Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki GRZECHH a masz może jakiś schemat albo wiesz pamiętasz jaki kolor kabli, bo muszę sprawdzić czy przycisk się zepsuł czy kabel gdzieś po drodze się zesrał ale nie mogę go za cholerę zlokalizować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Mam pewien problem, ten element co jest razem z wkładką nie chce wyjść, nawet się nie rusza. Śruba odkręcona w miarę do końca (dalej się nie da wykręcić). Jak sobie z tym poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszystkich. Mam pewien problem, ten element co jest razem z wkładką nie chce wyjść, nawet się nie rusza. Śruba odkręcona w miarę do końca (dalej się nie da wykręcić). Jak sobie z tym poradzić ?

 

Spróbuj podważać tą zaślepkę z rozsądkiem i tak żeby nie porysować lakieru. Możesz też dokręcać śrubę i próbować, bo to trzeba chyba trafić, nie koniecznie musi być na maxa. I uważaj na tą śrubę bo jak wypadnie to amen, potem ciężko założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podważałem dzisiaj parę razy i mocno trzyma :( ... Jutro bede probował. Ten element trzyma sie na ja kiś zatrzaskach? Powinno to zejść bez oporów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się przyglądałem, ale tam są chyba widełki które wraz z kręceniem śruby odchylają się blokując tą zaślepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bedę rano działał. Jak się nie uda to nie wiem co zrobię :( Dzieki wielkie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Podważałem dzisiaj parę razy i mocno trzyma :( ... Jutro bede probował. Ten element trzyma sie na ja kiś zatrzaskach? Powinno to zejść bez oporów?

 

W żadnym wypadku NIE WOLNO NA MAXA!!!!Jak za bardzo odkręcisz, to Ci spadnie pierscień trzymający wkładkę i będzie dopiero problem ze złożeniem całości!Dokręcaj i odkręcaj jednocześnie próbując wyciągnąć wkładkę , ruszając nią góra-dół, musi wyjść.;)

Na zatrzaskach trzyma się tylko zewnętrzna plastikowa zaślepka w kolorze nadwozia, ale główny metalowy element jest zabezpieczony owym pierścieniem.Spróbuj podważyć całość jakimś plastikowym gadżetem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za szybką pomoc :). Wszystko się udało.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zamkiem od strony pasażera z przodu nie otwiera się i nie zamyka z centralnego tylko muszę te drzwi otwierać z kluczyka lub klamką od środka. Rozebrałem drzwi, wyciągnąłem i rozebrałem zamek, przelutowłem styki na mikrowyłącznikach, dodatkowo sprawdziłem miernikiem przejścia i wszystko ok. Złożyłem wszystko do kupy, i dalej to samo, nie zamyka i nie otwiera rygielka z centralnego, naciąg linek wydaje się ok pod względem mechanicznym też wszystko wydaje się w pożądku.

Może miał ktoś z was podobny przypadek lub wie co jeszcze może być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego payo79, jak już otworzyłeś zamek to nie łaska było sprawdzić czy dochodzi napięcie sterujące albo sam silniczek? Mogą być też przełamane przewody w przelotce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego payo79, jak już otworzyłeś zamek to nie łaska było sprawdzić czy dochodzi napięcie sterujące albo sam silniczek? Mogą być też przełamane przewody w przelotce.

 

Słuszna uwaga kolego, moje niedopatrzenie i pośpiech. W sobotę ja będę miał więcej czasu to zaglądnę do tego zamka ponownie.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. http://enformulation.com/vag/beetle/consys.htm

Pod tym linkiem kryją się informacje dzięki którym udało mi się poprawnie złożyć zamek. Są tam informacje (udokumentowane szczegółowymi obrazkami) na temat komfortu, działania mechanicznego zamka, rygli oraz mikrostyków.

 

Panowie czy ktoś ma namiar aktualny na ten link z pierwszego postu

Przydałby mi się. Bo sam już nie wiem co z tym zamkiem u mnie się wyprawia.

 

Z góry Dzięki.

 

Dzisiaj kolejny raz rozkręciłem całe drzwi i zamek.

Mikrostycznik wymieniłem jakiś czas temu

jest na pewno ok.

 

Po złożeniu z powrotem wszystkiego w do "kupy"

Drzwi zamknęły się prawidłowo, ale już prawidłowo się nie otworzyły.

Otwierają się i od razu zamykają, ale nie do końca, tak do połowy wystaje kołek w drzwiach.

Ale z zewnątrz już nie można drzwi otworzyć.

 

Dlatego prośba o ten link

może robię jakiś błąd.

Edytowane przez nikej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to pierwszy mój post

Passat B5 1999 rok.

Mam taki problem. Drzwi pasażera, nie działa lampka, ta przy stopniach tj. lekko jarzy - napięcie 10,8V. Gdy otworzę drzwi to lampka w kabinie normalnie się świeci itd. Dzień wczesniej wyjmowałem zamek, przelutowałem mikrosyki - nie wiem, gdzie szukać skoro oswietlenie w kabinie normalnie się załącza. Aha wyciagnąłem dzisiaj rano żarówkę z lampki w drzwiach, to wówczas oświetlenie w kabinie się nie załącza - Czy to może być coś z modułem komfortu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

A ja mam inną zagwozdkę. Otóż zaryglowały mi się na stałe drzwi z tyłu za kierowcą w moim B5fl kombi. Prąd dochodzi, komputer błędu nie wychwytuje jedynie pokazuje że jakiś problem z mechaniką. W chęcią wymieniłbym cały zamek, tylko jak otworzyć drzwi? Ktoś ma jakiś pomysł? Czy podnieść kanapę, rozebrać listwę progową i dostać się do śruby mocującej na samym dole - to jedyne wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł jak otworzyć drzwi od kierowcy które są zablokowane? zamek reaguje na pilota, rygiel się podnosi a drzwi dalej sa zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ma ktoś pomysł jak otworzyć drzwi od kierowcy które są zablokowane? zamek reaguje na pilota, rygiel się podnosi a drzwi dalej sa zamknięte.
Poluzuj linke w klamce zewnetrznej o 1 zabek albo podciagnij do góry i drawi się otworza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ten ząbek jest tak schowany że nie ma jak się dobrać do niego żeby go podciagnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz jakis pomysł jak otworzyc zablokowane dzwi? odciagniecie linki w klamce zewnetrzej odpada. przydaly by sie fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Jeśli chodzi o otwarcie zablokowanych drzwi to miałem ten sam problem. Rozwiązanie: trzeba uderzać pięścią z wyczuciem, ale tez przy użyciu siły, w drzwi zaraz pod klamką (tam gdzie znajduje się zamek) i równocześnie ciągnąć za klamkę. UWAGA: Działa to tylko przy zablokowanych, ale odryglowanych drzwiach! Metoda ta jest chwalona przez wielu użytkowników.

 

---------- Dodano o 10:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:33 ----------

 

Panowie proszę o pomoc!

 

Kilka tygodni temu zaczął szaleć mi zamek od drzwi kierowcy, tzn. Nie chciały sie otwierać z pilota (tylko ręcznie kluczykiem). Jesli chodzi o zamykanie zawsze było wszystko OK. Postanowiłem zakupić nowy zamek (zamiennik). Jedyne jakie są dostępne to o nr OE: 3B1 837 015A i taki właśnie kupiłem. Niestety po zamontowaniu są takie objawy:

 

1. Po otwarciu drzwi z pilota "cypelek" Odskakuje do góry i natychmiast chowa sie do połowy (przez co muszę dwa razy pociągnąć za klamke aby otworzyc drzwi)

2. Po zamknięciu drzwi z pilota "cypelek" chowa sie po czym wyskakuje (wszystkie inne drzwi zamykają się poprawnie) i muszę kilka razy nacisnąć na pilocie zamykanie aby drzwi wkoncu drzwi się zamkneły lub zamknąć je poprostu z kluczyka przy czym przytrzymując kluczyk w pozycji zamykanie aby cypelek nie odskakiwał.

 

Oczywiscie zglosiłem to sprzedającemu, po czym on poprosił o nr VIN pojazdu i stwierdził że ja mam jakis inny model zamka o nr OE: 6X1837013H który nie występuje w zamiennikach, no i ten zamek od nich nie może działać poprawnie w moim aucie.

 

Zaczołem wysyłać zapytania do innych sprzedających o zamek o takich numerach no i niektórzy piszą że nie mają takiego a inni że mają o nr OE: 3B1 837 015A - czyli taki jak kupilem wczesniej i że one też pasują bo sprzedali juz kilkaset tych zamków i zawsze było dobrze. No ale jesli chodzi o zwrot zamka w razie problemów z działaniem to jest to niemożliwe po zamontowaniu i wymontowaniu (Tylko Reklamacja).

 

Czy ktoś miał juz taki problem? Czy jest ktoś kto może mi to sprawdzić czy zemek o nr OE: 3B1 837 015A bedzie współpracował z moim autem o nr VIN: WVWZZZ3BZXE129857 ???

 

Dodam że jeżeli chodzi o montaż i mocowanie zamek pasuje idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy ktoś ma namiar aktualny na ten link z pierwszego postu

Przydałby mi się. Bo sam już nie wiem co z tym zamkiem u mnie się wyprawia.

 

Z góry Dzięki.

 

Dzisiaj kolejny raz rozkręciłem całe drzwi i zamek.

Mikrostycznik wymieniłem jakiś czas temu

jest na pewno ok.

 

Po złożeniu z powrotem wszystkiego w do "kupy"

Drzwi zamknęły się prawidłowo, ale już prawidłowo się nie otworzyły.

Otwierają się i od razu zamykają, ale nie do końca, tak do połowy wystaje kołek w drzwiach.

Ale z zewnątrz już nie można drzwi otworzyć.

 

Dlatego prośba o ten link

może robię jakiś błąd.

 

Mi też bardzo by się przydał, bo coś źle poskładałem i zamek nie działa tak jak powinien, a jutro go rozbieram ponownie i chciałbym wiedzieć gdzie szukać przyczyny nieprawidłowości

Edytowane przez bajor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności