Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!!!potrzebuje porady- chce kupić Passata B6 2009rok 140km 2,0 TDI- ponoć z silnikiem common rail. Napęd 4*4 wbudowana nawigacja, przeróżne czujniki itd. Przebieg 115tys. km. Sprzedawca wycenił auto na 39tys. zł. Czy to dobra cena i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka? Serdecznie dziękuję za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu jak nie była wymieniana gruszka turba i EGR? To chyba nawet przy przebiegu 100k może paść, prawda ?

Dokładnie! Dlatego tak napisałem mając na mysli, aby zobaczył, czy to w książce, czy też po VIN-ie w ASO, jakie z tych części może już była wymieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam!!!potrzebuje porady- chce kupić Passata B6 2009rok 140km 2,0 TDI- ponoć z silnikiem common rail. Napęd 4*4 wbudowana nawigacja, przeróżne czujniki itd. Przebieg 115tys. km. Sprzedawca wycenił auto na 39tys. zł. Czy to dobra cena i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka? Serdecznie dziękuję za pomoc!!!

 

Skąd jest auto ? Krajowe czy ściągane? Sprzedaje Handlarz czy osoba prywatna ? Przebieg potwierdzony czy tylko tyle ma na liczniku ? Jaka wersja samochodu ? HL, CR, TR? Wszystko jest tyle warte ile jesteś w stanie za to zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam!!!potrzebuje porady- chce kupić Passata B6 2009rok 140km 2,0 TDI- ponoć z silnikiem common rail. Napęd 4*4 wbudowana nawigacja, przeróżne czujniki itd. Przebieg 115tys. km. Sprzedawca wycenił auto na 39tys. zł. Czy to dobra cena i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy kupnie tego autka? Serdecznie dziękuję za pomoc!!!

Wrzuć najlepiej link'a, bo trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka wersja samochodu ? HL, CR, TR?
a co to są za wersje CR i TR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comfortline, trendline :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
comfortline, trendline :)
No masz, a ja byłem pewien że to CL i TL. Człowiek się uczy całe życie .... i głupi umiera :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - poducz się w skrótach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Dlatego tak napisałem mając na mysli, aby zobaczył, czy to w książce, czy też po VIN-ie w ASO, jakie z tych części może już była wymieniona.

Byłem w ASO i nic z tego nie było jeszcze wymieniane.Narazie miał robione tylko amortyzatory przy 130tys

Dlatego myślę o kosztach które by mnie czekały po kupnie.

A ile muszę przygotować na gruszke i EGR?

I ile ewentualnie na DPF poza serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac tutaj wystrzelone poduszki i teraz moje pytanie ile bedzie mnie kosztowala naprawa tapicerki i nowa poduszka i deska rozdzielcza od strony pasazera plus kierownica mniej wiecej 1000 pln juz ta z passata nowszego wielofunkcyjna i czy bez problemu bedzie wszystko dzialalo?

przy okazji co myslicie o tym autku?

http://gielda.autocentrum.pl/volkswagen-passat-b6-bixenon-2-0fsi-salon-pl-sedan-C35462913.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest dokładnie , może ktoś sie orientuje bo teorii jest wiele , od 2008 idzie powiedzmy CR ale napęd pompy podobno ma tylko poprawiony co nie wyklucza awarii gdy gniazdo tego bolca sie wytrze - zużyje , całkowicie wyeliminowano to podobno dopiero w 2010r

 

czy to prawda ?

 

a jeśli tak to w moim CR styczeń 2009 nadal występuje problem który może mi w przyszłości narobić problemow ?

 

wiec przy wymianie rozrządu powinienem wymienić ten zakichany bolec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli tak to w moim CR styczeń 2009 nadal występuje problem który może mi w przyszłości narobić problemow ?

 

Tak mamy ten krótszy wybierak. Ja przy kolejnej wymianie oleju zmieniam na dłuższy. Z tym że w CR nie ma tego jebni.ęcia co w PD więc wybierak mniej podatny na zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem auto, które chce kupić i ma 127k przebiegu i już gruszkę od turbo miało wymienianą i EGR... Oczywiście w ASO w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mamy ten krótszy wybierak. Ja przy kolejnej wymianie oleju zmieniam na dłuższy. Z tym że w CR nie ma tego jebni.ęcia co w PD więc wybierak mniej podatny na zużycie.

 

Damian a możesz wytłumaczyć czemu wymieniasz na dłuższy , i czy normalnie go podmieniasz czy jakas rzeźba potrzebna w związku z tym

 

i już aby nie pisać następnego posta gdzie indziej to jak masz to podrzuć nr.katalogowy tego paskudztwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam w sumie dla świętego spokoju. Jego koszt to 15 zł i tylko miskę trzeba zdjąć i to wszystko. Bez żadnej rzeźby. Dłuższy czyli 90mm zastępujesz nasz co ma 77mm jak dobrze kojarzę. Po numer napisz do Wesa bo ja nie pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem w ASO i nic z tego nie było jeszcze wymieniane.Narazie miał robione tylko amortyzatory przy 130tys

Dlatego myślę o kosztach które by mnie czekały po kupnie.

A ile muszę przygotować na gruszke i EGR?

I ile ewentualnie na DPF poza serwisem?

O DPF przy tych przebiegach się nie martw, a koszt gruszki to 650zł. + EGR 900zł. Miesiąc temu wymieniałem jedno po drugim, przy przebiegu 200tys.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeśli macie chwile czasu i chęci możecie zerknąć na te dwa ogłoszenia i napisać swoje zdanie które z tych aut byście wybrali?

 

1.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-var-1-6-tdi-individual-leder-navi-ssd-n%C3%BCrnberg/202388571.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=13000&ambitCountry=DE&zipcode=91555&zipcodeRadius=100&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=FULL_SERVICE_HISTORY&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=CRUISE_CONTROL&features=WARRANTY&features=ALLOY_WHEELS&features=ON_BOARD_COMPUTER&negativeFeatures=EXPORT&adLimitation=ONLY_DEALER_ADS&maxCubicCapacity=1800&noec=1

 

2.

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-variant-1-6tdi-bmt-1-hand-navi-ops-kamera-heilbronn/203582710.html?lang=de&pageNumber=3&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=13000&ambitCountry=DE&zipcode=91555&zipcodeRadius=100&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&features=FULL_SERVICE_HISTORY&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=CRUISE_CONTROL&features=ALLOY_WHEELS&features=WARRANTY&features=ON_BOARD_COMPUTER&negativeFeatures=EXPORT&adLimitation=ONLY_DEALER_ADS&maxCubicCapacity=1800&noec=1

 

co waszym zdaniem jest na "+", a co na "-" w w/w autach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz72 to jest totalny golas. Gorszego długo szukać. Cena kosmiczna. Nawet mega kosmiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma relingi od hajlajfa i korbotronik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności