Skocz do zawartości
poldeczek1

Samodzielna wymiana termostatu

Rekomendowane odpowiedzi

U mie ogolnie nie pokazuje na wyświetlaczu wskazówka równo 90stopni.

Stoi zawsze jedną kreskę przed 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Jeśli nigdy Ci temperatura nie dochodzi do 90*C nawet po przejechaniu wielu km, to termostat bądź czujnik temperatury do wymiany. :P Jeśli to termostat, to szkoda silnika, żeby cały czas jeździć na niedogrzanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. na desce wynosiła 90 stopni a na VAGu pokazywał 70-75 w czasie jazdy. Wymieniłem termostat to w czasie spokojnej jazdy jest teraz 90 st. na vagu, a jak mu deptam tak 160-180km/h to łapie max. 98 i zaraz spada do 92. Normalne to, że łapie prawie 100 jak obciążony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Normalne to, że łapie prawie 100 jak obciążony?
A ty jak szybciej biegniesz to sie nie pocisz? ;)

 

Normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam tak ogólnie, bo przymierzam się do wymiany płynu i za jednym zamachem bym wymienił termostat :) wygląda na dobry w takim razie, jest 90*C no i jak pójdę przykładowo do sklepu i za godzinę wrócę przy temperaturze otoczenia 10*C przekręcę kluczyk to tak z 50-60*C pokaże, więc chyba wszystko w normie :) dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Up Jeśli nigdy Ci temperatura nie dochodzi do 90*C nawet po przejechaniu wielu km, to termostat bądź czujnik temperatury do wymiany. :P Jeśli to termostat, to szkoda silnika, żeby cały czas jeździć na niedogrzanym.

 

Czujnik temp. wymieniony na nowy a temp. w dalszym ciągu jest jedną kreskę przed 90.

Czy trudna jest wymiana termostatu w AHU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ahu to kalkanascie min roboty jesli to wczesniej robiles,godzina jesli bedziesz robil pierwszy raz.Jak dla mnie w pompie jest latwiej niz w pompowtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego wcześniej nigdy. Jedynie wyczaiłem że znajduje się na króćcu pod alternatorem.

Czy uda mi się go wymontować bez wyciągania alternatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod alternatorem jest na pompowtrysku,a jesli ty masz auto jak w opisie masz go od spodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczy nabył oryginalny termostat od tego sprzedawcy?

http://allegro.pl/termostat-vw-passat-b5-fl-b6-oryginal-044121113-oe-i5836123149.html

 

A może lepiej wziąć tego Behr-a?

 

http://allegro.pl/behr-oe-termostat-vw-audi-seat-skoda-1-9tdi-i5688799376.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z forumowiczy nabył oryginalny termostat od tego sprzedawcy?

http://allegro.pl/termostat-vw-passa...836123149.html

 

A może lepiej wziąć tego Behr-a?

 

http://allegro.pl/behr-oe-termostat-...688799376.html

Ja bralem Behra tutaj:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5887357289&reco_id=4fa48e72-b181-11e5-8686-027f8d968121&ars_rule_id=201

 

Wsadzilem zamiast Wahlera i w koncu jest tak jak powinno byc. Termostat zachwouje sie bardzo stabilnie i szybko reaguje na zmiane temp, tzn. na VAGu temp trzyma sie bardzo stabilnie nie zaleznie od obciazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1,9 TDI AWX 2004 rok to jaki proponujecie termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli np. ten http://allegro.pl/wahler-termostat-vw-passat-b5-golf-v-beetle-1-9td-i4992740341.html będzie OK?

Mają u mnie w mieście na miejscu Wahlera za 35zł więc podjadę po pracy i kupię.

Edytowane przez simono_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli np. ten http://allegro.pl/wahler-termostat-vw-passat-b5-golf-v-beetle-1-9td-i4992740341.html będzie OK?

Mają u mnie w mieście na miejscu Wahlera za 35zł więc podjadę po pracy i kupię.

 

Bedzie dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto pomyslec tez nad meylem.. solidna firma, bmw wsadza ta marke na pierwszy montaz i ja takie termostaty zakładam do a4 b5 i passka fl i nie ma problemow, Cena 35 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie wymieniłem termostat spuściłem wcześniej płyn i zalałem tym samym i teraz podczas jazdy autem słychać jak by się woda przewlewala gdzieś wczesnej nie było tego co to może być? Niby samo ma się odpowietrzyć miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie wymieniłem termostat spuściłem wcześniej płyn i zalałem tym samym i teraz podczas jazdy autem słychać jak by się woda przewlewala gdzieś wczesnej nie było tego co to może być? Niby samo ma się odpowietrzyć miał ktoś podobnie?
Wpisz w szukajke "kamyczki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowietrzony, zagrzej go porządnie to przelewanie minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie odpowietrzony, zagrzej go porządnie to przelewanie minie.

 

Jeśli chodzi o przelewanie i dziwne dźwięki jakby bąbelki, najbardziej słyszalne w środkowej kratce, to ja mam swoją teorię. Długo się z tym mierzyłem, kombinowałem na różne sposoby, szukałem, zaglądałem i zawsze miałem cichą nadzieję że to nic poważnego. Z czasem zaczął znikać płyn chłodniczy, ale było to zauważalne po dużych przebiegach z większymi prędkościami. Potem zniknęło mi ogrzewanie, a raczej zaczął dziwnie niedogrzewać kabiny. To co miało się wydarzyć w niedługim czasie po tych objawach aż mnie zagrzało. Miałem jechać ze znajomym na wypad do Niemiec, pod granicę z Luxemburgiem, ale coś mnie tchnęło i zostawiłem auto u znajomych pod granicą niemiecką, przesiadając się tym samym do innego auta. Po powrocie wsiadam do auta i ogień do domu, pech chciał w połowie drogi na autostradzie temperatura na max! Na desce choinka z kontrolek, szczęście w nieszczęściu że akuratnie był zjazd na stację benzynową na którą dotoczyłem się na luzie z otwartymi szybami i dmuchawą ustawioną na max temperaturę i moc dmuchawy! Temp. na zewnątrz ok. 5st.C, wyglądało to jakby przyjechał eskimos, który jeszcze się nie zaadoptował.

Jak się okazało, wcześniejsze objawy to była zapowiedź ledwie zipiącej uszczelki pod głowicą! Niestety. Po planowaniu głowicy i wymianie uszczelki wszystko wróciło do normy.

To tak dla informacji, nikogo nie strasząc, ale jeśli ktoś ma takie objawy to niech zacznie szukać w tym kierunku! Na pewno znajdą się osoby które będą mnie negować że bajki piszę, albo coś w tym kierunku. Ja zwyczajnie nie chcę tutaj niczego sprzedawać żeby opowiadać baje, tylko staram się opowiedzieć mój przypadek, który może kogoś naprowadzić. Też w to wcześniej nie wierzyłem, może inaczej, nie nie wierzyłem tylko miałem cichą nadzieję że to nie będzie objaw uszczelki. Dodam jeszcze że bardzo dużo kilometrów zrobiłem z tymi "bąbelkami","przelewającą się wodą" za nim to się stało. A jeżdżę bardzo dużo. Jeśli zacznie wam znikać płyn chłodniczy, a nigdzie nie będzie wyraźnego wycieku, czas przygotować się na spory wydatek. Chociaż nie jest to już aż takie drogie, ale kilka skrzynek dobrego browaru trzeba utopić w serwisie.

Pozdrawiam _Grzegorz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności