornicach. Chciałbym zasięgnąć jakichś opinii o nich. Tu jest strona producenta : http://www.well-done.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 245zl wkońcu zestaw zamontowalem do auta juz 100% polepszenie jakosci widoczności polecam kazdemu kupiłem je na allego od uzera "ymek_and_papa" polecam kuzyn ma juz je od pół roku a a4 zero problemów ja mam je juz 2 miechy i zero zakłuceń polecam ogólnie jak chce ktos kupic w tej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzewam temat. Czy ktoś z was ma może zamontowane w swoim pasku zestaw HID firmy Well Done ? Ja w swoim przymierzam się właśnie do zamontowania takiego zestawu w soczewkach DEPO. Jest to dość drogi zestaw bo za 699 zł ale za to nie jest to tandeta z Chin, mają nawet swojego przedstawiciela w Polsce w Mysłowicach. Przydały by się więc jakieś opinie o tych HIDach.
jak chcesz juz płacić więcej to kup przet. Denso od Toyoty i palniki Osrama. Cenowo wychodzi podobnie, ale jakościowo na pewno w 100% ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby lepsza ale na allegro te przetwornice markowe typu Denso, Hella itd. są używane i niewiadomo ile jeszcze podziałaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chcę mi się wierzyć że za 250 zł dostanę nową przetwornicę ( w ASO zaśpiewali by z 1000zł) . Prawdopodobnie jest używaną lub regenerowana. Gdzieś czytałem że przetwornicę mają swoją żywotność i po jakimś czasie padają - nie wiem czy to jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 250 zł
za sztuke! ja tyle dałem za swoje rok temu+palniki osram'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam biksenon we francuzie, przetwornica cyfrowa, niby chinszczyzna ale naprawde daja rade juz dłuzszy czas, jesli ktos jest zainteresowany to wbijac na moja skrzynke i sie dogadamy co do ceny i rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Panowie ze tak zapytam. Czy po zalozeniu hidow komputer bedzie pokazywal przepalenie zarowek? Czy trzeba cos ustawiac VAGiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Mac wybrales jakis konkretny zestaw HID? bo tez sie zastanawiam nad ktoryms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności