Skocz do zawartości
Endrju

Sensor deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

a przez myśl mi przeszło - czy nie można VAGiem ustawiać czułości sensora ???????????????
Nie można.

Podzespół, sterujący pracą wycieraczki nie znajduje się w sterowniku "dogadującym się" z VAG-iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - to do d...y bo ten sensor według mnie działa beznadziejnie (włączy nagle na maxa i nawala przy małym deszczyku - to ciekawe co by zrobił przy naprawdę dużej ulewie... pracowałby jak skrzydłami koliber :-P )

 

to kolejne pytanie - czy wycieraczka powinna przecierać miejsce sensora czy nie ma to wpływu ? mam oryginalny zestaw Valeo i wycieraczka pasażera obecnie przeciera w około połowie oko sensora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka powinna przecierać cały sensor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może dzięki temu dojdziemy do rozwiązania owej zagadki dlaczego jedni zadowoleni, a innym wariuje... myślałem właśnie jak dokładnie działa sensor i wydawało mi się, że musi wycieraczka przetrzeć całe oko, aby działał precyzyjnie - jak nie wytrze całego to sensor widzi cały czas krople na sobie i nawala jak opętany !

 

postaram się założyć wycieraczkę dłuższą i przetestować...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

sprawdziłem dokładnie moja wycieraczka przeciera tylko centymetr sensora... (tego czarnego koła)

 

PYTANKO: kupowałem nówki wycieraczki VALEO w NORAUTO jakiś miesiąc temu, mam fakturę - sprzedawca doradzał mi zakup oryginalnych VALEO ale nie spytał o czujnik deszczu - mając na uwadze powyższe dobrał mi źle - jak myślicie, czy mam podstawy do tego aby reklamować chociaż tą jedną wycieraczke od strony pasażera ? aby mi wymienili na dłuższą ?? nie posiadam już kartonika (wiadomo, że po zamontowaniu się go wyrzuca...)

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha - to do d...y bo ten sensor według mnie działa beznadziejnie

U mnie sensor działa bez zarzutu, podobnie z regulacja jego czułości. Jak dla mnie to jedna z bardziej przydatnych opcji wyposażenia dodatkowego, z której się często korzysta i jest naprawdę udogodnieniem.

Oryginalne wycieraczki są długości 530mm jeśli się nie mylę, natomiast nie są zamienne między sobą. Posiadają mocowania w różnych miejscach.

aha - to do d...y bo ten sensor według mnie działa beznadziejnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - więc jak "dtambor" pisał - długość jest jednakowa, ale po długości w innym miejscu jest mocowanie w lewej jak i prawej - nie są to mocowania symetryczne :rumieniec tak więc po przełożeniu lewej na prawą wycieraczka teraz zgarnia oko sensora i powinno być ok (sprawdzałem spryskiwaczem do szyb i działa prawidłowo - kwestia przetestowania w deszczu)

 

aaa - na szybie widoczne jest czarne koło gdzie jest sensor - to koło ma średnicę ok. 4-5 cm, ale jak się przyjrzymy to sam sensor (oko) ma średnicę ok. 1 cm i jest umiejscowiony idealnie w środku tego czarnego koła, więc przed przełożeniem stron piór wycieraczka u mnie w ogóle go nie wycierała się okazuje...

 

Tak więc reasumując - jeżeli komuś wariują wycieraczki jak ma ustawione na sensorze to w pierwszej kolejności SPRAWDZIĆ, CZY WYCIERACZKA PASAŻERA PRZECIERA OKO SENSORA - jeżeli nie to macie złe wycieraczki - ewentualnie jak u mnie nieprawidłowo zamontowane strony piór i stąd problem...

 

dziękuję za odpowiedzi i pomoc :-) :ok

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś odwrotnie to nie haczyło Ci o listwę na słupku? Ja sam tak kiedyś zrobiłem jak podmieniałem wycieraczki w nocy na trasie. Na rano zobaczyłem że krawędź pióra mam zniszczoną bo zachodziła na listwę maskującą szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem tak :-P ale poprzednie też tak robiły (niedawno kupiłem auto) więc podgiołem trochę ramię :rumieniec:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam będę zmieniał szybę i może przy okazji wstawię tą z sensorem mam tylko pytanie, bo aktualnie nie mam czujnika deszczu ani fotochromu co potrzebuje żeby podłączyć to aby działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sensor nie jest w szybie - przy wymianie musisz powiedzieć, że chcesz szybę pod sensor to ci taką wstawią, a sensor znajduje się w wewnątrz - jest przyklejony do szyby i wychodzi tylko z fotochromem. W tym temacie gdzieś było, więc zerknij nad lampką pad lusterkiem czy jest wiązka doprowadzona to już będziesz więcej wiedział co trzeba kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzięki czy potrzebna szyba aby miała miejsce pod sensor, sam sensor i lusterko fotochrom, podłącza się p&p czy trzeba jakąś dodatkową wiązkę ciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba jakąś dodatkową wiązkę ciągnąć?
Trzeba.

W podsufitce jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś na forum temat jak pociągnąc taką wiązkę i jak podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe oj mam przeżycia z paskiem ostatnio i myślę co by tu przy okazji naprawy zmienić, czekam na razie tylko na rzeczoznawcę :/

dzięki za pomoc będę się rozczytywał w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha ok dzięki czy potrzebna szyba aby miała miejsce pod sensor,

Dokładnie, szyba z uchwytem pod lusterko fotochromatyczne i sensor deszczu.

Podłączenie przewodów od lusterka:

1. Czarno biały- do bezpiecznika nr 5 lub innego plusa (który pojawia się po włączeniu zapłonu).

2. Brązowy- do masy.

3. Brązowo niebieski lub czerwono niebieski- do wstecznego, najlepiej do wtyczki na grodzi, kolor pomarańczowy pin 10 (podłączenie tego uważam za zbędne).

Podłączenie przewodów od czujnika:

1. Czarno zielony- do przekaźnika pin 10.

2. Zielony- do przekaźnika pin 14.

3. Brązowy- do masy.

Musisz zmienić także przekaźnik chyba na nr 192 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Brązowo niebieski lub czerwono niebieski- do wstecznego, najlepiej do wtyczki na grodzi, kolor pomarańczowy pin 10 (podłączenie tego uważam za zbędne).

 

w automacie wygląda to tak samo?

 

czy sensor jest oddzielnie, czy razem z lusterkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w automacie wygląda to tak samo?

Trzeba sprawdzić czy w automacie też w tym miejscu jest kostka od wstecznego.

czy sensor jest oddzielnie, czy razem z lusterkiem?

To są oddzielne elementy połączone razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, jak tylko załatwię z ubezpieczycielem będę dłubał, tak wiec jeszcze się odezwę w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Szuaklem szukalem i nie znalazlem:( Posiadam nastepujacy problem a mianowicie po wymianie szyby czolowej wraz z nowym orginalnym sensorem zamowionym w servisie vw sensor nie daje znaku zycia nie reaguje na tunel oraz deszcz.Wspomne ze kostki oraz kable sa nieruszone nieuszkodzone.Po podlaczeniu kompa brak komunikacji z sensorem ....Co mozna tej sytuacji zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności