Skocz do zawartości
Martinez

Ile powinien palić na gazie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gienek619
A co ja mam powiedziec. U mnie nadal 20 L. w mieście. :zalamany:

To lepiej jeżdzić na benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej standard ok 10litrów w trasie a w mieście 12-14 ale za to w porannych korkach w warszawie. Przed wymianą świec, przewodów i filtrów potrafił spalić po mieście i 21 litrów... Tak więc już mam nauczkę że jak się kupuje auto to wymieniasz takie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LukaszU

jak dla mnie to zdecydowanie za dużo pali. mam identyczny silnik i w mieście zamykam sie max. w 11 litrach (bez szaleństw oczywiście), a na trasie spokojnie 8 litrów (do 100km/h). jadąc ostatnio autostradą z legnicy do Opola przy 150km/h spalanie wyszlo mi trochę ponad 10 litrów (predkość była stała, bez żadnych wariacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skelos

Witam w mieście 10-12l a w trasie 8-10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal za cholerę nie moge zejśc poniżej 13,5 w mieście a jeżdże delikatnie, owszem istnieje możliwość przykręcenia zaworka ale wtedy mieszanka robi się zbyt uboga i nie chce przyspieszać, nie mówiąc już o tym jak negatywnie wpływa to na zawory i ogólnie na silnik. I nadal ssie za dużo :562:

Wymieniłem już świece, przewody, kopułkę z palcem i filtr powietrza. Zobaczy się jak teraz będzie. A jak nie pomoże to interwencja gazownika.

 

Zna ktoś może dobrego fachowca od gazu w Lublinie???:vw:

 

Oprócz ręcznego ustawiania składu mieszanki, co jeszcze można wyregulować. Jeśli chodzi o instalacje gazowe to niezbyt dobrym fachowcem jestem, i dlatego pytram Was :)

 

:padam:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agra5

mój pali po mieście ok11-12 l,w trasie 80-100km/h-ok7-8l ,ale jak daję gazu 130-160 to potrafi i 10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy jeżdzie raczej spokojnej, miasto w okolicach 10-11 trasa 9-10.Przyczym musze podjechac na regulacje bo gaz przełancza sie przy 1000 obrotów i praktycznie jest zapalany na gazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzysiu

Witam!Teraz jestem posiadaczem VW Passat B-4 2,0 115km (2E) z LPG i pali mi około 14 litrów gazu na 100 km po mieście a na trasie około 10 litrów jednakże niedawno miałem B-3 z silnikiem 1,8 90 km (RP) również z gazem i palił mi 13 w mieście i 9 na trasie zaznaczam że nie przekraczałem 140 km/h na trasie ale w mieście bez jakiś szczególnych oszczędnosci. Jeżeli komuś pali więcej to wydaje mi się że ma ciężką nogę lub nieodpowiednio wyrególowaną instalację gazową. pozdrawiam skrzysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1,8 LPG BRC ma spalanie w zimie w mieście max 10 ale to juz jak jeżdże tylko po mieście. Latem tak jak teraz miasto max 8,5, trasa 7. Czytałem, że sie koledzy dziwią ze można zejść poniżej 7, wczoraj jechałem na trase i spalanie 6,8, co do gazu to przejechałem w ciągu roku od kupna passata 20 000 i tankowałęm zwykle najtanszy gaz na tesco czy carrefurze i różnych stacjach i tylko raz trafiłem na taki gaz co nie chciał sie zapalić, trzebabyło nagrzać silnik do 70stopni na zegarze zeby wskoczył na gaz a tak to latem pali na gazie i wszystko ok. jakbym miał spalanie 14 litrów a butle mam w kole to od stacji do stacji bym nie dojechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie 1.8, ale osiągnąłem rekord spalania w trasie na zajechanym silniku 2E, zasilanym przez BLOS- 5 osób,pełny bagażnik, 20 litrów benzyny i pełna beczka gazu(60 litrów) przy starcie i przy jeździe z prędkościami 90-110(średnia wg nawigacji 58 km/h, maksymalna 117 km/h) wyszło 6,6l/100 km,-normalnie pali ok 11-13 na co dzień, taty jetta mk2(sporo lżejsza, przebieg 420000- mino to motor igła) w 2 osoby przy podobnych prędkościach spaliła 7,5l/100 km- silnik 1.8 GU- praktycznie RP tylko na gaźniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłanczam sie pod temat ale ile powinien mi palić silnki 2.0 (2E) kombi mi poali zawsze 12-23l kurcze bez względu czy miasto czy trasa. instalacja Autronik AL-700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłanczam sie pod temat ale ile powinien mi palić silnki 2.0 (2E) kombi mi poali zawsze 12-23l kurcze bez względu czy miasto czy trasa. instalacja Autronik AL-700.

 

za dużo ....a skąd ta rozbieżność? te23 to kiedy tobie pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie zauważyłem pomylki ma być 12-13l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 - 13l. Trzyma normę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj w trasie spalił 10,5l/100km a w cylku mieszanym pali 11,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubbbb

Witam !!!

Passat b4 silnik 1.8 ABS instalacja gazowa firmy BRC

Na gazie najechane 85 tys. bez problemów.

 

Spalanie w cyklu mieszanym jazda do 120km/h 9.2l-9.6l/100km

Na trasie przy spokojnej jezdzie do 110km/h 8.2l-8.5l/100km

Jazda autostrada 150km/h - 160km/h 10l-11l/100km

 

Oczywiscie jesli sie tankuje dziadowski gaz to spalanie sie zwieksza a osiagi pogarszaja.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Carlos90

a jak mi pali 14-15l w miescie, a w trasie to ok 11 to duzo? mam silnik 1,6, a gaz zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik powinien palić 20% więcej gazu od benzyny. wynika to stąd, że wartość opałowa paliwa jest praktycznie ta sama dla benzyny jak i dla gazy, ale jest 20% różnica w objętości paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 abs LPG trasa 8 a na codzień 10-11 nic więcej ,a gazu mu nieżałuje podstawa przy gazie to świece,kable,kopułka,palec,lambda jeśli to jest ok.to nigdy,przenigdy 20 l !!!! nieweżmie chyba że gdzieś w atmosfere ucieka ten gaz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 tygodnie temu sprzedałem mojego Paska 1993 1,8i (ABS) Automat instalacja ELPIGAZ II generacji jeżdziłem nim 4 lata na LPG i w mieście palił mi w lato/zima 13-15l max./100km (w zależności od tempertury) na trasie 8,0-10 max./100km przy 90-140 km/h (kuzyn miał podobnego paska tylko silnikiem RP i starszą skrzynią z przełącznikiem Economic i Sport i miał identyczne spalanie). Nie bardzo mi się chce wierzyć że komuś pali 10l w mieście no chyba że jeździ nocami na mrugających pomarańczowych lub zielonej fali i ma tylko we wnętrzu siedzenie dla kierowcy co by masę zmiejszyć i pokonuje dystnse kilkukilometrowe, tym bardziej że norma dla automatu po mieście była 11,1l Pb a z manualem bodajże 10,5l Pb.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności