Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

jaka roznica procz mocy i pompowtryskow miedzy 140 ps i tym 170 ps
Silnikowo różnią się turbiną i mapą silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ciekawe co piszesz....

 

ja też robię rocznie ok 15 tyś km i nawet nie myślę o benzynie.

 

taka szybka kalkulacja:

Pb - Passat B6 2.0 FSI 150 KM, spalanie na trasie ok 7 l , spalanie w mieście ok 11 l

ON - Passat B6 2.0 TDi CR 140 KM, spalanie na trasie ok 5 l, spalanie w mieście ok 9 l

 

robiąc 15 tyś w trasie na benzynę wydalibyśmy 6100 zł, a na ropę 4100 zł - różnica 2000 zł na korzyść diesla

robiąc 15 tyś w mieście na benzynę wydalibyśmy 8130 zł, a na ropę 6170 zł - różnica ok 2000 zł na korzyść diesla

 

myślisz że te 2000 zł wydałbyś na naprawy diesla w ciągu roku, a do benzyny nie musiałbyś włożyć ani złotówki?

 

Tak na pewno ! wiem ile ON wpada na warsztat a to an pompki turbo i inne przypadki kopcenie nie odpalanie , a ile PB na co świece czasem coś innego turbo też wiadomo ale w ON o wiele wiele częściej !! On praktycznie codziennie na coś nie mówię o VW tylko ogólnie o każdej marce ...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Silnikowo różnią się turbiną i mapą silnika.

 

zależy od jakich 140'tek od BMP a te jeszcze w 2007 były jeszcze tym że są szesnasto zaworowe ( 2 wałki) to ósemka ( tylko 1 )

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bolączki tego 170ps lub ostatecznie tego 140ps od 2007r? ostatnimi czasy jestem bardziej za tym 2.0 170ps coraz więcej o tym czytam dlatego tez moje pytanie o te silniki na aukcjach można nieraz trafic z polskiego salonu lub po prostu po akcjach serwisowych w ktorych zostały wymnienione pompowtryski wiec jeśli trafi się takie auto czy jest cos jeszcze w nim czego można się obawiać ze tak powem "wady wrodzone"? wcześniej byłem bardziej przekonany na te "poprawione" silniki od 2007r chociaż ostanio po rozmowie ze znajomym odeszla mnie chec bo niby nie jest tak kolorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzyna VS Diesel

zapominacie panowie że mamy okrojony budżet i mówimy tylko o autach uzywanych.

 

kazdy wie jaki jest uzywany diesel a jaka uzywana benzyna

passat 2006 diesel to przebiegi 250-400tkm

passat 2006 benzyna to przebiegi do 200tkm a często można trafić nawet i 140-160 tkm w tym roczniku.

 

Niemcy którzy są pierwszymi "pierdzącymi" w fotele w Waszych paskach bardzo dobrze potrafią liczyć. i nikt nie kupuje diesla bo lubi jego dźwięk.

 

Tak więc oczywiście znowu bardzo teoretycznie większe prawdopodobienstwo usterki w aucie z przelotem około 300tkm niż w analicznym aucie nbenzynowym z przebiegiem o połowe niższym.

 

!!!!! bardzo prosze wszystkich "skrajnych ekstremistów" o niezabieranie głosu w stylu ja mam diesla co ma 80tkm a ja mam benzyne co ma 400tkm. to sa przypadki marginalne a my mówimy o "większości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiszę od siebie, że to wszystko zależy od egzemplarza na jaki się trafi. Jeden psioczy na PB inny na ON taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a bolączki .... nie jest tak kolorowo

Kolego wysil się trochę i poczytaj forum a przynajmniej ten wątek. Zapewniam cię że znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, a jeśli nie, to znaczyć będzie że źle szukałeś. Jeśli tak samo kupujesz auto jak poszukujesz informacji to faktycznie masz duże szanse że trafisz na jakieś truchło. Nikt za ciebie tego nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale silniki Comon Raily są dobre, ale gorzej z jego osprzętem . Bardziej chyba martwię się o DSG niżeli o sam silnik ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden psioczy na PB

 

tu to można chyba psioczyć jedynie na spalanie auta.. przecież w zwykłych 1.6 16V albo 1.8 16V, czy pancernych 1.8T to nic tylko paliwo lać i do przodu..

 

ON taka prawda

 

tu już można wymienić kilka rzeczy

 

wg mnie też jeżeli auto jeździ mniej niż 15k km rocznie bez sensu pchać się w ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem że wszystko zależy od tego kto i jak wcześniej używał, samochodu. Benzyne też da się zajechać. Ja robię około 15 tyś km rocznie Paskiem i nie widzę powodu dlaczego miałbym zmieniać na PB.

 

 

Bardziej chyba martwię się o DSG niżeli o sam silnik

 

A z DSG co się dzieję że tak się martwisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego wysil się trochę i poczytaj forum a przynajmniej ten wątek
kolego czytam watek od 150 strony wcześniejsze zobaczyłem powierzchownie i dokladnie na moje pytanie odpowiedzi nie znalazłem a nie chce wrzucać wszystkich 2.0 do jednego wora bo gdybym tak zrobil skreslil bym ten silnik odrazu... nie myślisz tez ze będę teraz szukal ponad 300 stron(może nie tyle brak chęci co brak czasu).. pytanie dla osob które się znaja nie jest trudne wiec jeśli nie znasz odpowiedzi nie musisz się wysilać może ktoś inny mi pomoze i odpowie czy ten silnik 170ps lub ten 140ps PD ogolnie od 2007r sa rzeczywiście poprawione? a jak maja bolączki to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych bolaczek. Mozesz smialo kupowac nawet zdalnie przez neta. To sa silniki jak w W124 dobijaja banki bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadnych bolaczek. Mozesz smialo kupowac nawet zdalnie przez neta. To sa silniki jak w W124 dobijaja banki bez problemu.
widze ze humor ci dopisuje kolego.. naprawdę tak ciężko odpowiedz na moje pytanie... jeśli te 2.0 od 2007 niby poprawione to taki sam kibel jak wcześniejsze to wole podziekowac i sobie całkowicie odpuscic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widze ze humor ci dopisuje kolego.. naprawdę tak ciężko odpowiedz na moje pytanie... jeśli te 2.0 od 2007 niby poprawione to taki sam kibel jak wcześniejsze to wole podziekowac i sobie całkowicie odpuscic

 

Humor zaraz nas opuści i za swoje lenistwo zostanie ci forum tylko read.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Humor zaraz nas opuści i za swoje lenistwo zostanie ci forum tylko read.
zamiast grozic bys pomogl lub odeślij do wątku w którym jest odpowiedz na moje pytanie.. owszem jest mnóstwo informacji o silnikach 2.0 czytam ten wątek od 150 strony i jakos odpowiedzi na swoje pytanie nie znalzlem... mi chodzi dokładnie o te niby poprawione od 2007 czy rzeczywiście sa już mniej awaryjne... tak ciężko odpowiedzieć? wyżej ludzie pytania o dsg tez wcześniej pelno odpowiedzi co do tych skrzyni a jednak ludzie opowiadają... ja pier.. i weź tu pros o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mam co w życiu robić. Uwierz mi. Jakby tak każdemu kanapkę pod usta to nie miał bym czasu żeby się odlać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

czytam ten wątek

 

Poczytaj wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 140 BMP wymien zabierak i ciesz sie bezawaryjnym PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem ale nie jestem typowym leniem któremu musisz ty czy tez inni wszystko podsuwać czytałem naprawdę ten wątek i nie znalazłem dokładnie odpowiedzi na swoje pytanie dlatego tez pytam... w necie pelno informacji o silnikach 2.0 i niestety tylko ogolnych przeważnie negatywnych a mi chodzi tylko dokładnie o te od 2007r 170ps lub tez 140 jesli mimo wszystko sa w nich problemy jak we wcześniejszych rocznikach to wole sobie odpuscic i szukac cos innego lub przeczekać troszkę i uzbierać na cr. wiec spokojnie możesz isc odlać sie bez stresu. OK dziekuje za odpowiedz Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naprawdę ten wąte

 

Ostanie raz. To nie jedyny wątek !

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

wiec spokojnie możesz isc odlać sie bez stresu.

 

Dzięki. Miałem mega potrzebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Miałem mega potrzebę.
może to na tle nerwowym albo masz przeziębiony pęcherz:)... ale żeby nie robic ot szukam paska do 30-32 tys czy już cos sensownego kupi się w tej cenie i dwa od jakiej sumy na dziś dzień można ogladac się za 2.0 cr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z taka lekką diagnozą nie zostaniesz mym lekarzem rodzinnym a szkoda bo widzę że masz predyspozycji. Co do ceny raz jeszcze i chyba już ostatni. Warto bardziej zagłębić się w lekturę forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności