Skocz do zawartości
Gość misku

"MFA" i "MFA Plus" - różnice

Rekomendowane odpowiedzi

musi miec czujnik deszczu, ktory jednoczesnie jest czujnikiem zmierchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z funkcji (coming home) w GV, Jettcie, Touranie można uruchomić VAG'iem (z ustawieniem czasu włącznie) bez czujnika deszczu/zmierzchu. Nie trenowałem tego na Pasku i nie wiem czy wówczas na MFA+ pokaże się odpowiednia opcja w menu. Bo np. uruchomienie automatycznego domykania szyb/szyberdachu przez czujnik deszczu, wymaga dodatkowego kodowania sterownika komfortu, żeby pojawiła się pozycja w menu MFA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opcja Coming, Leaving Home jest dodatkiem i chyba w Highline jest standardem

Pawel,

tak na prawde to zalezy mi na 'swiatlach skandynawskich' bo w E39 mialem to ustawione i zdarza mi sie zapomniec zapalic swiatla. Bede musial gdzies ustawic.

Edytowane przez tomek_wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitec

Witam. U mnie podobnie jak u któregoś z kolegów który pisał wcześniej nie mogę wywołać opcji menu z poziomu prawej dźwigni w kolumnie kierowniczej i przycisku OK. W sumie nie mam pojęcia dlaczego, no i nie wiem czy mam MFA czy MFA+. Założyłem, że skoro nie mogę wbić do tego menu to może mam MFA i tyle, ale... no właśnie - poprzedni właściciel ustawił opcję "leaving home" i "komfortblinken" (komfortowe kierunkowskazy), co instrukcja do auta zamieszcza wyraźnie "dotyczy aut z MFA+". Instrukcja również sugeruje że sygnalizacja otwartych drzwi, klapy bagażnika i maski wyświetlana jest też w modelach z MFA+ (a u mnie to jest) ale jakoś w to nie wierzę. Pytanie moje brzmi - czy jest możliwe że opcja wejścia do menu jest zablokowana? Czy może mam po prostu MFA a poprzedni właściciel ustawił powyższe rzeczy np. w ASO na ich kompie? Wydawałoby się rozsądne że zarówno do MFA i MFA+ powinno być wejście do Menu z poziomu kierowcy za kółkiem ale może wymagam zbyt wiele :)

Dzięki za pomoc.

 

~~Vitec~~

Golf V 2.0TDI Comfort 140KM.

Edytowane przez vitec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki masz ekran komputera.jak masz duzy to masz MFA+ a jak maly to tylko MFA. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitec

No dobra ale jak wejść w menu? :P To najbardziej mnie irytuje że nie mogę wbić w menu. W końcu auta z mfa (bez plusa) też pewnie nie są skazane na obsługę części funkcji wyłącznie z poziomu warsztatu z komputerem.

Edytowane przez vitec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątek stary już jak świat,ale że ciągle żyje,postanowiłem swoje pięć groszy wrzucić-co znaczy jak mam na wyświetlaczu MFD- żadne MFA czy MFA + ,czy to normalne przy silniku diesel może ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o opuszczanie lusterek po wbiciu wstecznego. Nie mam takie opjci w menu COMFORT :( Mam komfortowe kierunkowskazy (bardzo przydatna funkcja) ale opuszczania lusterek nie ma i ciekawi mnie dlaczego.

Auto w wersji COMFORTLINE 2.0 TDI 170KM DSG jeśli ma to znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wątek stary już jak świat,ale że ciągle żyje,postanowiłem swoje pięć groszy wrzucić-co znaczy jak mam na wyświetlaczu MFD- żadne MFA czy MFA + ,czy to normalne przy silniku diesel może ?

Pozdrawiam

Odłącz akumulator na kilka minut i podłącz. Sprawdź efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no az się boję....może powiesz czego się spodziewać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od niedawna mam swojego Paska ale zauwazylem ze jak zmienilem jezyk z niemieckiego na angielski to zmienilo sie na wyswietlaczu na gorze MFA na MFD. Na chlopski rozum wydaje mi sie ze jest to zwiazane z tlumaczeniem z niem. MFA=Multifunktionanzeige na ang. MFD= Multi function display. Jak bede wracal do domu to sprawdze jeszcze raz u siebie a wy mozecie przetestowac inne jezyki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no az się boję....może powiesz czego się spodziewać...

Czytałem tutaj gdzieś na forum, że kolega też nie mógł wejść w menu i w serwisie mówili, że jest coś uwalone w liczniku. Po odłączeniu akumulatora pomogło i menu się pojawiło. Chyba tak jakoś to leciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie o opuszczanie lusterek po wbiciu wstecznego. Nie mam takie opjci w menu COMFORT :-( Mam komfortowe kierunkowskazy (bardzo przydatna funkcja) ale opuszczania lusterek nie ma i ciekawi mnie dlaczego.

Auto w wersji COMFORTLINE 2.0 TDI 170KM DSG jeśli ma to znaczenie.

Ta funkcja działa bodajże z elektrycznie regulowanymi fotelami we wszystkich kierunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał poprzednik, musisz mieć elektrycznie regulowane fotele z pamięcią ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam passata B6 1.6 FSI w wersji Trendline, na komputerze na górze pisze MFD sterowanie przyciskami z kierownicy. Komputer pokazuje spalanie, czas, śr. prędkość, zasięg itp. Mam takie pytanie czy mogę jakoś go ustawić, żeby zbadać śr. spalanie prędkość i czas na danym odcinku drogo np. 10km, nie musząc wszystkiego resetowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak zrobić musisz wyzerować jedno ze wskazań komputera (1 albo 2) na początku danego odcinka.

 

Innej możliwości nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zmienić czas świecenia świateł po zamknięciu samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o funkcję coming/living home-oczywiście wszystko można ustawić w komputerze -MFA plus na pewno, bo taki ja mam. W którym dokladnie punkcie to już nie pamiętam tak z głowy:jest tam czyba submenu "lights&vision" czy coś w tym stylu. Można tam ustawić 5-10-15 sek, lub wyłączyć funkcję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanko jak wejść w to menu lewe na dole ?? u mnie wchodzi odrazu w prawe no dole?? http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0709/wys513be7ac.jpgwys513be7ac.jpgwys513be7ac.jpg
a mam pytanko jak wejść w to menu lewe na dole ?? u mnie wchodzi odrazu w prawe no dole??

Ja po prostu jak chce wejsc do menu naciskam OK.

 

---------- Post added at 11:56 ---------- Previous post was at 11:55 ----------

 

jak jasno ma świecić oświetlenie nóg,

macie cos takiego ? gdzie to znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności