Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeden kluczyk z pilotem do passata B5 97r. Ostatnio pilot zaczal sie bardzo szybko rozladowywac - co okolo 7 dni nowa bateria - przy tym czesto migala czerwona dioda. Rozebralem go i okazalo sie, ze przycisk zamykania drzwi sie poluzowal i nie dziala jak nalezy.

 

Co dziwne sprobowalem odpalic auto samym grotem (bez drugiej czesci kluczyka i bez baterii) i samochod odala?? To jak to w koncu jest? Czy moze mam cos z immo nagrzebane? Bo w takim razie gdybym dorobil sobie teraz zwykly scyzoryk to tez by działal?

 

Chcialbym naprawic obecnego pliota (czy jest to mozliwe) oraz dorobic sobie drugi zapasowy kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot jedno a immo to drugie. immo/transponder jest w tej czesci klucza z ostrzem.

"zlam klucz" tak zeby byl otwarty od katem 90 stopni czyli w polowie drogi pomiedzy otwartym za zamknietym i sprobuj tak uruchomic auto. wted zaswieci sie kontrolka immo i auto zgasnie bo transponder bedzie za daleko od anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pilota sztywnego tzn nie tego co sie łamie. To jest passat z 97r. i dostalem do niego tylko ten jeden pilot/kluczyk. Tam w tym grocie to nic nie widze ale moze rzeczywiscie jakos to tam jest zamontowane.

 

To dorobienie drugiego takiego pilota/kluczyka jest mozliwe tylko w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozdzielisz pilota i ostrze to w ostru w srodku jest taka mala szklana rurka. czasami ja widac czasami jest pod zaslepka.

rureczka ma z 1cm dlugosci i jakies 3-4 mm srednicy. nie tykaj tego bo jak peknie szkielko to nie odpalisz auta.

mozliwe ze masz immo wywalone, czasami sie tak zdarza. trzeba by bylo sprawdzic.

dorobienie klucza w kazdym dobrym zakladzie kluczykarskim nie powinno nastreczac problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej męczę się z tym kluczykiem i dalej ani drgnie:/ już nawet do elektryka oddałem który się tym zajmuję i tak samo nie udaje mu się.. jest taka możliwość że od dłuższego leżenia z rozładowanymi bateriami całkiem się rozkodował i nic z tym nie zrobi? No chyba że płytkę uszkodziłem. No ale jeśli chciałbym kupić nową płytę albo pilot to musialbyn szukać z takim samym numerem jak ja mam czyli 1J0 959 753 A czy z jakimś innym numerem też będzie pasował? Mój to scyzoryk jak coś. I ostatnie pytanie czy jak kupie taki kluczyk to wystarczy że zakoduje go tym sposobem co tutaj podany czy musze juz vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz do kluczykarza a nie do elektronika. niech sprawdzi czy pilot wysyla sygnal. i jesli tak to jaki mocny.

jak wysyla mocny sygnal to kwestia przekodowania powinna rozwiazac sprawe. jak wysyla slaby sygnal to auto moze go nie odbierac i wtedy tylko wymiana na nowy.

musisz miec taki sam nr czesci. inny nie podejdzie. najlepiej nowy bo z uzywkami to mozesz po miesiacu miec to samo co ze swoim.

jak bys sie decydowal na nowe to zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie:) dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ace 1J0 959 753 N też dokodujesz do swojego modułu komfortu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ze wkoduje. ale jak kupi uzywana N-ke to bedzie mial problem bo a) nie zamontuje jej do oryginalnego klucza ze wzgledu na ksztalt (A to jajko a N to kwadrat) i b) nie przelozy plytki bo N jest na 3V (jedna duza bateria) a A jest na 6V (dwie male baterie).

 

tu nie ma takiej latwej wymiennosci jak w przypadku AG - CT lub AH - DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Od kilku dni jestem posiadaczem Passata B5 fl z 2001 roku.

Od sprzedającego otrzymałem 2 piloty z tym, że jeden z nich nie działa. Wymieniłem baterie jednak to nie to. Dioda na pilocie mruga. U mnie dodatkowym problemem jest to, że po włożeniu kluczyka w zamek mogę go przekręcić tylko w celu otworzenia zamka jednak nie przekręca się do pozycji zamkniętej. Czy jest możliwość zakodowania kluczyka bez przekręcania go w drzwiach do pozycji zamknięcia? pozdrawiam

 

Panowie jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archi4lo dlaczego nie wyjmiesz wkładki zamka i luknać dlaczego kreci sie w jedną strone tylko (5 min roboty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam, dziś ten elektronik co o nim pisałem wcześniej oddał auto i mówił że rozkręcił mi pilota żeby sprawdzić co z nim nie tak no i powiedział ze podczas wymieniania obudowy musiałem zrobić jakieś zwarcie czy coś i dlatego i dlatego pilot nie działa.. Jest coś takiego możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie przekreca sie na zamkniecie to jest jakis problem :)

przyczyn moze byc wiele. zamek trzeba rozebrac i sprawdzic co go boli. podpilowanie zapadek powinno pomoc.

pilota mozna zakodowac poprzez vag coma/vcds-a

pilot musi zostac przetestowany na sile wysylanych fal.

czesto zdarza sie tam ze pilot wysyla a auto juz go nie odbiera. na krotka mete przemycie spirytusem pomaga. ale w dluzszej perspektywie to nie pomaga. po prostu piloty tez sie zuzywaja .....

 

---------- Dodano o 19:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:57 ----------

 

ciezko zrobic zwarcie jak bateria nie jest polaczona na stale z plytka pilota. jak otwierasz obudowe to odlaczasz baterie od plytki. jak nie ma pradu to nie da sie zrobic zwarcia. ja raczej stawiam ze pilot wyzional ducha z powodu swojego wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam kluczyk typu Busola tzn ten z dwoma guziakami,no i mam scyzoryk ale kupiony na allegro uzywany orginal,dopasowalem go juz do alarmu normalnie dziala :D ale teraz pytanie czy z tej busoli moge wyjac grot i przelozyc do scyzoryka ? moge np wytopic lutownica delikatnie i grot wyjdzie tylko czy ten grot podejdzie do scyzoryka? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie to podkladac ale jest to mozliwe.

grot po wytopieniu nie bedzie pasowal do mocowania scyzoryka. trzeba by bylo go pilnikiem poszlifowac zeby nadac ksztalt jak ma ori ostrze. wg mnie- szkoda czasu.

kup nowe ostrze i dotnij a stare ostrze zostaw jako zapasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać drugiego pilota i próbowałem przez wag czyli 46 10 i kanał 1 no i pisze że jest 1 ale jak chce wpisać 2 to tego nie da rady zapisać... Mam rozumieć że najpierw musze wpisać 0 i zapisać a dopiero następnie 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w ten sposób i niby podczas kodowania było piknięcie że pilot zaczajony ale w efekcie działał tylko jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Mam pytanie chciałbym wymienić tylko jedną cześć kluczyka (pilot) drugą tzn kluczyk zostaje stary, a do niego wcisnę nowego pilota którego chcę kopić na allegro i zaprogramować mechanicznie. Jeśli znajdę te same oznaczenia pilota co mam to czy taki zabieg ma szansę zadziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności