Skocz do zawartości
Martinez

Ile powinien palić na gazie?

Rekomendowane odpowiedzi

ELLO!!! :padam:

 

Mam pytanie do użytkowników paska b3 z silnikiem 1,8 (90KM) ABS, z instalacją gazową.

Ile powinien spalać gazu w mieście i poza miastem? Jeżdżę wydaje mi się całkiem normalnie, nie mam za ciężkiej nogi anie też nie jeżdże na 5 biegu z prędkością 50km/h.

Natomiast spala mi w mieście ok. 14l a na trasie koło 10l, oczywiście na 100km. Czy to przypadkiem nie za dużo? Jak przykręce troszkę zaworek to wtedy dostaje za mało gazu i nie ma mocy, ani też przyspieszenia, a mieszanka nie może być też zbyt uboga bo będzie wypalać zawory. Co robić?

Ile wam pali?

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam!!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

Po ostatnich modyfikacjach które przeprowadziłem to jeszcze nie wiem. Wcześniej spalał w mieście ok. 20/23 litrów w trasie 10/12 litrów. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ELLO!!! :padam:

 

Mam pytanie do użytkowników paska b3 z silnikiem 1,8 (90KM) ABS, z instalacją gazową.

Ile powinien spalać gazu w mieście i poza miastem? Jeżdżę wydaje mi się całkiem normalnie, nie mam za ciężkiej nogi anie też nie jeżdże na 5 biegu z prędkością 50km/h.

Natomiast spala mi w mieście ok. 14l a na trasie koło 10l, oczywiście na 100km. Czy to przypadkiem nie za dużo? Jak przykręce troszkę zaworek to wtedy dostaje za mało gazu i nie ma mocy, ani też przyspieszenia, a mieszanka nie może być też zbyt uboga bo będzie wypalać zawory. Co robić?

Ile wam pali?

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam!!! :vw:

 

 

Witam i odpowiadam. To jest stanowczo za duże spalanie. Twój Passat powinien palić w trasie przy prędkości 90-100 km/h ok. 7,5-8 l/100 km, natomiast w mieście ok. 11 l/100km, max. do 12 l/100 km w trudniejszych warunkach jazdy miejskiej. Udaj się do dobrego gazownika na sprawdzenie i regulację instalacji gazowej. Może masz już zużytą sondę Lambda. Sprawdź to, bo ona ma bardzo duży wpływ na zużycie paliwa. Sonda Lambda po przebiegu ok. 150 000 km może fałszować wskazania i tym samym podwyższać zużycie paliwa. Powodzenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinez, a w jakim stanie są filtry gazu i powietrza?Jak ciężką masz nogę?W jakiej kondycji jest silnik, parownik?Kiedy regulowałeś instalację?Jak świece i przewody?

Odpowiedź sobie na te pytania, wymień co trzeba i powinno byc lepiej.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

według mnie wszystko jest oki z twoim autkiem. Mój passek po trasie pali 10l na 100 km a w mieście około 113l wiec mamy podobne wyniki. moja instalacja jest wmiare nowa ma 1 rok i ostatnio byłem na przeglądzie i wszystko jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kriss007

Według mnie stanowczo dużo pali twój passek, móje autko spala na trasie ok. 8/100 i to wcale nie przy wolnej jeździe kiedy można to przekraczam prędkość, a w mieście owszem muszę się z tym liczyć że 11/100 spali, ale również nie przy 60/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

Kriss007 ---pozazdrościć spalania też bym takie chciał!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robertos

A co ja mam powiedziec. U mnie nadal 20 L. w mieście. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martinez - zdecydowanie za dużo Ci pali. Mam takiego samego Passata, jeżdże raczej delikatnie. Na trasie, jadąc 90-110 km/h, spala 7,5-8 l gazu na 100 km. Przy bardzo delikatnej jeździe na 5 biegu tak 70 km/h potrafi przy sprzyjających warunkach zejść minimalnie poniżej 7 l/100 km. Ale ciężko tak jeździć.

Po mieście w zależności od korków spala mi od 8 do 9,5 l/100 km. 9,5 to największe spalanie jakie przez pół roku udało mi się uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

:przestraszony: poniżej 7L gazu??? Od wielu juz lat mam doczynienia z samochodami zasilanymi LPG ( różne pojemności od 1,0 do 2,4) i tyle to paliło lwiątko ( peugeot 106)mojej żony z silniczkiem 1,0 ( 6,3 po trasie) ale samochód który waży ponad 1200 kg????

Mój ma instalkę BRC (parownik z krokowcem) pali po trasie od 9,2 do 11l przy prędkosciach w przedziale od 90 do 160 ( no raz mi sie udało zejść do 8.9 ) w mieście 12 do 13 przy włączonej klimie i bardzo częstym ruszaniu nawet 14l gazu. Steffy ma paska 1,8 na sekwencji i spalanie po trasie jak ganiamy ma od 9 do 10l. Niestety silniczek musi swoje wziąść a przykręcanie śrubki nie jest wyjściem bo można powypalać zaworki od zbyt ubogiej mieszanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hmn ja akurat mam spalanie z przyczepą załadowaną w granicach 13-15L LPG / 100km

ale na pusto nie jest w wielka różnica gdyż spalanie waha się w granicach 10,5-11L LPG/100km

Poprostu silnik w moim passacie przeżył JUŻ swoje i poniniżej pewnej granicy spalania nie zejdzie :kwasny:

Ale mimo podwyżek ceny LPG i tak się opłaca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bubu_24

Heloł. Jeśli mogę coś dorzucić to powiem, że miałem wcześniej paska z tym motorem i spalanie gazu zamykało się w średniej 10/100.

Raz jedyny zdarzyło się że spalił 8, ale było to tego samego dnia w którym zostawiłem moją firmówkę na drzewie(nie z mojej winy!),a potem żeby się zponiewierać do końca miałem wizytę u dentysty, zakupy z żoną(!) i przegląd do zrobienia.

Auto miało przebieg ok.170tyś. i było wcześniej serwisowane.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik praktycznie ten sam (1,8 RP, 90 KM) i w mieście 10 l/100km a na trasie z prędkością 80-120 spala 8-8,5/100km (przez dwa tygodnie sprawdzane). Choć wiadomo, że spalanie większe odpowiednio o 2-4 litry nie powinno być dramatem i powodem do nieprzespaych nocy. Ale też bez łaski na bocznej trasie można i poniżej siódemki zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ABS i mi w mieście (Gdańsk) pali 14. Ale mam rano godzinną przejażdżkę w korkach i jak wracam do domu o 16 to też prawie godzina w korku. Jak śmigam po mieście bez korków, to około 11 (a nogę mam raczej ciężką). W trasie około dyszki, może nieco mniej, ale ja 90% robię miasta a 10 trasy więc nie wiem nawet jak jest dokładnie.

 

Raz mi spalił 17, ale wtedy się przeraziłem i powymieniałem filtry, byłem na regulacji, wymieniłem świece, przewody WN, kopułkę, palec. I od razu spalił 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie do kolegi Herbu.Skoro masz takie spalanie to moze podzielisz sie z nami informacja jaka masz instalke LPG w Twoim pasku.Chodzi mi oto jaki masz mikser(srednica i firma),reduktor i elektronika sterujaca.Za tydzien bede zagazowywal paska z takim samym motorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bierze 12 litrów w mieście, 10 trasa. Ale i tak mi mówią, że za dużo... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wezmie tyle ile mu wleje :) ale nie mniej niz 12 na trasie i 14 po miescie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Pytanie do kolegi Herbu.Skoro masz takie spalanie to moze podzielisz sie z nami informacja jaka masz instalke LPG w Twoim pasku.Chodzi mi oto jaki masz mikser(srednica i firma),reduktor i elektronika sterujaca.Za tydzien bede zagazowywal paska z takim samym motorem.

 

Sporawdzę w papierach i jutro postaram się napisać o ile nie zapomnę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mój pasek srednio 8l/100km przy predkosci na trasie 110, no wiadomo - wyprzedzanie 130;> i tak trzyma - warto na markowych stacjach tankować gazik - jest różnica, a już troszkę przejechałem:)

pozdrawiam wszytskich zagazowanych użytkowników passatów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cristof w moim Passaciku mam instalację Lovato.

Dane szczegółowe jakie udało mi się odnaleźć w papierach to:

Reduktor - LOVATO

Elektrozawór gazowy - LOVATO

Wielozawór - LOVATO

Obudowa wielozaworu - GZWM

Zawór tankowania - LOVATO

Zbiornik - GZWM

Układ elektroniczny - STAG L

Wiem, że zapewne niewiele dadzą Ci te skąpe dane, ale niestety nic więcej w papierach nie mam. Faktycznie powinno być więcej, ale więcej nie dostałem z autem. Może te papiery ma gdzieś poprzedni właściciel, który zakładał gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności