Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

witam.kolego powiedz mi jak dziala w pasacie sensor deszczu?bo nie wiem czy go mam czy nie.gdy dam na prace wycieraczek w trybie przerywanym to roznie to dziala,jest regulacja jak by ich szybkosci ale czasem gdy deszcz nie pada to w tym trybie wycieraczki nie pracuja.a mam do wymiany szybe przednia wiec czy ona jest z jakimis czujnikami czy nie tego niewiem a to wazne przy wymianie szyby.pasat 1,9 tdi 130ps 2002 grudzien.kolego na wklejce nie pisze mi czy ma,ani ze niema kurtyn bocznych.na slupkach niema napisow airbag.czy to znaczy ze niemam kurtyn?tzn ze ja tez mam sensor deszczu.czyli pszy wymianie szyby musze to im zglosic i szyba musi byc z czujnikiem.dzieki koledzy.

Sprawdź czy masz kanał kablowy między lusterkiem, a podsufitką. Jeżeli go masz to zapewne będzie i czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej nie wiem jak sie z Toba skontaktowac? czy tutaj to dobry sposob? chodzi mi o vw passata sensor deszczu chce go wylaczyc! pomozesz? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w passacie b5 1999, który nie ma czujnika deszczu a chce go zamontowac. Czy jest do niego instalacja elektryczna w podsufitce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w passacie b5 1999, który nie ma czujnika deszczu a chce go zamontowac. Czy jest do niego instalacja elektryczna w podsufitce???

 

A z jakiej racji miałaby być instalacja?

W 3B nie było nawet za dopłatą tej czujki,nie ten model.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak się zapytam jak mocuje się to lusterko

pomiedzy szyba a czujnikiem ma być silikonowy krązek mocowany na klei do szyb a jak sie mocuje czujnik do tego krążka i dalej lusterko???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie mocuje lusterko???

Szyba musi mieć specjalny uchwyt na lusterko przystosowane do czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ nie mogę zakładać nowych tematów, poza tym nie ma sensu nowy, jak już ten jest. Mam pytanie, czy mój sensor nie jest czasem uszkodzony? Ogólnie działa, ale w tym miejscu mam pękniętą szybę (takie auto kupiłem) i mam pytanie, czy jego wygląd jest prawidłowy, czy lada moment czeka mnie wymiana. I w razie co, to gdzie go dostać i ile takie cacko kosztuje? Czy przy wymianie szyby wymienia się sensor? Sensor jest w szybie? Nie znam się, stąd ta fala pytań.

 

Oto sensor:

 

sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensor jest w szybie, w B5 jak wymieniałem to szyba była koło 50zł droższa z czujnikiem niż zwykła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sensor jest w szybie, w B5 jak wymieniałem to szyba była koło 50zł droższa z czujnikiem niż zwykła.

 

Bzdura, czujnik jest w lusterku z tyłu czyli od strony szyby, jest takie oczko w obudowie lusterka wstecznego i tam właśnie siedzi sobie sensor deszczu. Jedyna różnica może ale nie musi to mocowanie lusterka wewnętrznego na samej szybie, piszę że może a nie musi bo spotkałem nówkę szybę z Pilginktona gdzie nie było żadnego uchwytu na lusterko i można było przełożyć swój ze starej szyby..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sensor jest w szybie, w B5 jak wymieniałem to szyba była koło 50zł droższa z czujnikiem niż zwykła.

 

Sensor nie jest w szybie, tylko mocowany do szyby. I szyba musi mieć miejsce na niego.

 

Mam pytanie, czy mój sensor nie jest czasem uszkodzony? Ogólnie działa, ale w tym miejscu mam pękniętą szybę (takie auto kupiłem) i mam pytanie, czy jego wygląd jest prawidłowy, czy lada moment czeka mnie wymiana.

 

Ciężko powiedzieć, bo nic na tej fotce nie widać. Dlaczego miałby by uszkodzony? Sensor się nie zużywa i się go nie wymienia.

Przy wymianie szyby można go bez problemu przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wygląda jakby był popękany. Te szkiełka nie powinny być równe i gładkie, jak w aparacie fotograficznym (czy np. kamerze internetowej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego patefoniq podjedź do zakładu gdzie wstawiwją szyby i niech Ci wkleją na nowo czujnik.

Najprawdopodobniej masz wyschnięty żel, w aso nowy żel kosztuje 25pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdura, czujnik jest w lusterku z tyłu czyli od strony szyby, jest takie oczko w obudowie lusterka wstecznego i tam właśnie siedzi sobie sensor deszczu. Jedyna różnica może ale nie musi to mocowanie lusterka wewnętrznego na samej szybie, piszę że może a nie musi bo spotkałem nówkę szybę z Pilginktona gdzie nie było żadnego uchwytu na lusterko i można było przełożyć swój ze starej szyby..

 

Do wersji z czujnikiem deszczu była inna szyba (jak wymieniałem szybę, u mnie, może ktoś miał inaczej, ale wydaje mi się to dziwne). Z takim charakterystycznym ciemnym jakby pierścieniem w miejscu mocowania lusterka i do niego właśnie należało (w moim przypadku) przymocować lusterko. Może źle napisałem że sam sensor jest w szybie, bo nie byłem pewien, chodziło mi o tą inną szybę do wymiany w tej opcji, ale tak czy siak w lusterku jest wiązka, więc dobrze że ktoś mnie poprawił że sam sensor jest na mocowaniu lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w swoim passacie sensor deszczu i lusterko samosciemniajace sie, tylko teraz moj problem polega na tym ze szyba byla wymieniana, tak mowil byly wlasciciel ze byla peknieta i ja wymienil, i od tamtej pory nie dziala sensor deszczu, wiec rozebralem obudowe lusterka i ukazaly mi sie kabelki ladnie obciete :) 3 kabelki szly do kostki w lusterku jeden luzny, i 3 kabelki luzem... otworzylem klapke od sensora ukazala mi sie okragla plytka elektryczna... i teraz gdzie mam przylutowac te 3 kabelki... sa 3 miejsca gdzie mogl bym je przylutowac ale w jakiej kolejnosci? i jak sprawdzic lusterko czy dziala ?? jak poswiece w nie latarka to powinno sie sciemnic?

 

prosilbym o jakies zdjecie czujnika deszczu zeby zobaczyc jak te kabelki sa przylutowane...

z gory dzieki...

Edytowane przez sobeke36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko to co jest napisane wyżej.Ale po każdym uruchomieniu silnika trzeba ręcznie zaktywować działanie tego czujnika ,Musisz poprostu wlaczyc najpierw którąkolwiek pozycje na wlaczniku od wycieraczek , tak zeby zadziałały i zostawić wlacznik na poz. 1 ,jak zacznie deszcz padac to wycieraczki automatycznie sie wlacza. I tak po każdym odpaleniu silnika w przeciwnym razie czujnik nie zadziała.

Pozdrawiam

 

Zapytam czy jest jakaś możliwość żeby ten czujnik sam się aktywował - bez konieczności ręcznej aktywacji, od razu po uruchomieniu silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji ja mam Passata z 1999 roku i mam czujnik deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapytam czy jest jakaś możliwość żeby ten czujnik sam się aktywował - bez konieczności ręcznej aktywacji, od razu po uruchomieniu silnika...

Nie ma takiej opcji, za każdym razem musisz ruszyć manetką wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej opcji, za każdym razem musisz ruszyć manetką wycieraczek.

tak jak pisze kolega manetka wycieraczek powinna być ustawiona na auto bez tego sensor nie ruszy sam sensor to wyposażenie auta szyba powinna mieć trochę inny uchwyt na lusterko a przy jej wymianie wymienia się tez żelek przewodzący wilgoć i tyle poza uchwytem sama szyba się nie różni niczym od standardowej czyli szyba z sensorem to inne lusterko (wciskane od spodu a nie przekręcane) no i sam sensor który jest na wyposażeniu samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zupełnie przeciwny problem niż inni. Mój senior działa "za dobrze". Jak sobie powoli jadę w małym deszczu to wycieraczki zapitalają na maxa, czasami sobie na chwilę zwolnią ale generalnie tendencja jest do dużego przesądzają. Regulacja suwakiem nie pomaga. Miałem wymienianą szybę. Co myślicie raczej przekaznik czy żelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod kolegę... mam problem, że za mocno macha wycieraczkami - nawet jak regulacja na najniższy poziom.... a przez myśl mi przeszło - czy nie można VAGiem ustawiać czułości sensora ???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności