Skocz do zawartości
Martinez

Ile powinien palić na gazie?

Rekomendowane odpowiedzi

Stąd też moga brać sie później rekordowe spalania, zatem proponuje tankować gdy w butli są juz opary, nie potrafię wytłumaczyć czemu tak sie dzieje , ale takich cudów miałem okazję wielokrotnie doświadczyć.

To co powiesz o min spalaniu? Tankowane w większości na jednej i tej samej stacji, tankowane zawsze do pełna, na tym samym dystrybutorze, zazwyczaj po przejechaniu +-300km. I spalanie nigdy nie przekroczyło 10 litrów, a 70% jeżdżę po mieście. Na trasie bez problemów schodzi poniżej 8 litrów. Mowa tu oczywiście o spokojnej jeździe. Auto zagazowane od 2004 roku, przejechane na gazie około 80 tys. km. Silnik zdrowy jak ryba, nic ale to nic się z nim nie dzieje i nie zanosi się aby to się miało zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herbu ale po co powielasz odpowiedzi , ju pisales w tym temacie o twoich wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej moj drugi wynik to 420 km na pelnej butli czyli 40 litrów gazu. Tym razem 90% trasa co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem 90% trasa co sądzicie?

polecam przeczytac przynajmniej caly ten temat i uzyc opcji szukaj to znajdzesz porownanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam paska z '88 silnik 1.8 RP 90 km i w trasie pali 9l/100 (predkość 90-140km/h) a w mieście jak się zapomnę to nawet i 13l/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek z takim samym silnikiem jak twój w trasie pali około 8,5litra gazu, natomiast w mieście max 11, generalnie jestem bardzo zadowolony, a instalacja najprostsza z możliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o spalaniu silników 1.8, 2.0 a ja chciałbym się dowiedzieć o spalanie silnika V5 2.3 ? Ma ktoś taki silniczek zagazowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

spalanie benzyny x 1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalanie benzyny x 1,2
Jeśli już taki dokładny chcesz być to prawidłowo ponad 1,3 a nie 1,2, a tak naprawdę wszystko zależy od tego co ma się pod maską bo można zejść do około 10% więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.2 czy 1.3 niewielka roznica, mozna zejsc tak jak piszesz ale to musi zrobic ktos z glowa ktos kto ma pojecie a sam wiesz ze mega drut team czuwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% to jest duża różnica, a najlepsze że coś znajomo mi znany język

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mój w manualu ok. 17 litrów w cyklu mieszanym, instalacja zawoli 1 gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie butla 65l. na maksa wchodzi 54l. gazu. Spalanie wygląda tak że raz udało mi się na butli zrobić trasę 530km. trzymając cały czas 100 km/h. Po mieście na pełnej butli jest około 450-460 km. Generalnie bardzo zadowolony z jazdy za pół darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 10l/100km w trasie ci wciagnal? Duzo jak na 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pi razy drzwi :) 9-10 litrów w trasie. Mały silnik potrzebuje obrotów do normalnej jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój na 100km pali 11/12 L (wiem za dużo ale instalację czeka wymiana za niedługo i nie chce już do niej dokładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,8 Turbo i 12 litrów LPG i jeszcze twierdzisz że za dużo.........a czasem tikacze Cię na trasie nie wyprzedzają? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten model silnika jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o spalanie czy to PB czy też lpg moje autko pali 12-13lpg po inowrocławiu i okolicy bo w trasie poniżej 10 jest to potwierdzone dużą ilością zjechanych kilometrów kiedyś jechałem razem z kumplem do warszawy to stwierdził ze jego A4 z 1.6 pali ok litra mniej a passat jest cieższy i masz 150 KM a nie 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1,8 Turbo i 12 litrów LPG i jeszcze twierdzisz że za dużo.........a czasem tikacze Cię na trasie nie wyprzedzają? ;)
no koledzy z podobnymi motorami mają spalanie w granicach 10L/100km

P.S.

Co to te "tikacze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne spalanie na ten motorek ;) Chwalić to się można, a ten i tak poniżej 10l nie zejdzie chyba, że ktoś jeździ do 2500obr, ale w takim przypadku co za sens kupować auto z takim silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności