Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi powiedzieć jak działa sensor deszczu? Mam Passata 2003r. i nie wiem czy mam sensor deszczu czy nie. Gdy przesunę dzwignię od wycieraczek o jedną pozycję do góry wycieraczka zaczyna pracę i sama reguluje sobię szybkość pracy, i przełącznik kyóry jest u góry dżwigni nie ma wpływu na szybkość działania wycieraczek. Ale zastanawia mnie jeden fakt iż sensor deszczu powinien automatycznie włączać wycieraczki. Czy ktoś wie jak to działe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Z Twojego opisu wynika, ze masz sensor deszczu. Najlatwiej go rozpoznac po "oczku" po wewnetrznej stronie szyby czolowej w stopce mocowania lusterka, niektorzy twierdza, ze przy sensorze deszczu musi byc fotochromatyczne lusterko. No i musi byc taka plastikowa obudowa od mocowania lusterka na szybe az do samej podsufitki (idzie tamtedy okablowanie).

Jesli chodzi o prace wycieraczek-sensor deszczu dziala w polozeniu dzwigni wycieraczek w pozycji "1". Jesli chodzi o "pokretelko" w gornej czesci dzwigni to w zasadzie sluzy ono do regulacji czulosci tego czujnika. No i jak nie pada deszcz, kiedy masz sucha szybe do wycieraczki przestana w koncu pracowac, jesli dzwignia jest w polozeniu "1"... Mozesz sobie to sprawdzic w ladny dzien, kiedy nie pada. Ustaw dzwignie w polozenie "1", wycieraczki przejada raz po szybie i juz wiecej nie beda wycierac-no bo niby co mialyby wycierac :?::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż. Teraz już wiem na 100% że mam sensor. Mam to oczko na szybie i idzie tamkabelek tak jak opisałeś. Jeszcze raz dzieki. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co jest napisane wyżej.Ale po każdym uruchomieniu silnika trzeba ręcznie zaktywować działanie tego czujnika ,Musisz poprostu wlaczyc najpierw którąkolwiek pozycje na wlaczniku od wycieraczek , tak zeby zadziałały i zostawić wlacznik na poz. 1 ,jak zacznie deszcz padac to wycieraczki automatycznie sie wlacza. I tak po każdym odpaleniu silnika w przeciwnym razie czujnik nie zadziała.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy ten czujnik wariuje troche... Zbyt czesto wycieraczki wlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyłączyć ten prawie sensor deszczu ??

Piszę prawie, bo jednak nie zawsze uruchomi wycieraczki jak jest potrzeba, jak ma mi działać tak jak teraz, to wolałbym go mieć nieaktywny. Jak go wyłączyć ? Czy wtedy ten przełącznik na rączce będzie sterował pracą wycieraczek czasowo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wyłączyć sensor deszczu i mieć wycieraczki czasowe, to wymieniasz przekaźnik z numerem 377 i wtedy masz czasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Krawcol wszysto dobrze opisał. Z tym że, odnośnie regulacji czułości czujnka to dodam coś od siebie. zauważyłem że owa regulacja zależna jest od prędkości jaką sie jedzie. tak wiec aby czujnik działał prawidłowo to reguluj go czasami. powiem ci jak jest u mnie chodź nie twierdzę że jest tak u wszystkich. jak sobie jadę w duży deszcz z prędkością 40/h to właczam 1 poziom. jak jade 60 - drugi i tak aż do 120 kiedy włączam czwarty poziom. oczywiście przełączanie trybów nie musia odbywać się zawsze jako że czułość zależy również od intensywności desczu. reasumując ja osobiście używam tylko 2 pozycji. tylko nie wiem dokłądnie ile ich jest, czy 4 czy 5 stopni w każdym bądź razie do jazdy po wsi (odgraniczenie do 50) używam pierwszego trybu a po za nią 100 - 120km/h przedostatniego trybu (ostatni za szybki i tylko po oczach daje bo strasznie szybko się przewijają te wycieraczki.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niektorzy twierdza, ze przy sensorze deszczu musi byc fotochromatyczne lusterko

 

Otworzyłem sobie ETKĘ i tak patrzę i nie widzę by były lusterka z sensorem deszczu bez fotochromu - czy mógłby mi ktoś to potwierdzić. Jak widzę to czujnik deszczu i fotochrom zawsze idą w parze - mówię co widzę w ETCE - mogę się mylić

 

Zastanawiam się czy do 3B podejdzie lusterko od 3BG - ale to już sobie na forum doszukam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz wyłączyć sensor deszczu i mieć wycieraczki czasowe, to wymieniasz przekaźnik z numerem 377 i wtedy masz czasowe

 

a na jaki przekaznik mam wymienic ten z nr 377 znasz moze nr zwykłego przekaznika

Edytowane przez viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czujnik idzie w parze z fotochromem. Fotochrom jest w dwóch wersjach z ambiente (wyłączany) i bez (na stałe - zawsze działa).

 

Co do przekaźnika - jak masz spryski świateł nie wkładaj przekaźnika 377, bo się sprysków pozbawisz. Włóż 603. Z czujnikiem to siwy 192 jest montowany przez firmę.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze czujnik idzie w parze z fotochromem. Fotochrom jest w dwóch wersjach z ambiente (wyłączany) i bez (na stałe - zawsze działa).

 

Co do przekaźnika - jak masz spryski świateł nie wkładaj przekaźnika 377, bo się sprysków pozbawisz. Włóż 603. Z czujnikiem to siwy 192 jest montowany przez firmę.

 

witaj kolego a wiec tak umnie niema czujnika deszczu wyciaraczki po przełaczeniu w pozycje czasowek zachowuja sie ,tak zrobia jeden ruch i koniec , z powyszych postow wynika ze jak zmienie przekaznik to powinno byc powinienem miec czasowki, spryskow swiateł niemam mimo bi xenonu , załonczam fotke przekaznikow ,powiedz mi czy ten 192 mam zmienic na jaki

Obraz%20068[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi czy ten 192 mam zmienic na jaki

W to miejsce zamiast 192 trzeba zamontować 603/377/378 jeden z wymienionych, numer katalogowy 4B0955531E ten sam dla wszystkich trzech przekaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki goral za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj kolego a wiec tak umnie niema czujnika deszczu wyciaraczki po przełaczeniu w pozycje czasowek zachowuja sie ,tak zrobia jeden ruch i koniec , z powyszych postow wynika ze jak zmienie przekaznik to powinno byc powinienem miec czasowki, spryskow swiateł niemam mimo bi xenonu , załonczam fotke przekaznikow ,powiedz mi czy ten 192 mam zmienic na jaki

 

A tak z ciekawości. Wyjmij lampke podświetlenia wnętrza. Pogrzeb w podsufitce, a może się dokopiesz do instalacji od czujnika deszczu i lusterka foto... Bo podejrzewam wymianę szybki na zwykłą po dzwonku, na zasadzie byle taniej. I będziesz wiedział na 100% co miałeś robione. A jak masz instalację, to dokupiłbym szybę nową i lusterko foto z czujnikiem i wymieniłbym. Wyniesie Cię to jakieś 600 zł z wymaną. A jak szybę używkę to nawet w 350 dasz radę. I nie mówię tego po złośliwości, ale po prostu z ciekawości zajrzyj tam i sptawdź. Instalacha po wyjęciu lampki podświetlenia wnętrza powinna być schowana po lewej stronie lampki z tego co pamiętam jak wymieniałem swoją lampkę.

 

Jak masz spryski świateł - przekaźnik 603 zakładaj. Jak nie masz - zakładaj 377.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze szyba była wymieniana lecz raczej ja sobie odpuszcze czujnika deszczu tak bardzo niepotrzebuje a za 600 zł to moge cos bardziej potrzebnego kupic do auta ale mimo to dzieki za pomoc i zmienie ten przekaznik by czasowki działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotochrom jest w dwóch wersjach z ambiente (wyłączany) i bez (na stałe - zawsze działa).

 

Możesz to rozjaśnić - co to znaczy że wyłączany i że zawsze działa? znaczy jak to jest realizowane i jak je rozróżnić

Edytowane przez Roozga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.kolego powiedz mi jak dziala w pasacie sensor deszczu?bo nie wiem czy go mam czy nie.gdy dam na prace wycieraczek w trybie przerywanym to roznie to dziala,jest regulacja jak by ich szybkosci ale czasem gdy deszcz nie pada to w tym trybie wycieraczki nie pracuja.a mam do wymiany szybe przednia wiec czy ona jest z jakimis czujnikami czy nie tego niewiem a to wazne przy wymianie szyby.pasat 1,9 tdi 130ps 2002 grudzien.kolego na wklejce nie pisze mi czy ma,ani ze niema kurtyn bocznych.na slupkach niema napisow airbag.czy to znaczy ze niemam kurtyn?tzn ze ja tez mam sensor deszczu.czyli pszy wymianie szyby musze to im zglosic i szyba musi byc z czujnikiem.dzieki koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.kolego powiedz mi jak dziala w pasacie sensor deszczu?bo nie wiem czy go mam czy nie.gdy dam na prace wycieraczek w trybie przerywanym to roznie to dziala,jest regulacja jak by ich szybkosci ale czasem gdy deszcz nie pada to w tym trybie wycieraczki nie pracuja.a mam do wymiany szybe przednia wiec czy ona jest z jakimis czujnikami czy nie tego niewiem a to wazne przy wymianie szyby.pasat 1,9 tdi 130ps 2002 grudzien.kolego na wklejce nie pisze mi czy ma,ani ze niema kurtyn bocznych.na slupkach niema napisow airbag.czy to znaczy ze niemam kurtyn?tzn ze ja tez mam sensor deszczu.czyli pszy wymianie szyby musze to im zglosic i szyba musi byc z czujnikiem.dzieki koledzy.

 

Jesli wlaczysz w tryb przerywany to wycieraczki Ci sie wlacza w momencie gdy na czujnik spadnie odpowiednia ilosc kropel. Czujnik masz w podstawce lusterka wstecznego, w miejscu gdzie jest przyklejona do szyby. Tam jest wlasnie sensor. Ustawienie regulacji szybkosci w trybie przerywanym mniejsza lub zwieksza czas pracy wycieraczek (pauzy przy ktorej sensor wykryl deszcz). Czyli albo bedzie Ci szybciej zgarniaj krople z szyby albo wolniej. A jesli bedziesz wymienial szybe to koniecznie musisz poinformowac o tym warsztat ze masz czujnik deszczu bo to sa specjane szyby wlasnie [przeznaczone na czujnik deszczu.

 

Pozdrawiam..

 

---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:21 ----------

 

Możesz to rozjaśnić - co to znaczy że wyłączany i że zawsze działa? znaczy jak to jest realizowane i jak je rozróżnić

 

Rozroznisz to w taki sposob ze na dolnej krawedzi lusterka wstecznego oprocz czujnika wykrywajacego swiatlo masz wylacznik/wlacznik fotochromu. A jesli tego wylacznika nie masz to masz fotochrom na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności