Skocz do zawartości
eMKo

Spalanie 1,4l/h na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było tak ze raz na jakiś czas jak stał na jałowym było takie lekkie szarpnięcie tak jak by sie klima włączyła(a działała normalnie) z czasem były drgania a potem był co jakiś czas lekki problem z odpaleniem ale to nie zawsze występował ten problem. Spalenie średnie głównie po mieście auto jeździ wychodziło na kompie i na stacji ok 9.6-10.2, teraz drgań niema ciszej pracuje silnik i spalenie wychodzi mi średnie 7.2l. A sprawdź u siebie kolego pompki na kompie jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał gdzieś podjechać. Jestem z okolic Poznania, ktoś zna jakieś dobre miejsce? Jechać do ASO czy wystarczy jakiś dobry mechanior?

 

 

A wracając jeszcze do spalania. To według kompa wyszło mi ostatnio jakieś 8.9 albo 9.2 litra już nie pamiętam. Ale według baku co jest bardziej wiarygodne 6.7l co uważam za niezły wynik....

Edytowane przez dawidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wracając jeszcze do spalania. To według kompa wyszło mi ostatnio jakieś 8.9 albo 9.2 litra już nie pamiętam. Ale według baku co jest bardziej wiarygodne 6.7l co uważam za niezły wynik....

U mnie według kompa pokazywał takie spalanie wysokie, a według baku było ono niższe a teraz jest ono jeszcze niższe zarówno z baku jak i na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie podłączę się pod temat. Zaniepokoiło mnie dziś, jeżdżąc po mieście, że spalanie na postoju mam bardzo wysokie. Silnik 1.9 TDI 115KM ATJ. Dojeżdżam do świateł i komputer pokazuje mi to raz 5,6l czasem 15l, a rekord dziś to 34l. Czasem 1.9 l. Dzieje się to tak gdy ruszam spod świateł i dojeżdżam do kolejnych i muszę się zatrzymywać. Nie mam ciężkiej nogi aby tak gazował. Resetowałem komputer i nadal takie wskazania. Wygląda to tak jakby zapamiętywał ostatnie wskazanie spalania chwilowego i je wyświetlał, nie zmieniając się po jakimś czasie w spalanie na postoju. Co to może być? jeszcze 2-3 dni temu czegoś takiego nie było. Zalałem dziś rano zwykłego diesla na BP, wina paliwa? Może jakoś trzeba wykasować błędy z komputera. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a rekord dziś to 34l. Czasem 1.9 l. Dzieje się to tak gdy ruszam spod świateł i dojeżdżam do kolejnych i muszę się zatrzymywać. Nie mam ciężkiej nogi aby tak gazował. Resetowałem komputer i nadal takie wskazania.

 

 

ale stoisz jak ci tak pokazuje czy auto sie toczy na luzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak stoję. Wygląda tak jakby "zapamiętywał" i pokazywał spalanie chwilowe. Gdy sprawdzam średnie, to np. dziś w poznańskich korkach wskazał mi 8,6l/100km. Zakładam więc, że to coś z wyświetlaniem informacji może być, mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij pod kompa i zobacz co pokarze ,bo na postoju nie powinien pokazywać takich wskazań , bo tak to może być wiele przyzyn ,czujnik tem paliwa ,cieczy itd ,naj pierw podłacz vaga i zobacz co ci pokarze

 

 

a powiedz mi jeszcze jakiego fisa bo nie które nie pokazują chwilowego spalania w l/h tylko srednie na postoju czyli w l /100

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, tego nie wiem. Pokazuje mi na l/100km raczej nie na l/h. Sprawdzę jeszcze i dam znać.

 

Niestety nie mam jak podpiąć pod kompa, szukam właśnie kogoś z Poznania kto może mi pomóc.

 

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokazuje mi na l/100km raczej nie na l/h.
B5 przed liftem nie pokazywało l/h. Był podobny temat ale jest już w koszu =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=99349 , a istniejący temat w którym opisywano podobną sytuację jest tu =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7537&highlight=spalanie+biegu+ja%B3owym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sprawdziłem co mi pokazuje i wszędzie jest l/km. Poczytałem podpięte linki i faktycznie, może brać wartości z ostatnich 30m, bo zdarza się, że gdy dojeżdżam do świateł i nie mam nogi na gazie to potrafi wskazać 1.6l. Wszystko już jasne :)

 

Dzięki wielkie Gural, obniżyłeś znacznie mój poziom stresu :))

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, włączę się z tematem podobnym acz nie do końca. Jeśli coś podobnego jest w innym miejscu proszę i info. Mam paska z 2001, AVF, 130KM PD. Po zapaleniu zimnego silnika spalanie jest 0,8l/h, jak się dobrze rozgrzeje (po 30-40min) wskazanie na wskaźniku pokazuje 1,1l/h. Nie wiem jak było poprzednio gdyż jak kupiłem (prawie rok temu) to wymieniłem rozrząd, przepływkę i termostat. I tak jeżdżę do teraz. Czy może ktoś się spotkał z tym "fenomenem": wzrostu spalania na postoju po rozgrzaniu się silnika. Pali średnio 7l/100km i w górę, zapalanie, przyspieszenie itp. na akceptowalnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat - silnik AZX V5 2,3 170 KM - na postoju ....nie są to dane statyczne lecz zmienne od 1-1,3l - czasami spadnie do 0,8 . Jakieś sugestie?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AWX 130 KM 2002, na zimnym jak zapale 1,4. Po odczekaniu 5 minut 0,8 L/100km. Natomiast jak porządnie nagrzeje do 90 C to na postoju 0,6/0,7. Piszę to bo uważam że są to prawidłowe normy a inne wykazy już mogą być niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrax, masz słuszne spostrzeżenie: jest logicznym zmniejszanie się spalania (chwilowego, na postoju) w miarę nagrzewania się silnika. Tylko ja w moim pasku mam na odwrót! I to już nie jest normalne. Teraz szukam kogoś kto byłby w stanie powiedzieć coś na ten temat konkretnego. Najlepiej może ktoś z doświadczeniem w takich "specyjałach" z Katowic lub okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Podłączę się pod temacik. Mi na postoju pokazuje tak 7l. Najmniej mi pokazuje jak robie przerwę w trasie tak po 120 przejechanych km to pokazuje 2l.

kumplowi pokazuje 0,6 i jak dodaje gazu to się zwiększa a jak puści gaz to wraca a u mnie moge gazować na maxa i cały czas pokazuje to samo.Też mi nie pokazuje ile mogę jeszcze przejechać km ale miałem przegrywany cały program bo autko było z niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali wyzej pokazuje Ci spalanie l/h czy l/km na postoju. Zapewne wskazuje srednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robypl - jeśli poczytasz wcześniejsze strony tego wątku znajdziesz odpowiedź na twoją sprawę. Z tego co się orientuję to niektóre softy tak właśnie mają. W moim komputerek pracuje bez zarzutu: spalanie średnie liczone wg tankowań i to co widzę na wyświetlaczu prawie się pokrywa. Jeśli stoję w miejscu pokazuje w litrach na godzinę, jak ruszam - praktycznie jak koła zaczynają się obracać to przełącza się na litry na 100 kilometrów. Komputer mierząc parametry ruchu wie kiedy stoisz a kiedy jedziesz. Najprościej potwierdzisz to jak zmniejszasz prędkość bardzo powoli do zera: u mnie w pewnym momencie przełącza się z l/100km na l/h i wtedy silnik zaczyna inaczej pracować - po prostu wyczuwasz to po wibracjach. Problem mam z nienormalnym zużyciem paliwa na postoju: wzrasta wraz ze wzrostem temperatury silnika!. Szukam kogoś kto mógłby mi w tym pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeźdząc do pracy i z powrotem w sumie 30 km mieszana jazda komp mi pokazał średnie 7,2 według tankowania 7,6 niewielka różnica. Na postoju pokazuje l/km nie zmienia się na l/ h

A czy spali 5 czy 10 to i tak go zatankuję. Pozdrowionka

Edytowane przez Robypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 1,9tdi AVF 130KM tiptronik sprawia, że ręce mi opadają, chyba wiosna mu nie służy

spalanie na postoju przy klimie ECON, skrzynia P, bez radyjka i zbędnych obciążeń pokazuje 0,8l/h

załączam klimę na AUTO i już mamy 1.2l/h

do tego zapinam skrzynię na D i już mamy 1,8-1,9l/h

a spalanie według wczorajszego tankowania 11,1l/100km !!!! (sporo po mieście, ale i za miastem też było, jazda spokojna bez butowania, z rana auto dogrzewane webastem)

 

chyba coś nie tak :hmm

 

dla porównania zimą przy tych mrozach jakie były, samochód spalał średnio 8-9l/100km (tak samo użytkowany, też grzany rano webastem)

 

nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny, bo nie ma żadnych niepokojących objawów i nic istotnego w aucie też nie było ostatnio robione

 

nie oczekuję, że powinien palić 7l w mieście, ale 11 to już przesada :cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój 1,9tdi AVF 130KM tiptronik sprawia, że ręce mi opadają, chyba wiosna mu nie służy

spalanie na postoju przy klimie ECON, skrzynia P, bez radyjka i zbędnych obciążeń pokazuje 0,8l/h

załączam klimę na AUTO i już mamy 1.2l/h

do tego zapinam skrzynię na D i już mamy 1,8-1,9l/h

a spalanie według wczorajszego tankowania 11,1l/100km !!!! (sporo po mieście, ale i za miastem też było, jazda spokojna bez butowania, z rana auto dogrzewane webastem)

 

chyba coś nie tak

 

dla porównania zimą przy tych mrozach jakie były, samochód spalał średnio 8-9l/100km (tak samo użytkowany, też grzany rano webastem)

 

nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny, bo nie ma żadnych niepokojących objawów i nic istotnego w aucie też nie było ostatnio robione

 

nie oczekuję, że powinien palić 7l w mieście, ale 11 to już przesada

 

i tu się mylisz kolego ...

 

tiptronic "książkowo" pali ponad 10 l w mieście ... !! do tego weź pod uwagę zaniżanie przez producenta to realne spalanie jest w granicach 11-13 l w mieście ...

 

wiem co mówię bo sam mam tipa ... i wcale nie katuję go .. jazda spokojna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności