Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje jak jest uwalony termostat i auto pokonuje krótkie odcinki to może być takie zjawisko ale moge sie mylić.

Mylić się może każdy,przy pokonywanych bardzo krótkich odcinkach,nalot owszem,pojawia się,lecz powtórzę,nie zaryzykowałbym zakupu najzwyczajniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kontrolka ostrzegawcza powinna sie zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście kontrolka ostrzegawcza powinna sie zapalić.

Naturalnie,a w konsekwencji kontrolka nr.2,jak przy krótkich dystansach ma się turbina;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS Ja mam 116KM i autko śmiga . Moc a właściwie jej brak odczujesz przy "pełnym" obciążeniu , przy wyprzedzaniu itd. Mój jest na tyle elastyczny , że na krótkim odcinku gdy już załączę 5 bo 6 to tylko na trasach to mogę 50 i 120 jechać . Z kolei na trasie przy normalnej jeździe jest oszczędny. Niestety gdy przyszłyby górki to 101KM weźmie więcej ON. Albo będziesz "mulił" pod górki aby oszczędnie jechać. Ja rok temu w zimie trasę Tarnów - Livigno gdzie nie brakuje górek , autostrad przejechałem ze średnią ok 110km/h i zużyciu 5,2l/100km. Ale to na marginesie. Gdy z kolei będziesz jeździł w miejscu to 101KM w zupelności wystarczy

Edytowane przez MARIANEX62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.Sopel

Witam wszystkich,myślę poważnie o zakupie nowego auta.Swoją uwagę skierowałem na Passata B5 FL w wersji kombi, jednak nie mam przekonania co do silnika,jaki będzie najlepszy (ekonomiczny i tani w eksploatacji) przy moich przebiegach,które rocznie sięgają rzędu 12 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieczur

Czesc, od paru dni siedze i czytam sobie w wolnej chwili watek ale nie moge sie doszperac....zastanawiam sie nad b5 w automacie....one maja dwumas czy nie?

 

PS. Witam forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zgadzam się ze sledziem. Po prostu ktoś jeździł na krótkich odcinkach i silnik jest niedogrzany lub, jak kolega napisał, być może jest to wina termostatu.

 

---------- Dodano o 21:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:37 ----------

 

Z tego co się orientuję to automat nie posiada koła dwumasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat na 100% w B5 nie ma koła dwumasowego, jak ktoś dbał o skrzynke i reguralnie wymieniał olej nie ma się co bać, duży minus wieksze spalanie niż manual, w miescie nawe 2 litry, trasa do 0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rzeczone auto kupiłem. Został wymieniony olej i po przejechaniu około 1 tyś km ani śladu po jakichkolwiek nalotach na korku. Pierwsze wrażenia to dość duża masa samochodu, spore prędkości osiągane dla poszczególnych biegów( na 5-tce przy 2500 obrotów-120km/h), silnik jest dość żwawy mimo 101 kM, oraz bardzo dobrze działający klimatronik. Z tych gorszych rzeczy, to czeka mnie wymiana ogumienia i rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem skąd u was takie spalanie w 1.8T.

12 litrów w mieście?

Ludzie nauczcie się jeździć ekonomicznie...

Mam 1.8T sedan (AEB @180KM).

Od razu napiszę, że nie jestem ostatni spod świateł, a na trasie nie lubię toczyć się za nikim.

~180KM/250Nm - jest czym wyprzedzać, niejeden z 3.0 pod maską się zdziwił na trasie...

 

Jeżdżę dużo po mieście i trasach i u mnie spalanie wynosi odpowiednio 10.5 / 7.5

Obecnie mam gaz (BRC sequent) i prawie zawsze na trasie spalanie rzędu 10.5 gazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Głogowie są takie korki, że aż strach, i nie pisz że masakra bo raz w tygodniu tam jestem służbowo i widze jak się jeździ, w porównaniu do większych aglomeracji to jest spacerek. Wystartuj kiedyś niezagrzanym we Wrocławiu od wlotu ze strony Głogowa, Masz od razu korek 2 kilometry i zweryfikujemy spalanie 10,5. Mi diesel we Wrocławiu wciąga absolune minimum 9, z regułu jest to 9,8-10, zima i do 12 dojdzie, mam automata, manuale w rodzinie palą o około 1-1,5 litra mniej a u Ciebie czysta ekonomia jak widze :)

 

Do spalania w trasie sie nie czepiam, 7,5 jak najbardziej ale miasto 10,5.... w sumie jak Głogów to może....

 

Jeszcze przytocze przeze mnie pare innych spalań weryfikowanych przeze mnie bo tym jeździłem w typowym mieście czyli dużej aglomeracji:

Vectra B 2.0 DOHC 12,5

Opel Kadet 1.3 8,5 litra

 

I teraz hicior - służbowa Corsa D 1.2 lato i zima bez roznicy bo lato klima a zima to zima, samo miasto z 9 nie wychodzi i 40 cors w firmie innych tak samo, trasa do 90 6 powyżej 90 7 litrów zeżre. przy 140 8-9. MASAKRA

 

Reasmując spalanie na każym forum kontrowersyjny temat, żeby porównać to najlepiej zweryfikować odpowiedzi użytkowników z tego samego miasta lub zbliżonego w korkach.

 

Sorki za offtop :)

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby moje 18t spalało 10 l gazu to wypadało by mi nie dotykac pedału przyspieszenia, codziennie robie po 50 km i srednio spala 13 l gazu, w lekko dłuższej trasie cos koło 11 zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma przed Fl to ma jakies 200 kilo masy mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Failte

Witam

Pytanko, mysle nad B5, 2000r 1.8T w sedanie

Samochod ma faktyczne 130tys na zegarze. Na co zwracac uwage podczas zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na co zwracac uwage podczas zakupu?
:wmorde

Cały ten wątek odpowiada właśnie na to pytanie, przejrzyj sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik nie mogę zakładać wątków więc napiszę tu.

 

Planuję zakup Passata B5 FL, kombi, rok 2003, przebieg 110 tys km, 1.8T

Samochód kupuję przede wszystkim dlatego, że jest mega pewny - kupuje go od rodziny, która zawsze o niego dbała, przebieg jest pewny itd.

 

Mam kilka pytań:

 

1. jaka będzie różnica między nim a BMW e39, podobny rocznik, pewnie większy przebieg?

Chciałam kupić to BMW ale do Passata skłania mnie głównie to, że znana jest jego historia, i pewnie będzie tańszy w utrzymaniu.

 

2. jak przyjmuje się chiptuning w tym silniku? Myślę o czymś np. w firmie VTG.

 

3. Jak z gazem w tym silniku? I jak ma się chiptuning do gazu. Gaz chciałabym założyć chyba w firmie auto-dino. Mają tam gaz Landi Renzo i o dziwo do tego samochodu polecają średnią wersję (Lovato) a nie najlepszą (Ommegaz) bo jest o 1000zł tańsza a mówią, że różnice widać tylko w przypadku samochodów do 3-4 lat.

 

4. Czy przy tym przebiegu można jeszcze robić chiptuning, gaz?

 

5. Jakie są koszty utrzymania takiego samochodu, napraw itd?

 

6. jakie są światła - w tej chwili jeżdżę samochodem z ksenonami i boję się, że tu będzie sporo gorzej z oświetleniem

 

7. czy można zamienić prawe lusterko na większe (wielkości lewego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. jaka będzie różnica między nim a BMW e39

Nie będziesz musiała dokupować dresu i czapeczki z daszkiem ;)

2. jak przyjmuje się chiptuning w tym silniku?

Nie ma z tym najmniejszego problemu ważne, aby robił to ktoś kumaty.

3. Jak z gazem w tym silniku?

Jak najbardziej. Skoro mówisz o Landi to nie trzeba Ci tłumaczyć ważne, aby nie zakładać po kosztach u jakiegoś druciarza.

4. Czy przy tym przebiegu można jeszcze robić chiptuning, gaz?

Można.

5. Jakie są koszty utrzymania takiego samochodu, napraw itd?

Tak samo jak każdego innego. Rynek oferuję zamienniki na każdą kieszeń ;)

6. jakie są światła

Pozycyjne, mijania, drogowe idt. ;)

Osobiście jeżdżę na zwykłych h7 i mi to nie przeszkadza.

7. czy można zamienić prawe lusterko na większe (wielkości lewego)?

Można w grę wchodzi od taxi, angola, superba, a nawet w pierwszych wersjach występowały 2 tych samych rozmiarów.

Istnieje też możliwość wymiany na lusterka z kierunkami z roczników 04-05.

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań.

 

1. na pewno będziemy robili gaz - pewnie Landi Renzo Lovato Smart. Czy Waszym zdaniem jest sens zrobić też chiptuning za 1300zł? Zależy mi aby samochód nie palił więcej i się nie zużywał.

 

2. gdzie można w Warszawie niedrogo i przyzwoicie serwisować ten samochód?

 

3. gdzie mogę wymienić kierownicę 4 ramienną na 3 ramienną? Znacie kogoś kto handluje w ten sposób częściami?

 

4. czy jak zamontuje w nim CB radio (gdzie najlepiej)? to czy można je później bez problemu i większych kosztów wyjąć i zamontować w innym samochodzie?

 

5. gdzie można kupić duże prawe lusterko do tego auta (na dwa duże chyba się nie znajdzie chromowanych nakładek)?

 

6. co trzeba zrobić aby móc tu zakładać nowe tematy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. na pewno będziemy robili gaz - pewnie Landi Renzo Lovato Smart. Czy Waszym zdaniem jest sens zrobić też chiptuning za 1300zł? Zależy mi aby samochód nie palił więcej i się nie zużywał.

Lovato Smart bez rewelacji lepiej założyć coś na stagu. W poprzednim poście pomyślałem, że masz na myśli Landi Renzo Omegas.

Masz ochotę i kasę na chipa to czemu nie. Tylko najpierw chip, a potem LPG.

3. gdzie mogę wymienić kierownicę 4 ramienną na 3 ramienną? Znacie kogoś kto handluje w ten sposób częściami?

Na allegro jest pełno do koloru do wyboru.

4. czy jak zamontuje w nim CB radio (gdzie najlepiej)? to czy można je później bez problemu i większych kosztów wyjąć i zamontować w innym samochodzie?

Można bez problemu montujesz gdzie chcesz i jak Ci najwygodniej.

5. gdzie można kupić duże prawe lusterko do tego auta (na dwa duże chyba się nie znajdzie chromowanych nakładek)?

Allegro, giełdy, szroty itp.

6. co trzeba zrobić aby móc tu zakładać nowe tematy?

Zapoznać się z tym http://forum.vw-passat.pl/forums/108-FORUM-DLA-NOWYCH-UZYTKOWNIKOW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Nie wiem skąd u was takie spalanie w 1.8T.

12 litrów w mieście?

Ludzie nauczcie się jeździć ekonomicznie...

Mam 1.8T sedan (AEB @180KM).

Od razu napiszę, że nie jestem ostatni spod świateł, a na trasie nie lubię toczyć się za nikim.

~180KM/250Nm - jest czym wyprzedzać, niejeden z 3.0 pod maską się zdziwił na trasie...

 

Jeżdżę dużo po mieście i trasach i u mnie spalanie wynosi odpowiednio 10.5 / 7.5

Obecnie mam gaz (BRC sequent) i prawie zawsze na trasie spalanie rzędu 10.5 gazu...

 

A co do spalania po Głogowie;)

To nie udało mi się zejść ponizej 12l w mieście a mam 1.8 bez turbo, 10,5 to mój pali w trybie mieszanym:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności