Skocz do zawartości
Gość grzenio

Łożyska kół tylnych

Rekomendowane odpowiedzi

podczas rozcinania niechcący naciąłem piastę
Nie bardzo rozumiem który element naciąłeś, jak tam doszedłeś szlifierką? Chyba że stare łożysko zostało na czopie i to czop uszkodziłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem który element naciąłeś

Wewnętrzną bieżnię większego łożyska.

jak tam doszedłeś szlifierką

No właśnie tak doszedł że pochlastał czop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wewnętrzną bieżnię większego łożyska.

Czop powinien zostać wymieniony, na przyszłość to są tzw separatory i ściągacze do takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie tak doszedł że pochlastał czop
No właśnie - czop. A kolega pisał o nacięciu piasty. Ok, złe określenie chyba wybrał ;) Tak czy siak - czop do wymiany, bo tu chodzi o bezpieczeństwo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - czop. A kolega pisał o nacięciu piasty. Ok, złe określenie chyba wybrał Tak czy siak - czop do wymiany, bo tu chodzi o bezpieczeństwo!

No właśnie, przykrą sprawą było by ukręć czop przy 120km/h. Koszt nieduży, jeśli mnie pamięć nie myli do mnie, z mocowaniem pod zacisk coś niewiele ponad 100zł kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie można kupić samą podkładkę (tą z zamkiem) do łożysk tylnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta podkładka z "Ząbkiem"? 311405661 w aso 5 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

...przecież wystarczyło puknąć młotkiem i pierścień by pękł... no chyba że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...przecież wystarczyło puknąć młotkiem i pierścień by pękł... no chyba że się mylę...

o który pierścień Ci chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o ten o którym pisze użytkownik "pszemek"... ja u siebie nie miałem akurat żadnych problemów ze zdjęciem łożysk, ale przecież są one z hartowanej stali i odpowiednio uderzają pękną... no oczywiście jak ktoś ma ściągacze itp to nie ma o czym pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no o ten o którym pisze użytkownik "pszemek"... ja u siebie nie miałem akurat żadnych problemów ze zdjęciem łożysk, ale przecież są one z hartowanej stali i odpowiednio uderzają pękną... no oczywiście jak ktoś ma ściągacze itp to nie ma o czym pisać

różne przypadki miałem z łożyskami. jak mi raz bieżnia została na czopie i nie chciała zejść to zbiłem ją przecinakiem. dostała dużo młotków ale nie pękła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złośliwość rzeczy martwych, a spadła by Ci przypadkiem na beton i by pękła he, he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złośliwość rzeczy martwych, a spadła by Ci przypadkiem na beton i by pękła he, he
Przecież bieżnie wbija się młotkiem, więc nie rozumiem dlaczego miałaby pęknąć... Nigdy nie słyszałem o takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

...przecież wystarczyło puknąć młotkiem i pierścień by pękł... no chyba że się mylę...

Hartowana jest sama powierzchnia po której toczą się wałki. Zewnętrzna część pozostaje niezahartowana. Pierścień pęknie ale jak go bardzo mocno odkształcisz, ale na pewno nie od młotka kiedy pierścień jest na czopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stawiam na piastę lub zbyt mocne dociągnięcie. Możliwe też że łożysko zaczyna wyć jak ktoś lubi powygłupiać się na ręcznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności