Skocz do zawartości
topek

Jak i jaka plyte skutecznie wypalic dla MCD/MFD

Rekomendowane odpowiedzi

czy navi MCD przeczyta płyty DVD z muzyką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy navi MCD przeczyta płyty DVD z muzyką??

 

nie

 

MCD czyta płyty z mapami (DX) i płyty z muzyka CD AUDIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywałem już kilka płyt z mapami i softami na nagrywarce CD w laptopie DELL z prędkością x4 i zawsze płytki wypalały się poprawnie. Jeśli chodzi o płyty to są to Verbatim-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś mi doradzi z skąd ściągnąć jakieś navi MFD bo kompletnie nic na ten temat nie wiem a też bym chciał korzystać z navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a może ktoś mi doradzi z skąd ściągnąć jakieś navi MFD bo kompletnie nic na ten temat nie wiem a też bym chciał korzystać z navi.

 

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Masz już navkę w aucie i płyt szukasz, czy chcesz navkę dołożyć? Jak to drugie, a nie masz kieszeni 2 din, to lepszym rozwiązaniem będzie nawigacja na szybę. Dużo taniej Cię to wyniesie. Fabryczna nawigacja jest OK, jak tam jest od początku. Bo jeśli musisz i kieszeń wymieniać i kosz, to już jest gruba robota i tak szczerze totalnie nieopłacalna (bo widzę, że masz rocznik 1999).

 

Jeśli masz już navkę, to zobacz, czy masz tam napis MFD z przodu. Jeśli go nie ma - masz NON DX i póki co - nie uruchomisz żadnej mapki Polski na tym sprzęcie. I pewnie nigdy nie uruchomisz, bo to starszy system, aut z NON DX jest mało i firmie nie opłaca się wypuszczać map Polski w tym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam navi juz mam szukam tylko płyty z navi. na radiu chyba nie mam tego napisu ale mam do tego radia oryginalną instrukcje i tam jest napisane że to jest MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego co miałem dostępne w domu i z tego co przeczytałem to rozumiem że:

* profile dołączone do mapek nie mają znaczenia bo i ponoć na safe disc też da się nagrać

* prędkość zdecydowanie musi być najniższa z możliwych a więc 1x aczkolwiek ktoś pisał,

że możliwe jest nagrywanie i z 4x prędkośćią

* mapki przeważnie nielegalnie krążące w Internecie są ok bo raczej mało kto narzeka

* płyty - na różnych działa - przeważnie polecane są sony

* jeśli są problemy i mimo tego wszystkiego mapki nie działają to należy przeczyścić laser

 

Wszystkie rzeczy, o których pisałem powyżej na własnej skórze sprawdziłem i dalej nie działa :(

 

Pozostało tylko powtórzenie wszystkich kroków od początku na innej nagrywarce, która obsługuje zapis safe disc (no może bez czyszczenia lasera).

 

Jeśli ktoś ma chwilkę czasu i chęci by mi pomóc będę dozgonnie wdzięczny.

Proszę o kontakt: [email protected] lub gg: 4400561

Edytowane przez kauczuk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sporo piszecie ciekawych rzeczy lecz nie wszystkie są ok sprawdziłem wszystkie wasze pomocne testy ale dalej nie da się tego uruchomić mam oryginał płytę na Niemcy i działa aż miło , wiec zrobię tak pójdę do sklepu kupie sobie navi za 200 zł i będzie latała a te oryginalna mam w nosie . A teraz kto mi powie jak zrobić żeby da oryginalna czytała płytki cd z muzyka???? :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A teraz kto mi powie jak zrobić żeby da oryginalna czytała płytki cd z muzyka????

 

wymienić na MCD lub kupić zmieniarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienić na MCD lub kupić zmieniarkę

 

 

więc tak ja właśnie posiadam MCD i nie czyta mi płytek cd z muzyka a czemu ??? nie wiem .sprawdzałem kabelkiem i nie pokazuje mi żadnego błędu może trzeba nagrywać w jakimś innym formacie,??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc tak ja właśnie posiadam MCD i nie czyta mi płytek cd z muzyka a czemu ???

 

może laser trzeba wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś by nagrał mi te mapy ??? zapłacę .

czyszczenie lasera nic nie dało .:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy - więc witam wszystkich.

Navigation System MFD wersja D - nagrywarka LiteOn LTR-48125S z wgranym nowym firmware. Próba z mapą DX PL 2010/2011 na CD i nie odpaliła. Ktoś wcześniej sugerował że (tak zrozumiałem) wgranie nowego firmware, dyskwalifikuje nagrywarkę. Czy to jest prawda? Szukałem przez kilka godzin na Allegro nagrywarki z wiadomej listy, która obsłuży jednocześnie SafeDisc 2.0 i 2.51 ale bez skutku. Na liście są takie nagrywarki ale nie ma ich chwilowo na Allegro - wśród sprzedawanych występowały. Sprostałem wszystkim wymogom wymienianym w tym temacie. Czy powinienem szukać nagrywarki na nowszą wersję Safe i czy pytać sprzedających o niezmienione fabryczne firmware? O tych najnowszych mapach jakoś nikt nie pisze, może do nich jest wymagane inne rozwiązanie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wgranym nowym firmware
< Zrobiłeś błąd. Nie aktualizuje się firmware :( teraz możesz przeznaczyć nagrywarkę do innych celów.

http://allegro.pl/uzywana-nagrywarka-dvd-lg-gsa-h42l-i1679949681.html

http://allegro.pl/nagr-dvd-rw-lg-gsa-h42l-light-scribe-tasma-i1674070850.html

tej używanej bym nie brał, z wiadomych względów ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję makeć za odpowiedź. Odrzuciłem wcześniej obserwowane na Allegro po 20.00zł - na forach podawane jako przykłady sprawdzających się. Twoja propozycja nie widnieje na liście cdrinfo.pl i myślę że powinna być uzupełniona o nowsze modele. Znalazłem testy nagrywarek na cdrlab.pl i myślę że Twoja podpowiedź jest dobra. Zastanawiam się nad LG GSA-H42N - ma ciut starszy chipset, ale wodotrysk jaki ma LG GSA-H42L, jest dla mnie raczej zbędny. Podają, że parametry ich są identyczne. Ciekaw jestem Twojej opinii. Może zdążysz odpowiedzieć do 17.00. Chodzi głównie o porównanie pod kątem Kopiowania zabezpieczeń i Korekcji błędów CD. Myślę, że możesz mieć wiedzę o ewentualnych róznicach w wykonaniu i sprawowaniu się w praktyce obu modeli. Dzwoniłem do sprzedających - nie mogą zagwarantować na 100% fabrycznego firmware. Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Dopisane.

Kupiłem LG GSA-H42N i płytki CD-R Sony Supremas. Sądziłem że nareszcie problem nagrania mapy Polski 2010/2011 zniknie. Clone CD 5.4.0.5 po wybraniu profil melduje: "Nie mogę odczytać informacji o płycie! Jest pusta?" Może ktoś pomóc? Bardzo proszę. Mam kilka dni na uporanie się z tym problemem.

Edytowane przez powolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na LG GSA-H42N też pójdzie, płytkę weź verbatim, lub jasnoniebieską TDK, jeszcze lepiej by było, jak byś znalazł "białą" i wcale nie jakąś markową. Clona poszukaj 5.0.3.1 PL pełnego, nagraj bez, żadnych dodawanych profili, po prostu wchodzisz w nagrywarkę, ustaw DATA CD i prędkość x1, jeśli zacznie nagrywać z prędkością coś koło 745 kb, to mapka ruszy w navi.

soczewkę lasera, też warto czasem odkurzyć.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki makeć. CloneCD jak wcześniej pisałem - pewnie jakieś braki w systemie. Problem rozwiązany przy pomocy UltraISO na CDR Sony Supremas. Bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek profili. CloneCD pewnie ruszy po nowej instalacji systemu. Czy LG GSA-H42L mając nowszy chipset jest lepsza? Kupiłem LG GSA-H42N, bo pomyślałem że może mieć mniej wyeksploatowany laser.

Edytowane przez powolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, potrzebuję pomocy przy wgraniu polskiego menu do MFD wersja C. Próbowałem już wielokrotnie nagrywając kilkanaście płyt. Może ktoś mi pożyczy sprawdzoną płytę za opłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do lektury na stronie:

 

"Jak nagrać płytę z nawigacją ?"

 

Po tej lekturze udało mi się nagrać poprawnie działającą płytę z nawigacją.

Płyta: CD-R TDK (zielona)

Program: CloneCD 5.2.x.x - nagrywałem z profilem Teleatlas_DX z prędkością 1x ale rzeczywista prędkość podczas nagrywania wynosiła więcej

Nagrywarka: LG GSA-4165B

Nawigacja MFD - wgrane polskie menu plus czyszczenie lasera.

 

Nie poddawać się !!! Wyrzuciłem 10 płyt zanim udało mi się to nagrać.

Pozdrawiam

 

P.S

W razie pytań proszę pisać na gg lub PW

Edytowane przez kauczuk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Nie musi być CloneCD może być równie dobrze Nero lub inny software który pozwoli szczegółowo ustalić format wypalanej płyty. Problem leży w prędkości nagrywania. MUSI być najwyżej 2.4x i teraz...

...nie wszystkie płyty supportują takie niskie prędkości

...nie wszystkie nagrywarki nagrywają z tak niskimi prędkościami.

 

Co zrobić? Czasem udaje się nagrać na dwuwarstwowej płycie ale (uwaga) tylko jedną warstwę która zwykle nagrywa się wolniej niż "zwykła" jednowarstwowa płytka.

 

Tutaj znajdziecie specyfikację techniczną nagrywarek DVD: http://www.cdrinfo.pl/software/lista-i-zestawienie-nagrywarek.php.

 

Często można na Alledrogo kupić starą, używaną nagrywarkę która będzie się nadawać. Niestety ich ceny czasami przerażają bo są w podobnej cenie co nowe.

 

Tutaj znajdziecie listę nagrywarek które na pewno działają (kolor różowy):

elmejor.com.tw DVD

elmejor.com.tw SingleLayer

elmejor.com.tw DoubleLayer

 

Tutaj trochę starsza lista: www.optodisc.com Compatibility-list 2004

 

Następna lista: www.medea.co.uk

 

I ostatnia lista: www.vend4less.com

 

Tylko nagrywarki z w/w list (1x - 2.4x) gwarantują poprawne wypalenie płytki, inne nagrywarki to loteria lub stracony czas i pieniądze.

 

Do tego płytka na której nagwywamy MUSI mieć możliwość powolnego zapisu, a niestety niektóre drogie nowoczesne płytki mogą być zapisywane tylko z dużą prędkością więc uwaga, nie sugerujemy się ceną!

Edytowane przez Andrzej Woo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności