Skocz do zawartości
Gość luka

[B5] Przeróbka automata na manual.

Rekomendowane odpowiedzi

I nie masz juz probemów? Jaki koszt i gdzie robiłeś. Pytam tak z ciekawości żeby wiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kosza sprzęgłowego bo się rozsypał, planetarek + nowe tarczki, olej, uszczelnienia, filtr i regeneracja konwetera. Koszt cały wyszedł 4000zł mojej 5HP19 u faceta w Olkuszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegary też zostawił? za 2,5 koła to chyba go wyszło jak sprzedał skrzynie automatyczną po rozbiórce... nawet jeśli z własna robocizną to dla mnie nierealne!

Jak ktoś lubi składaki to kupuje "Wigry 3" a nie passata, jeszcze w tiptronicu...

Nie obchodzi mnie indywidualna sprawa golaba, bo może akurat dostał za darmo wiekszość części albo w mega okazyjnych cenach, ale sprawdź sobie dokładnie ziewal ile jaka część kosztuje, wlicz robocizne, bo nie każdy sam sobie to zrobi, a wy tu lansujecie tego typu operacje jakby to była kaszka z mleczkiem i w dodatku za "smieszny" pieniądz.

 

W dalszym ciągu uważam że warto naprawiać automat albo nie kupować go nigdy :)

 

pozdrawiam :)

więc tak:

-wszystkie części od automatu leżą sobie nadal w piwnicy, łącznie ze skrzynią,

-żadnych części nie dostałem za darmo, tylko wszystko kupiłem i za niektóre sporo przepłaciłem (za niewiedzę się płaci),

-po 10000 km wymieniałem komplet sprzęgła, wraz z dwumasą, bo używka z allegro okazała się złym wyborem (byłem ostrzegany),

-zrobiłem sam więc nie będę wnikał za bardzo w koszta robocizny (dla zdecydowanych z moich okolic (Słupsk) info na PW),

-jest to kaszka z mleczkiem jak się wie co trzeba zrobić i jak.

 

nie porównuj takiego swapa do składaka (wigry3), bo w auto niema większej ingerencji niż przy wymianie sprzęgła. reszta czynności, które trzeba wykonać nie jest skomplikowana jak się ma trochę pojęcia o tym co się robi. z tego co wiem ja "przecierałem szlaki" na naszym forum z takim swapem, nikt nie potrafił mi udzielić konkretnych odpowiedzi na moje pytania, a teraz już jest wszystko jasne.

 

 

w 100% jestem zadowolony z wyboru, którego dokonałem (spalanie, bezawaryjność...) i pozdrawiam tych, którzy wyremontowali automat za 4000zł i za jakiś czas znowu będą płakać :hehe

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
automat za 4000zł i za jakiś czas znowu będą płakać

no to znowu naprawią...

 

chyba że sugerujesz że za 4 tyś zł nie da się zrobić porządnie aftomata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i się da za 4 tysiące zrobić porządnie automata, ale na forum były już przypadki, że ktoś wyremontował automat, po niedługim czasie znów się zaczął sypać i żałował, że nie wymienił na manual, a teraz to już głupio by było wymieniać, bo włożył już kasę w naprawę automatu...:dupablada

no to znowu naprawią...
no właśnie, a ja cieszę się bezawaryjnością, co prawda wydałem 2 tyś zł na dwumasę i sprzęgło, ale mam pewność, że przez następne 200000 nie będę dotykał nic przy skrzyni. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca jeste pionierem w tym temacie;) ja juz od 3 lat wykonuje takie przekladki : sharan, b5, b5 fl, b4 , i inne ;) temat do opanowania i prosty tak jak mowisz. I popieram Twoj wybor, automat to kwestia czasu kiedy sie spier.... a tak problem masz z głowy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie do konca jeste pionierem w tym temacie ja juz od 3 lat wykonuje takie przekladki
ja nie napisałem, że jestem pionierem, bo przed przekładką wiedziałem, że ktoś już to robił... ale na naszym forum nikt nic konkretnego na ten temat nie potrafił mi powiedzieć. do wszystkiego dochodziłem sam siedząc godzinami przed etką, autodatą, grzebiąc w necie i pytając różnych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez kleka skrzynia problem ze wstecznym biegiem (koszyk wstecznego, badz za malo oleju nie wiem nie sprawdzilem jeszcze) jak mi kleknie do konca zmienie na zwykla 6...bo cena remontu zwala z nog:)golab21, dobrze ze sie dzielisz inforamcjami na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podaje spis potrzebnych czesci do przekładki automata na manual :

 

-Skrzynia Biegów (5 lub 6 biegów , zalezy jaki silnik itp .)

-Kompletna Dwu masówka (Tarcza ,docisk , sróby )

-Wózek , jeżeli wkladamy 5 biegowa skrzynie , jezeli 6 zostaje ten sam .

-Pedały , pompka sprzegłowa .

-Przeguby , w automacie sa inne Trzeba pamietac ktory gdzie , bo jeden jest dłuższy a drógi krótszy .

-Wybierak biegów .

-Przewód sprzegłowy do pompki .

-Tunel srodkowy wyciagamy , odwracamy i odrecamy 4 śróbki torx i mamy normalny tunel do ktorego pasuje mieszek od wybieraka do skrzyni manualniej .

-Przeróbka instalacji mni do wstecznego .

-Rozrusznik , jezeli wkładamy skrzynie 6 , jezeli 5 to zostaje taki sam .

-Na koniec zostaje kodowanie , usuniecie komunikatu 'abgas werkstad ' oraz esp i abs palace sie ciagle

-Wyjecie komputera sterowania automatem , pod dywanem pasazerza w takiej czarnej puszce

 

 

Mi takie coś zajmuje około 3 dni i auto jezdzi , przerobiłem juz tak 12 automatów i kazdy chodzi bez zarzutu .Wszystko tak jak w oryginale . Jezeli mamy dobrze odpowietrzone sprzeglo to nie bedzie w ogóle róznicy w jezdzie .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jakie częsci napewno nie podejda na przerobke automata na manuala?

 

Wiem że pedały , coś jeszcze ?

 

Czy takie elementy jak pompka od sprzegla i przewody pasują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jakie częsci napewno nie podejda na przerobke automata na manuala?

 

Wiem że pedały , coś jeszcze ?

 

Czy takie elementy jak pompka od sprzegla i przewody pasują?

domyślam się, że chodzi ci o części z angola?

jeśli tak to pedały nie pasują i nie wiem jak z pompką. reszta OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sanki z 4 biegowego automatu pasuja do 5 biegowego manuala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie pasują. Wózek od automatu pasuje tylko do szesciobiegowej skrzyni . POZDRO !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kiedyś Scorpio 2.9 24V z automatu na manual - później żałowałem że nie mam autoamtu ...

 

Chyba lepiej naprawić automat - byle zrobić to w dobrej firmie i jest spokój na kolejne 100-200 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z mocowaniem dwu masu ?

Przy silniku jest takie coś http://motofocus.pl/artdodatki/12440298844a2663bc303fd.jpg

Pewnie przy automacie tego nie ma ? i musze kupić ??

 

 

Chyba lepiej naprawić automat - byle zrobić to w dobrej firmie i jest spokój na kolejne 100-200 tys

Nie stać mnie na naprawe automata, mam juz prawie wszystko do przeróbki.

Jak go kupowalem to było inaczej, ale na chwile obecną nie moge sobie pozwolić na taki wydatek i przerabiam.

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z mocowaniem dwu masu ?

Przy silniku jest takie coś http://motofocus.pl/artdodatki/12440...663bc303fd.jpg

Pewnie przy automacie tego nie ma ? i musze kupić ??

przy automacie jest tak samo, musisz tylko dokupić malutkie łożysko igiełkowe, które wchodzi w otwór w wale korbowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy automacie jest tak samo, musisz tylko dokupić malutkie łożysko igiełkowe, które wchodzi w otwór w wale korbowym.
I właśnie dlatego kupiłem całego angola przełożyłem w komplecie w 2 dni. Tylko wiadomo nie kazdy posiada fundusze żeby włożyc a potem przez długi okres je odzyskiwać
Przerobiłem kiedyś Scorpio 2.9 24V z automatu na manual - później żałowałem że nie mam autoamtu ...

Chyba lepiej naprawić automat - byle zrobić to w dobrej firmie i jest spokój na kolejne 100-200 tys

Mi też brakuje automata ale tylko i wyłącznie na mieście bo tak to wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał szewos

A jak jest z mocowaniem dwu masu ?

Przy silniku jest takie coś http://motofocus.pl/artdodatki/12440...663bc303fd.jpg

Pewnie przy automacie tego nie ma ? i musze kupić ??

 

przy automacie jest tak samo, musisz tylko dokupić malutkie łożysko igiełkowe, które wchodzi w otwór w wale korbowym.

 

Czy to ? http://www.motoneo.pl/m-VW-1998-PASSAT_3B2-88-16333-Sprzegla-Lozysko-Lozysko_pilotujace.html#kat1

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z pedałami? jakaś rzeźba czy podchodza P&P?

W Przyszłym tyg zaczynam w końcu przekładkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to :)

 

a jak to jest z pedałami? jakaś rzeźba czy podchodza P&P?

 

zero rzeźby wszystko p&p. aluminiowy "stelaż" zostawiasz swój, dokładasz tylko pedał sprzęgła z pompką i wymieniasz hamulca na wąski.

 

a tak na marginesie to widzę, że coraz więcej ludzi idzie w moje ślady :)

pozdro i powodzenia w dłubaniu. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności