Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym miec pewnosc ze nie narobie sobie roboty jezeli mialoby wyplukac caly syf i rozbierac dol silnika.Moze ktos jeszcze sie wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialam ponowic moje pytanko bo nie uzyskalam do tej pory odp a mianowicie gdy przejde z castrola 10W40 na inny olej ale takze na 10W40 to takze wypluka mi nagar czy dzieje sie to tylko po przejsciu na np 5W30???
jjeśli tylko zmieniasz firmę to nic się nie stanie jakbyś przechodziła z 15W40 na 5W30 to powinnas przepłukać silnik ale w twoim przypadku to nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Zbliża mi sie wymiana oleju i jak do tej pory samochód jeździł na mobil super S 10w40 i chciał bym przejsc na pełen syntetyk. Co wy radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy przebiegu 270ttkm jeżdżę na shellu 15W40 i jest ok jest to mineral ale nie narzekam

a co do tego przejścia to chyba powinieneś wypłukać motor przed taką zmianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko:ktory olej bardziej byscie polecili do mojego silnika(biore pod uwage tylko dwa):

-shell helix 10W40

-mobil1 10W40

Co do pierwszego to nie wiem o nim za duzo a raczej nic a co do mobila to podobno dedykowany jest przewaznie do silnikow turbodoladowanych ale ile w tym prawdy to nie wiem a i cena nie jest z kosmosu.

Prosze o podpowiedz bo nie moge sie zdecydowac.

Pzdr Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz przejsc z Castrola na Mobil1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce przejsc na inny olej bo o castrolu magnatec 10W40 nie za dobrze sie wszyscy wypowiadaja,chodzi mi o ten tworzacy sie nagar i zapychaniu przez niego ssaka oleju czy samej pompy olejowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Magnateca i sobie chwale. Raz przeszedlem na Mobil 1 i nie bylem tak zadowolony. Poza tym, nie sluchaj innych, tylko zalej jedne i sama sprawdz czy tworzy sie nagar czy nie.

Poza tym nie ma oleju dedykowanego do turbodoladowanego silnika:) CHyba ze pan w sklepie chcial Ci wcisnac bujde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to juz sama nie wiem co robic,zmieniac czy nie?

Jak sprawdzic czy tworzy sie nagar,sciagnac pokrywe zaworow i co bedzie juz cos widac czy jest inny sposob na sprawdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak ściągniesz głowicę to zobaczysz czy jest nagar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu to kiepsko bo przeciez nie bede extra zwalala glowicy zeby zobaczyc czy jest nagar.Co do tego oleju to naprawde nie wiem co robic a musze szybko sie zastanawiac bo niedlugo bedzie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zmieniał sokor jest dobrze na tym obecnym oleju to poco zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszon, ja do swojego leję LOTOS Synthetic 5W40:

olej-lotos-5w40-4l_1348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest ok.Poprzedni wlasciciel(moj tata)jezdzil na castrolu przez trzy lata i nie mial zadnych przygod z kontrolka oleju.

To mowi kolega zebym pozostala przy tym co jestem wiec chyba tak zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co zmieniać coś co jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok przekonaliscie mnie,pozostane przy castrolu magnatec 10W40

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do swojego leję LOTOS Synthetic 5W40
To samo ja do swojego, co już wczesniej pisałem. To jest bardzo dobry olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam oleje motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że każdy tą decyzje musi podjąć sam. I przy dzisiejszej technologii nie jest ważne jaki olej, byle pochodził z legalnego i wiarygodnego źródła, i żeby go w końcu wymienić, a nie - jak za namową byłego prezesa castrola - tylko dolewać... ;) a kogo stać na eksperymenty - niech się bawi w longlife...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie tez przekonaliście ;) Pozostanę przy castrolu . Poprzednik zrobił na tym oleju 140kkm i nic się nie dzieję z żadna kontrolką . Ważne by robić to na czas. Filterek jednak oryginał założe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności