Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest niezajeżdżony, to nie ma się co bać, lać PB95 i jeździć :) Moim zdaniem jest to optymalny silnik do B6, jeździ wystarczająco aby nie bać się wyprzedzania tira, nie pali przesadnie dużo, ogólnie bardzo przyjemny silnik. I na 100% jest to bezpieczniejsza opcja zakupu od TDI PD.

 

Te silniki palą mniej więcej tyle samo ( no może różnica 1-2 litrów ) co silnik i2.0 TFSI jak chłopacy pisali więc na moje to błąd kupić to zamiast tego z turbo i mieć 50 koni więcej .

 

Ale każdy kupuje co chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2.0FSI i nie narzekam, taki mi się trafił, może trochę wq*** krótkie biegi i to wachlowanie ale darowanemu koniowi....

jedyny problem jaki był to nieotwierające się drzwi kierowcy, wymiana cięgna Bowdena załatwiła sprawę.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedyny problem jaki był to nieotwierające się drzwi kierowcy
to znana przypadłość silników FSI :lol3 :lol3 :kumple

 

A tak serio to 150 kucy w zupełności wystarczy żeby rozbujać B6 i komfortowo podróżować. Nie ma sensu pchać się w turbo, które zawsze jest upierdliwe w użytkowaniu (trzeba pamiętać o chłodzeniu po pałowaniu).

 

Zawsze można się pokusić o montaż kompresora ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dopowiem, że sie nauczylem juz na własnej skórze oraz części floty którą dysponuje firma w której pracuje zeby lac do aut tsi i fsi tylko PB98

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te silniki palą mniej więcej tyle samo ( no może różnica 1-2 litrów ) co silnik i2.0 TFSI jak chłopacy pisali więc na moje to błąd kupić to zamiast tego z turbo i mieć 50 koni więcej .

 

Ale każdy kupuje co chce

 

IMHO im mniej rzeczy do "psucia" tym lepiej, a 150KM jeździ wystarczająco fajnie, lepiej szukać auta niezajeżdżonego niż +50KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to znana przypadłość silników FSI :lol3 :lol3 :kumple

 

A tak serio to 150 kucy w zupełności wystarczy żeby rozbujać B6 i komfortowo podróżować. Nie ma sensu pchać się w turbo, które zawsze jest upierdliwe w użytkowaniu (trzeba pamiętać o chłodzeniu po pałowaniu).

 

Zawsze można się pokusić o montaż kompresora ...

 

:D

 

można też zachipować i dodać sobie parę kucy.... do 100-tki tak sobie się zbiera ale powyżej w trasie daje radę, wystarcza na bezproblemowe wyprzedzanie.... natomiast zdecydowanie przydałby się automat.... i ksenony (w drugim wózku C5 3.0V6 mam i to robi zdecydowanie różnicę.. spalanie też )

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a ja dopowiem, że sie nauczylem juz na własnej skórze oraz części floty którą dysponuje firma w której pracuje zeby lac do aut tsi i fsi tylko PB98

 

a jakiż to przykład?

fakt, wg. wielu instrukcji zalecane 98 (przy niższych oktanach istnieje możliwość wystąpienia tzw. spalania stukowego...) ja mam na wlepce na klapce 95 i taką leje, parę razy tankowałem 98 i jakoś nie odczułem różnicy...

bardziej problemem będzie lanie na niesprawdzonej stacji....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam na wlepce na klapce 95 i taką leje, parę razy tankowałem 98 i jakoś nie odczułem różnicy...

bardziej problemem będzie lanie na niesprawdzonej stacji....

 

Dokładnie, mam tak samo 0 różnicy pomiędzy 95 a 98, gdzieś w zakamarkach forum ustaliliśmy, że 98 musi być lane do TFSI w FSI nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u golfie IV palący się check (po przejsciu na 98 problem zniknął) + nalot na wtryskach - jeden do wymiany na nowy

w moim tsi na biegu jałowym podszarpywanie budą

auta flotowe szarpanie budą + nalot na wtryskach

zaznaczma ze karty flotowe są z koncernu paliowego na literę "O" gdzie również tankuje prywatne auta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę razy tankowałem 98 i jakoś nie odczułem różnicy
no bo i jaka może być różnica skoro wszystkim steruje komputer. Lać trzeba to co podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to poddaje w wątpliwość jakość naszej 95 a nie zbawczy wpływ 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, ja mowie o obserwacjach na "naszym podwórku".. suplement który wydała skoda odnośnie paliwa do tsi był na PL i jeszcze jeden czy 2 kraje ościenne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bardzo Panowie za wszystkie cenne rady. A możecie coś powiedzieć o wspomnianym egzemplarzu http://otomoto.pl/volkswagen-passat-b6-C35644478.html Czy to może być mina,co może się dziać w silniku przy takim przebiegu.I czy to nie jedna ze słynnych okazji bo porównując z innymi egzemplarzami ten jest wyjątkowo tani....

 

Ewentualnie ten.. http://otomoto.pl/volkswagen-passat-b6-2-0-fsi-4-motion-C35817699.html i czy warto się pakować w auto z padniętą skrzynią

Edytowane przez kamis23kx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-letnie TAXI z przebiegiem 250kkm? jakoś brzmi dziwnie.....

25kkm rocznie, przyyyyyyyyyyyyjmując, że nie zależało kierowcy na kasie albo lubi duuuuuuuużo wolnego to przy 250 dniach pracy rocznie wychodzi ok. 100km dziennie, :hmm

no i napewno minusem jest ciągła jazda po mieście, praktycznie zero w trasach co nie jest pozytywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten granatowy ma taxi skaj. Ciekawe ile naprawdę przejechał. Ten drugi fajny, ale ta skrzynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek to jest VIP taxi w hotelu od 3 lat wcześniej ściągnięty z Helmutowa tyle narazie wiem.Bez problemu dostałem VIN czekam na rozkodowanie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zarembaz a po wyjęciu skrzyni i rozebraniu naprawa może iść w setki czy grube tysiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma co kombinować tylko sprawdź po ile biegają skrzynie na alledrogo. Auto wyjechało z fabryki jako taksówka, więc w niemcowni jeździło jako taksówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie ma co kombinować tylko sprawdź po ile biegają skrzynie na alledrogo. Auto wyjechało z fabryki jako taksówka, więc w niemcowni jeździło jako taksówka.

 

dokładnie, to jest taxi od urodzenia, nieważne gdzie jeżdziło..........

racja, kwestia za ile jest skrzynia do wyrwania, naprawa jej raczej będzie nieopłacalna...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rysiek to jest VIP taxi w hotelu od 3 lat wcześniej ściągnięty z Helmutowa tyle narazie wiem.Bez problemu dostałem VIN czekam na rozkodowanie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zarembaz a po wyjęciu skrzyni i rozebraniu naprawa może iść w setki czy grube tysiące

 

skrzynia na znanym portalu kosztuje do tysiaka, odrazu można dwumas i sprzęgło wymienić za jedną robotą i masz spokój

niech zejdzie z ceny:) z uszkodzoną skrzynią to chyba nie łatwo sprzedać to i z ceny trzeba zejść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi.Jutro zadzwonię i zobaczę co sprzedający ma do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności