Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota

Rekomendowane odpowiedzi

i do czego przycisk służy?
Do włączenia żaróweczki zainstalowanej w obudowie klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie ma funkcji pilota? i do czego przycisk służy?

Pewno do odpalenia tej wielkiej żarówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wszystko wyjaśniało, a skoro już mowa o tej żaróweczce... ma ona jakies zadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by wszystko wyjaśniało, a skoro już mowa o tej żaróweczce... ma ona jakies zadanie?
A jakie "zadanie" ma ta i każda inna żarówka/żaróweczka, hę ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To by wszystko wyjaśniało, a skoro już mowa o tej żaróweczce... ma ona jakies zadanie?

 

 

:sese2 hmm pomyslmy jakie zadanie moze miec zarowka.... :) moze sluzy np. Do poswiecenia zeby po ciemku nie celowac w zamek jak sie nie ma pilota :manga

 

... ale to tylko moje przypuszczenie moge sie mylic...:devil:devil:devil moze sluzy np do sprawdzenia cisnienia w oponach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się z czego śmiać :cisza

zmyliło mnie to czerwone swiatełko wewnątrz, dzięki panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę Sobie podłączyć się do tematu. Otóż mam dwa kluczyki w jednym padły baterie drugi działał poprawnie, no właśnie działał. Otóż upadł mi on z nie wielkiej wysokości na bruk i się otworzył, a co za tym idzie rozkodował. Mam teraz problem z zakodowaniem go, a to dlatego, że szwankuje mi centralny, po prostu rzadko kiedy załapuje żeby otworzyć/zamknąć poprzez kluczyk (gdzie rzadko to i tak dobrze powiedziane) Dzisiaj chyba z 30 minut siedziałem przy aucie i na włączonym zapłonie kręciłem kluczykiem w zamku, aż w końcu załapał raz jeden jedyny, ale coś musiałem sknocić, bo kluczyk się nie zakodował (po zamknięciu auta wcisnąłem guzik na pilocie). Czy jest jakiś inny sposób na zakodowanie kluczyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tylko jeden kluczyk (scyzoryk 3 przyciski) i od jakiegoś czasu musiałem otwierać/zamykać przykładając pilota pod samą szybę bo inaczej nie łapał wcale. Po kilku dniach już nie otw/zam wcale to wymieniłem baterie i problem jest taki, że działa ale znów z samego bliska (kupiłem drugą baterię z myślą, że może tamta była jakaś kiepska ale jest ten sam problem)

Można programować jednym kluczykiem czy trzeba sięgnąć po VAG'a, czy może coś innego nawaliło? Passat 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej pilot do wymiany.

jak kazda czesc w aucie, pilot tez sie zuzywa.

podkodowac nowy albo pozyczyc od znajomego tymczasowo.

jak na nowym bedzie takie samo zachowanie to odbiornik - czyli modul komfortu.

na pewno latwiej przetestowac pilota

 

jak masz tylko 1 klucz to najlepiej vagiem kodowac drugi.

jest opcja na 1 klucz ale nie polecam. bo jak pierscien mocujacy wkladke spadnie to musisz cale drzwi rozbierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, coś będę kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś namiary w Trójmieście na punkt gdzie dorobię grot do B6 za rozsądną cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy mozna zaprogramowac orginalnego pilota do nieorginalnego centralnego? Bo chciałbym kupic skladany scyzoryk ale obawiam sie ze nie bedzie dzialal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam oryginalnego kluczyka oczywiście scyzoryk na 3 guziki bo mój zamiennik się rozwalił .Macie może sprawdzone źródło do kupna kluczyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat i zauktualizauje procedure dopisywania do modułu komfortu, też kupiłem 2 pilot na allegro scyzoryk dorobiony, vag kupiony:

Instrukcja dorwana z innego forum :

 

Jeżeli chodzi Ci o zamykanie i otwieranie z pilota-kluczyka to robisz tak:

- jeden kluczyk do stacyjki i włączasz zapłon

- drugi kluczyk do zamka drzwi (drzwi zamknięte nie zamknięte na zamek tylko zatrzaśnięte)

- wkładasz kluczyk do zamka drzwi, wciskasz i trzymasz przycisk otwierania drzwi przekręcasz kluczyk w drzwiach (tak jak byś zamykał) w tym momencie powinny mignąć kierunkowskazy)

- puszczasz przycisk wyciągasz kluczyk, i jak już wyciągniesz to od razu naciskasz jeszcze raz przycisk otwierania na kluczyku (jedno wciśnięcie programuje kanał pierwszy kluczyka)

- wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i testujesz czy działa zaprogramowany kluczyk

 

Może się zdarzyć sytuacja że kluczyk który był w stacyjce też był zaprogramowany na kanał 1 i przestał działać, wtedy zamieniasz kluczyki i robisz wszystko jeszcze raz aż do ostatniego punktu z tym że w momencie wyjęcia kluczyka wciskasz 2 razy otwieranie i kluczyk jest zaprogramowany na kanał 2 i wtedy powinny działać oba kluczyki.

 

Dodam od siebie że jak nie doda do modułu komfortu z drzwi kierowcy można też zrobić przez bagażnik u mnie tak było, vag kupiłem teraz sobie dodam do immo, jak zrobie dodam następną instrukcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten moduł komfortu nie obsługuje sterowania pilotem,więc nic do niego nie zakodujesz.Pilot który masz w tej chwili steruje zamkami poprzez moduł dokładanego alarmu i to do niego musiał byś dobrać pilot (o ile ci się to uda).

 

Czyli w najgorszym wypadku czeka mnie wymiana całego alarmu ze sterownikiem? Bo mam jednego pilota w agonalnym stanie, a zależy mi na zrobieniu tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus. szybka historia moze ktos cos doradzi. Mam jednego orginalnego pilota, ktory działał normalnie pozniej jeden dzien raz dzialal raz nie i koniec, juz nie dziala. Vag VCDS-Lite , wbijam sie w modul komfortu 46 - bloki 08 - kanał 007

i .......... tak jak na załaczonym obrazku :hmm

12166078_10206269744715065_999549782_n.jpg

echo nie wiem o co chodzi ? Moduł nic nie widzi.

 

Pozniej wbijałem sie na adaptacje kanał 00 do fabrycznych ustawien gada. Nastepnie probowalem dodac na nakanale nie pamietam 001 kluczk. Tam bylo ze jest jeden kluczyk zaprogramowany ( fotka)

12166898_10206269857037873_1160249044_n.jpg

ja mu 2 testuj zapisz i ... nic wraca do 1.

 

Ciagle tez potem wywala blad "bledne kodowanie kluczyka".

Martwi mnie ten pierwszy powod, tak mysle ze modul sie zepsuł bo nie widzi tam nic.

Edytowane przez xmalpa23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał 00 test save

Kanał 1 bądź 21 new value 1 test save I klawisz na pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności