Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, prawie tydzien bawilem sie z tematem map i wkoncu sie udalo.

Nawi smiga jak nalezy.

Wiec od poczatku.

 

Po wizycie na forum i przejrzeniu calego tematu wzialem sie za szukanie kopi map (oryginały lężą oczywiscie bezpiecnie na półeczce). Nie bylo z tym wiekszego problemu, wszystyko mozna znalezc na portalu o CHOMIKACH.

Pobralem paczke:

-Teleatlas 2010-2011 POLSKA-CZECHY, NIEMCY 2010-2011, EUROPA-GŁOWNE DROGI

-Clone CD 5.0.3.1

-Profil Safedisc 3.x

 

Zaczelo sie.... kombinowanie z plytami (chyba z 10 rodzajow), profilami Clona.... i nic. Nawi nie reagowala na plytki -caly czas wyswietlal sie komunikat o wlozeniu oryginalnej plyty.

 

Wszystko to odbywalo sie na laptopach:

-Toshiba Satelite z napedem Matshita DVD Multi Recorder

-FujitsuSiemens S series z napedem Teac DVD rom CDRW

Kompy sa z 2004 i 2005 roku, tak jak gdzies wyczytalem w temacie ktos nagral plytke na starym kompie z piwnicy, mi nie wyszlo.

 

Te same plytki, tj EMC, SONY, FUJI, TX, ESPERANCA, ten sam CloneCD, te same mapy wrzucilem do laptopa LENOVO (nagrywarka HD-DVD, HL-DT-ST DVDRAM GSA-T30N) predkosc zapisu 1x, profil Safdisc 3.X oraz dedykowany do mapy (sciagniety razem z mapa) i ... mapy smigaja na kazdej plycie bez względu na profil nagrywania,

Sprawdzalem w Sharanie oraz Pasku.

 

WNIOSEK - NAGRYWARKA TU TKWI PROBLEM.

WIEC JEZELI KOMBINUJECIE Z USTAWIENIAMI I PROFILAMI I NIC , ZMIENCIE NAGRYWARKE, SZKODA PLYT

 

W razie problemów służe pomocą na terenie Szczecina

Edytowane przez grzelus2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sciagnalem mapke DX 2011/12 i ja wypalilem. Do nagrania w CloneCD uzylem sciagnietego profilu do mapki DX 2009.

Za pierwszym razem nie zwrocilem uwagi aby wczesniej ustawic predkosc nagrywania x1. Poszlo na x10. Przy drugim podejsciu ustawilem juz na x1. I co? I nagrywarka dalej wypalila z predkoscia x10.

No nic trudno. POszedlem do autka sprawdzic i sie okazalo, ze dziala bez zajakniecia. Nie sprawdzalem jej w czasie jazdy, tylko wyznaczylem trase z miejsca stania (szczecin) do wroclawia.

Plyta to CD-R BENQ, nagrywarka GSA-T20L NR02 w laptopie.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... już chyba z 15 płyt zmarnowałem, próbowałem na 4 różnych nagrywarkach i nic. Dalej radio nie przyjmuje płytki.

Chyba muszę się odezwać do kogoś komu się udało o nagranie płytki w zamian za zestaw napojów chmielowych :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze masz B6, czyli pewnie mowa o MFD 2 DVD, a to inny watek, ale odpowiem

 

Unlock wgrany? jaki soft? jaka wersja mapki? jaki komunikat?

 

Ja nagralem unlocka na soft 028 + mapka V8 - nagrywarka w starym lapie(6lat) predkosc 2,4x plytka Verbatim - zadzialala

 

Nagrane na laptopie Dell + Verbatim - predkosc Max program IMG BURN - dziala (4plyty tak wypalone, ale jak sie plytka porysowala przestaje mi naped ja odczytywac :/ - laser wyczyszczony)

 

Ten sam lap + jakas tani plyta Vakos czy jakos tak - predkosc max IMG BURN i dziala najdluzej ze wszystkich plyt Verbatima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze masz B6, czyli pewnie mowa o MFD 2 DVD, a to inny watek, ale odpowiem
Vadera potrzebuje do passka B5FL - dla znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może być przyczyną komunikatu o niekompatybilnych mapach na MCD? Mapy 09/10 śmigają ok, 10/11 też ruszyły, a 11/12 jak wrzucam to wywala jakiś tam błąd o niekompatybilnych mapach. Dziś kumpel od tego MCD dał mi znać że wyskoczył ten błąd niekompatybilności nawet przy mapach 10/11, które wczoraj ruszyły ok. Czyżby laser zabrudzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby laser zabrudzony?

 

możliwe, albo źle nagrana lub porysowana płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli po czyszczeniu laserka mapki z tej nagrywarki nie ruszą, to, niestety, ale nagrywrka jest już "spalona" dla tej navi.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już 16 stron dialogów.

Może zebrać co ciekawsze spostrzeżenia i zrobić z tego tutorial nagrywania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlodymir

Ja chciałbym oprogramowanie najnowsze jakie masz do rns 510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jest ktoś w stanie wysłać mi namiar na mape PL CZ do navi MCD tyle sie tego nasciągałem i lipton ;/ chyba ze jakoś źle to instaluje ;/ jak co to [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie termin mapek 2013 ? i teleatlas tomtom przejol z tego co wiem wiec DX to prawie tom tom zgadza sie ?

 

 

 

//edit. popraw ortografię i interpunkcję. Blop

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marbo5

Witam ja próbuje nagrać i lipa .Kiedy wkładam do navi zaciągnie coś sie tam załaduje niebieskie paski...wypluje płytkę i wkładam ją znowu wyskakuje ekran aby nadusić start control unit(aby się soft pl ładował )i stoi w tym miejscu na każdej nagranej płycie.Nie wiem czy to wian płyty czy navi czy zle nagrywam?Jeszcze co do programu Clone:Kiedy wybieram obraz do nagrania podaje ścieżkę obrazu to z automatu wyskakuje profil dvd nie mogę wybrać profilu .Rozszerzenie obrazu który zasałem z chomika to mdf pisze żeby alkoholem wypalić..Wersja moja to na hw 1002 podobno to D.

 

pasat.jpg

 

W tym miejscu stoi nic nie daje nacisnięcie przycisku

Edytowane przez marbo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy mapki V9.

Zmarnowałem masę płytek wypalając w Pioneer DVR-215.

Nagrałem na drugiej nagrywarce BenQ DW1640 i śmiga :)

 

Aha, wypalałem w ImgBurn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa mapa Polska & Czechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja próbuje nagrać i lipa .Kiedy wkładam do navi zaciągnie coś sie tam załaduje niebieskie paski...wypluje płytkę i wkładam ją znowu wyskakuje ekran aby nadusić start control unit(aby się soft pl ładował )i stoi w tym miejscu na każdej nagranej płycie.Nie wiem czy to wian płyty czy navi czy zle nagrywam?Jeszcze co do programu Clone:Kiedy wybieram obraz do nagrania podaje ścieżkę obrazu to z automatu wyskakuje profil dvd nie mogę wybrać profilu .Rozszerzenie obrazu który zasałem z chomika to mdf pisze żeby alkoholem wypalić..Wersja moja to na hw 1002 podobno to D.

 

pasat.jpg

 

W tym miejscu stoi nic nie daje nacisnięcie przycisku

 

a spróbuj w tym momencie nacisnąć to pokrętło po prawej stronie bo to tak wygląda jakbyś miał dokonać wyboru i potwierdzić. ja chwile czekałem i poszła normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misio2682

Witam, mam problem z wgraniem mapy do nawigacji MFD wersja G. Ściągnąłem mapę Blaupunkt Travelpilot DX Czechy i Polska rok 2010/2011 ze strony http://chomikuj.pl/Domin_lr/Nawigacj...82o+Blaupunkt) Wypakowałem pliki, wgrałem plik ccp do profili w sly soft cos tam /profiles. Uruchomiłem clone cd, kliknąłem nagrywanie pliku z obrazem płyty na cd. Zaznaczyłem plik z końcówką ccd. Poniżej wyświetlił mi się profil teleatlas polska czech republic 2010 2011 dx . Kliknąłem na niego prawym -> edycja i prędkość zapisu 1x. Po czym zaczęło się nagrywanie zakończone pomyślnie. Po zakończeniu włożyłem płytę do nawigacji, ale jej nie czyta . Ani w moim passacie B5 gdzie jest nawigacja w wersji G ani w Sharanie gdzie jest wersja D.

 

PS Laser był czyszczony i małe prawdopodobieństwo że to z jego winy jest problem.

 

---------- Dodano o 22:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:33 ----------

 

Czy plik profilu z tego chomika jest poprawny? Czy dobrze wykonuję wszystkie czynności ? Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:34 ----------

 

Moja nagrywarka to LG GH22NS30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyszła nowa mapa Polska & Czechy?

 

Wyszła, wyszła. Jak ktoś znajdzie dobre źródło to poproszę o info :-D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również proszę o źródło jak ktoś już będzie miał:) Ciekawe czy dużo się zmieniło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności