Skocz do zawartości
Gość jareksiarek

wyświetlacz komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jareksiarek

witam kolegów

posiadam passata 1.9 tdi 2001 r z pełnym wyświetlaczem komputera

od pewnego czasu zaczyna mi zanikać część wyświetlanych informacji tak jakby wypalały się poszczególne pola.

Mam pytanie czy można wymienić sam wyświetlacz lcd czy trzeba wymienić cały licznik ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno to jest wada tych wyswietlaczy, mi nie wyswietla jednej pionowej linii (co ciekawe na wyswietlaczu nawigacji MCD tez nie wyswietla tej samej linii)

czy mozna kupic taki wyswietlacz to tegoa akurat nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymieniać cały licznik, nie da się wyświetlacza wymienić (teoretycznie, ale w praktyce to też nikt chyba tego nie robił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam ten sam problem z tym wyswietlaczem i kolege który zajmuje sie elektronika .bez problemu mozna wymienic sam wyswietlacz tak jak w telefonie jest podpiety na takiej ta

 

taśmie tylko jest problem znalesc go samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Ja posiadam passata 1.9 TDI 115 km z 1999r. Też zauważyłem ten problem z wypalającymi czy zanikającymi liniami wyświetlacza. U mnie natomiast przez okres 1 godziny jest ok a po godzinie jeżdżenia samochodem wyświtlacz znika. Po dwóch godzinach trudno odczytać co wskazuje.

Kolega mówi, że można wymienić sam wyświtlacz, tylko gdzie go dostać. A w sklepach nie ma, czy tez w serwisie VW też nie mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w serwisie VW też nie mają?

 

raczej w ASO nie maja bo im sie nie oplaca

co innego kompletne zegary za duzo duzo €

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIARZ

Temat mnie również bardzo interesuje - może ktoś poda namiar na zakup wyświetlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

a może z jakiegoś rozbitka można by było wypiąć na szrocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można go wypiąć, wyświetlacz jest połączony z płytą licznika za pomocą delikatnej taśmy, która to jest przylutowana do płyty. Na dodatek w tej taśmie zatopiony jest procesor sterujący LCD i właśnie najczęstszą przyczyną problemów z LCD nie jest sam LCD lecz właśnie połączenie procesora z taśmą, taśmy z LCD i z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można go wypiąć, wyświetlacz jest połączony z płytą licznika za pomocą delikatnej taśmy, która to jest przylutowana do płyty. Na dodatek w tej taśmie zatopiony jest procesor sterujący LCD i właśnie najczęstszą przyczyną problemów z LCD nie jest sam LCD lecz właśnie połączenie procesora z taśmą, taśmy z LCD i z płytą.

 

czyli najszybciej i najprosciej jest zainwestowac w uzywane zegary w dobrym stanie :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Jak to jest fabryczna wada tych wyświetlaczy to nie znajdzie sie używanego w dobrym stanie. Chyba że z nowego rozbitego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki:

jeśli na wyświetlaczu FISa jest jedna martwa pionowa linia i tak samo na wyświetlaczu navi mcd również jest to samo to czy uszkodzony jest tylko FIS?

kiedy wyłącze navi to na FISie nadal widoczna jest brakująca linia, tak samo na wyłączonym silniku kiedy włącze navi na wyświetlaczu navi brakuje tej linii

jeśli to problem FISa to rozumię, że po podłączeniu navi pod auto ze sprawnym FISem wyświetlacz navi wyświetlał by poprawnie tzn bez martwej linii? tak samo kiedy miałbym w 100% sprawnego FISa to problem z wyświetlaniem martwej linii na wyświetlaczu navi by zniknał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. X myśle że wyświetlacz FIS jak i navi masz sprawne, informacje do obu tych wyświetlaczy wysłyłane z jednego procesora (oczywiście nie bezpośrednio) więc albo coś z prockiem nie tak albo przyczyna leży w połączeniach.

Oczywiście to jest takie moje gdybanie. Niestety jak też mam problem, z tym że u mnie raz są napisy, raz brakuje jednej lini, a nieraz brakuje kilku, niekiedy w czasie jazdy ten stan potrafi kilka razy się zmienić, więc widać ze wszystko jest sprawne, tylko te cholerne połaczenia :wsciekly:. Jeżeli te połaczenia są lutowane to zastanawiam się czy nie można ich traktować jak zimne luty i nie przelutować jeszcze raz, oczywiście odpowiednią lutownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko gdzie tego procesora należałoby szukać? w zegarach czy jakimś komputerze?

u mnie ten stan się nie zmienia od czasu zakupu auta wiec o tyle dobrze, że nie pogarsza się nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arti55

Witam. Minęło już trochę czasu od mego postu w tym wątku. Na moim wyświetlaczu już prawie nic nie widać. Czas coś z tym zrobić. I teraz zastanawiam się co! Dzwoniłem do serwisu VW i tam koszt takich zegarów to 1100 PLN. Na alegro chodzą używane po 300 PLN i nie wiadomo czy w lepszym stanie i nie wiadomo czy będą pasowały. Czy nie trzeba będzie coś przeprogramować. Nie wiem co robić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś kolego oferował właśnie wyświetlacze po 450 zł później zjechał z ceny na 400zł ale już z montażem) i pisał właśnie że wystarczy podmienić ten wyświetlacz i trzeba by przekopać dział sprzedam w wyszukiwarce. Ale ja tak miałem z tym wyświetlaczem w passku z 99r. i podmieniałem licznik z innego i miałem tak sam jak się okazało po założeniu i przeprogramowaniu imobilaizera . I mój elektryk rozłożył ręce wiec więcej nic nie kombinowałem bo miałem tylko słabo widoczne jak mocno świeciło słonce w lato ale jak już treoszkę cienia na zegarach to było ok wszystkie linie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez taki problem jak jest tu opisany po dłuższej jeździe znika mi wyświetlacz ale potem auto postoi i wszystko jest ok. Problem pojawia się jak jeżdżę dłużej, ale nie będe tego wymieniał chyba że zniknie mi na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam passata z 2001 r 1.9 TDI 100km 3BG,czy ta wersja ma komputer?Bo mi nic nie wyświetla.Wygląda tak ze górna połowa to kontrolki a dolna połówka nic nie pokazuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_kowalski

Mam ten sam problem w passat kombi 2001 TDI gdy spadnie temperatura ponizej - 5 zaczyna sie problem z wyswietlaniem poszczegolnych lini na wyswietlaczu zanika czesc informacji nie mam pojecia co jest i czy mozna to naprawic czy trzeba wymienic wyswietlac komptera pokladowego jesli ktos wymienial juz wyswietlacz to prosze napisac czy pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wyświetlacza pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności