Skocz do zawartości
Gość tadek1.9

Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca zapewnia ze na 100% jest wyryte na kluczyku 433 MHz wiec jesli rzeczywiscie tyle ma to wydaje mi sie ze powinien dzialac skoro u mnie jest ta sama czestotliwosc?

 

Teoretycznie powinno działać. Kup, spróbuj zakodować i daj znać czy działa. Ja zajmuję się dorabianiem kluczy i trochę tego już widziałem, ale w takiej obudowie na 433Mhz jeszcze nie. W takie obudowie kluczyki są od 00~01> na 434 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz go kupilem.Przed zakupem zostalem zapewniony ze pilot dziala na 433 MHz.Dzis powinien dojsc wiec sprobuje go zakodowac i dam znac czy dziala czy nie.W takiej obudowie tez widzialem tylko na 434 MHz.....no ale zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fotka takiego pilota.

d799aa6f7e9a138dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fotka takiego pilota.

 

 

Zakodowałeś go???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakodowałeś go???

Niestety nasza "szanowna" poczta nie dostarczyla mi go dzisiaj.Jak tylko go dostane to napisze czy dalo rade czy bedzie musial isc na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może będziecie w stanie mi pomóc.

VW Passat 1997r B5 1.8T AEB.

 

Kluczyk przestał działać po odłączeniu komputera ( zmiana czipa )

Zmieniłem baterię - bez zmian.

Dioda w kluczyku mruga, ale zamki milczą.

VAG pokazuje błąd kodowania kluczyka.

 

Procedura jaką próbuję zrobić:

 

VAG i:

Moduł komfortu ->

Adaptacja ->

kanał 01 ->

Tu odczytuje, ze zaprogramowany jest 1 kluczyk. Ok to sie zgadzałoby. Mam tylko jeden z pilotem.

Wpisuje wartość 2 - ażeby zaprogramowac dwa kluczyki ( testowo ) klikam TESTUJ i dupa, wartośc nadal 1, czyli 1 kluczyk.

 

Próbuje zaprogramować. Kroki jak wyżej. Wybieram ilośc kluczyków 1, klikam testuj.

Następnie klikam SAVE i przytrzymuje ponad 1 sekundę unlock w kluczyku.

 

I co ? Dupa. Kluczyk nadal nie dziala. Wchodze w błedy i widzę na nowo blad zaprogramowania kluczyka.

 

 

Jak to cholerstwo zrobic, wie ktos ?

w 1997r ponoć tylko vagiem można zaprogramować.

 

Dlaczego gdy zmieniam wartość - ilośc kluczyków, robie to testowo, wpisuję 2 klikam save i nadal mam widoczną ilość 1 ?

 

 

W torbę jeża co za cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorry, że podbijam temat.

czy nikt nie jest w stanie pomóc, coś zasugerować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak jest ale ja miałem to samo w swoim ( 1998), wpisywałem 2 a zostawało 1. Zrobiłem więc bez VAGa i się udało, klucz się zakodował. Może spróbuj wpisać najpierw 0 a potem 2, ale w ten sposób możesz wykasować istniejący klucz i w razie gdyby się nie dało później wpisać innej cyfry to byłby problem. Dlatego nie wiem, nic mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff.

przeleciałem cały topic i właściwie nie znalazłem odpowiedzi , dlatego pytam:

posiadam takie same 2 komplety takich kluczy:

20080817103214pr3.th.jpg

(drugi klucz to do multilocka oczywiście)

Chciałbym mieć jeszcze jeden.

Domyslam się ,że sam klucz dorobię wszędzie bez problemu.czy może też tam jakaś elektronika w środku , oprócz świecącej dioty ?

A co z tym bryloczkiem ?

Czy można jakoś zaprogramować taki sam "surowy" , lub może jakiś kluczyk scyzoryk all in one ?

Pilotem tym otwieram (mniejszy przycisk) i zamykam (wiekszy, okrągły przycisk) samochód , lecz bez tylnej klapy (sedan). Tylną klape muszę otwierać samym kluczykiem . Wtedy otwierają sie też wszystkie drzwi , lecz tylko na ok. 30 sek. , po czym same się zamykaja i uzbrajają (ale to juz chyba inny temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba dolozony alarm do tego passata.

Obsluguje go centralka alarmu, wiec raczej nijak sie ma kodowanie jego w sposob fabryczny.

 

Co do kluczyka, zapewne masz immo, trzeba to kodowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc co mogę zrobić :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erisar2001

chopaki.

mam paska z 2005, nan imprezie siedziałem cholera na pilocie (kluczyku), przestal skubany działać.

nie można nim stereować, nie otwiera drzwi, ale autko odpala.

czy to siadła bateria? (przy naciskaniu mryga dioida,) czy sie rozkodował?

co zrobić?

trza do serwisu? czy mogę coś na własną ręke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trza do serwisu? czy mogę coś na własną ręke?

Spróbuj samemu. Masz instrukcje obsługi auta ? nic w niej nie ma na ten temat ?

Pisaliśmy sporo o kluczyku/pilocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erisar2001

kurcze chyba nie ma nic w instrukcji.

mowimy o passacie w nowej budzie, i o mydełku do otwierania. bateria jest dobra, wymieniłem na nową.

podpowiedz jest ze jest on jednak rozkodowany ponieważ siedziałem na nim długo i właczało sie po kilka przycisków na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pisałem o scyzoryku na 433 MHz.Niestety nie dało się go zaprogramować do mojego modułu pomimo tej samej częstotliwości.Według sprzedawcy pochodził on od Touareg'a.Scyzoryk poszedł już na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość forest50

mogekupic passata b6 bez kluczykow czy jezeli kupie komplet kluczykow na allegro i wymienie w nich transpondery na czyste zakoduje je na nowo to bede odpalal go bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogekupic passata b6 bez kluczykow czy jezeli kupie komplet kluczykow na allegro i wymienie w nich transpondery na czyste zakoduje je na nowo to bede odpalal go bez problemu?

Teoretycznie tak.A co sie stalo z kluczykami ze ich nie ma??Gorzej jak ktoregos dnia i auta nie bedzie bo ktos sobie "przypomni" ze jednak ma te kluczyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam takie pytanko czy komuś z Was udało sie zakodowac pilota o czestotliwosci 433mhz 5FA007680 (nie scyzoryk)??? jesli tak to w jaki sposob??? czy procedra do modelu 99 jest podobna do modelu z 97??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Mam jeden kluczyk i jednego pilota,który jest już na wykończeniu.Chciałbym dorobić zapasowego pilota - da radę? czy bardziej opłaca sie założyć nowy alarm z nowymi pilotami niż dorobić pilota? Wiadomo że bardziej pasowałoby mi dorobić sobie pilotka.Słyszałem także że nawet jeśli przeprogramowałbym moduł komfortu na nowe piloty to że stary alarm i tak jest na wywalenie bo ciężko będzie go zgrać.Jeśli chodzi o takie sprawy to jestem laikiem.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sobieraj10

Witam! Ja też mam problem:( Kupiłem paska z jednym kluczykiem(nie scyzorykiem) i do tego byl pilot od alarmu i otwierania drzwi. Problem w tym że auto wogóle nie reaguje na pilota i nic nie da sie zrobic. I muszę otwierac i zamykać kluczykiem:( Proszę o jakies porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności