Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za post,a mozesz doradzic moze jak najskuteczniej sprawdzic po VIN ?Jest duzo linkow,ale szukam konkretnego adresu.Bylbym wdzieczny ,pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za post,a mozesz doradzic moze jak najskuteczniej sprawdzic po VIN ?Jest duzo linkow,ale szukam konkretnego adresu.Bylbym wdzieczny ,pozdrawiam!

http://sprawdz.auto.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki b za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z tej strony można uzyskać nieodpłatnie informacje nt. autka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałem do nich w sprawie sprawdzenia mojego paska,odpisali ze w aso widnieja 4 wpisy do 2012 roku,myśle ok,mam go 3 miesiące wiec mozliwe,wysłałem o sprawdzenie swojego golfa IV którego mam ponad 5 lat,wysłali mi to samo,dodam ze sam osobiście w aso byłem z 9 razy wiec dla mnie strata kasy,oszustwo i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za post,a mozesz doradzic moze jak najskuteczniej sprawdzic po VIN ?Jest duzo linkow,ale szukam konkretnego adresu.Bylbym wdzieczny ,pozdrawiam!

 

kolego podjedź do nabliższego ASO i sprawdź sobie całą historie. jeśli jesteś właścicielem udostępnią ci taką historie bez problemu i za darmo, a jeśli nie to jedź do innego ASO, a ten poprzedni omijaj już zawsze z daleka bo widocznie robią tam jacyś oszuści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comoaligato

arkady375

Ci dwaj sprawdzają auta po VINie (czasami po piwie lub whysky:lol). Napisz do któregoś PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem w swoim mieście dosyć ciekawą ofertę Passata B5 1.8T czyli takiego jakiego poszukuję. Na dniach wybieram się go obejrzeć by zdecydować czy jest warto się w ten cały interes pchać. Jeśli możecie to powiedzcie na co zwrócić uwagę pod względem silnika? Jakie proste czynności diagnostyczne wykonać by sprawdzić czy samochód jest warty zainteresowania? Pozdrawiam!

 

edit: wklejam opis auta :

 

Witam mam do sprzedania Passata 18T 150 KM LPG sekwencja posiadam go od ponad czterech lat i jestem z niego zadowolony, sprzedaje bo chce zmienić na nowszy model auto jest w pełni sprawne jest możliwość sprawdzenia na dowolnej stacji diagnostycznej.Wymieniane w nim było:tarcza sprzęgła z dociskiem, pompa wody, pompa wspomagana, klocki i tarcze,listwa LPG, rolka napinacza klimy, rozrząd i płyny wymieniane na czas.Klima 100% sprawna dobita i odgrzybiona. Auto jest bardzo dobrze zabezpieczone przed kradzieżą posiada alarm dwa immobilisery, blokadę skrzyni biegów i zaślepione wszystkie zamki a to ważne każdy wie że to chodliwy model mojego Passka też chcieli ukraść ale im się nie udało uszkodzili troche zamek ale działa. Nigdy nie było w nim palone środek czysty zadbany.

Edytowane przez pietrzyk31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jeżdżę takim paskiem 1.8T ponad 5 lat i z silnikiem najmniejszych problemow nie wiem jak inni użytkownicy tego modelu silnika dodam ze nie mam gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Znalazłem w swoim mieście dosyć ciekawą ofertę Passata B5 1.8T czyli takiego jakiego poszukuję. Na dniach wybieram się go obejrzeć by zdecydować czy jest warto się w ten cały interes pchać. Jeśli możecie to powiedzcie na co zwrócić uwagę pod względem silnika? Jakie proste czynności diagnostyczne wykonać by sprawdzić czy samochód jest warty zainteresowania? Pozdrawiam!

 

edit: wklejam opis auta :

 

Witam mam do sprzedania Passata 18T 150 KM LPG sekwencja posiadam go od ponad czterech lat i jestem z niego zadowolony, sprzedaje bo chce zmienić na nowszy model auto jest w pełni sprawne jest możliwość sprawdzenia na dowolnej stacji diagnostycznej.Wymieniane w nim było:tarcza sprzęgła z dociskiem, pompa wody, pompa wspomagana, klocki i tarcze,listwa LPG, rolka napinacza klimy, rozrząd i płyny wymieniane na czas.Klima 100% sprawna dobita i odgrzybiona. Auto jest bardzo dobrze zabezpieczone przed kradzieżą posiada alarm dwa immobilisery, blokadę skrzyni biegów i zaślepione wszystkie zamki a to ważne każdy wie że to chodliwy model mojego Passka też chcieli ukraść ale im się nie udało uszkodzili troche zamek ale działa. Nigdy nie było w nim palone środek czysty zadbany.

 

 

jeśli posiada gaz więc możesz zrobić tak... jak już Ci się spodoba sprawdzisz go na stacji i uznasz że już jesteś pewny zakupu zapytaj gdzie był gaz montowany i podjedź z nim do nich niech na kompie odczytają ilość godzin jazy na bezynie i gazie po tym można wywnioskować przebiegi auta.... tam raczej nikomu nie przychodzi do głowy by korygować te dane bo mało kto je sprawdzi a tam są cenne informacje... zaobserwuj pracę na zimnym silniku czy nim nie szarpie i moment przejścia na gaz czy nie ma z tym kłopotów ani dziwnych objawów... po przysłuc*** się również czy nie słychać "łańcuszka rozrządu walków głowic" bo wszyscy wymieniają rozrząd a o tym mało kto pamięta... aha... i przed zakupem odwiedź myjnię czy nie będzie akwarium w środku :> powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli posiada gaz więc możesz zrobić tak... jak już Ci się spodoba sprawdzisz go na stacji i uznasz że już jesteś pewny zakupu zapytaj gdzie był gaz montowany i podjedź z nim do nich niech na kompie odczytają ilość godzin jazy na bezynie i gazie po tym można wywnioskować przebiegi auta.... tam raczej nikomu nie przychodzi do głowy by korygować te dane bo mało kto je sprawdzi a tam są cenne informacje... zaobserwuj pracę na zimnym silniku czy nim nie szarpie i moment przejścia na gaz czy nie ma z tym kłopotów ani dziwnych objawów... po przysłuc*** się również czy nie słychać "łańcuszka rozrządu walków głowic" bo wszyscy wymieniają rozrząd a o tym mało kto pamięta... aha... i przed zakupem odwiedź myjnię czy nie będzie akwarium w środku :> powodzenia

 

super, dzięki!!!

a można sprawdzić jakoś stan, żywotność turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super, dzięki!!!

a można sprawdzić jakoś stan, żywotność turbiny?

 

tak na pewno można zapewne zdejmując rurę z inter coolera jeśli tam będzie dużo oleju to nie wróży to nic dobrego... u mnie na 10tys km ten silnik bierze 4 setki od wymiany do wymiany i troszkę właśnie w tamtym miejscu jest oleju ... można też podłączyc pod kompa i tam chyba są testy na doładowanie turbo .... i czy przypadkiem nie ma wypadającego zapłonu... ale o tym bardziej zagorzali fani Ci moga powiedzieć... a możesz wkleić link do aukcji ?

Edytowane przez mamis638

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można też podłączyc pod kompa i tam chyba są testy na doładowanie turbo

Nie ma testów turbo. Są bloki pomiarowe w których można podejrzeć pracę turbiny podczas jazdy. Nie dotyczy to tylko silnika o kodzie AEB gdyż nie ma czujnika doładowania.

PS. Linki do ogłoszeń w innym temacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie proste czynności diagnostyczne wykonać by sprawdzić czy samochód jest warty zainteresowania?

 

Nic odkrywczego nie napiszę, poza tym, że silnik musi być suchy i brudny tzn. nieumyty. Obejrzyj intercooler i przewody od turbo, czy nie pocą się za mocno olejem. Na całkowicie zimnym silniku musi odpalić na dotyk, musi włączyć się ssanie i chodzić równo, nie ma prawa puścić najmniejszego bączka z rury wydechowej w kolorze siwym albo niebieskim.

Jak rozgrzejesz silnik do 90'C potrzebujesz długą prostą i dajesz gaz w podłogę, na każdym biegu rura do odcięcia. Silnik musi ciągnąć równo, bez szarpania. Oczywiście sprawdź czy na wyższych obrotach nie kopci, ale wiadomo, że jak ma instalację gazową, to przy takiej pogodzie będzie zostawiał chmurę pary wodnej z wydechu ;)

 

A najlepiej tak jak mówią koledzy, podpiąć pod komputer, zrobić logi, ale to troszkę roboty niestety.

Silnik 1,8T to nie jest torpeda, ale jeździ się nim całkiem przyjemnie. Ale jak ktoś kiedyś przeciągnął turbinę na zimnym silniku, albo przegrzał silnik, to potem będą wychodziły kwiatki, więc lepiej uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z chłopaków z forum mógłby obejrzeć tego passata http://allegro.pl/highline-2-8-manua...711562483.html

 

i dac jakieś info na priv

 

Wiesz że musisz doliczyć opłaty ok 2500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz że musisz doliczyć opłaty ok 2500 zł ?

Przecież gościo napisał w ogłoszeniu, że po opłatach, przeoczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież gościo napisał w ogłoszeniu, że po opłatach, przeoczyłeś?

 

IMPORT SZWAJCARIA PO OPŁATACH CELNYCH (VAT+CŁO)

 

A reszta opłat ?

 

- 200 PLN - tłumaczenie dokumentów

- 190 PLN - badanie techniczne

- 3,1% lub 18,6% - akcyza

- 17 PLN - opłata za wydanie zaświadczenia o opłaceniu akcyzy

- 30 PLN - agencja celna za wypełnienie druku akcyzowego

- 500 PLN - opłata recyclingowa

- 250 PLN - opłaty za zarejestrowanie samochodu

 

 

Robiłem opłaty we wrzesniu szwajcara z avatara, wyszło mnie 2100 zł od wartości auta ( 3500 zł ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś problemów z tą wartością auta -- parę razy cliłem i zawsze sceny robili i patrzyli na polskie cenniki z czapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem rzeczoznawcę. Zapłaciłem mu 500 zł i opisał mi auto. Fakt że było troszke zaniedbane i po gradobiciu. Warto zrobic wycene poniewaz urząd celny raczej nie podważy warygodności a ten wpisuje np:

zuzyte opony, wycieki z silnika, nierówną pracę, prawdopodobnie cofany licznik, wycieki z amortyzatora, wytartą kierownice, fotele....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności