Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanko, w sobotę prawdopodobnie

będę jechać z zamiarem kupna Passata b5 po lifcie w

klekocie do Lubartowa i przydałaby się dodatkowa para

fachowych oczu do obejrzenia jednego egzemplarza :-)

Fajnie jakby się dałoby się zrobić diagnostykę pompek i

turbiny, oczywiście za gratyfikacją :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jechać prawie 400km po samochód ??? Od osoby prywatnej czy handlarz ? Jaki przebieg , jaki rocznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw czemu za przegląd aż tyle płaciłes? Nie powinno to być 99 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kuczlaw czemu za przegląd aż tyle płaciłes? Nie powinno to być 99 zł?

 

Ja płaciłem akurat 99 ;) ale ta cenę co podałem wziąłem z internetu. Dodatkowo jako pierwsze badanie w Polsce nie może zrobic każda stacja kontroli pojazdów tylko wybrane ( okręgowe ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcesz jechać prawie 400km po samochód ??? Od osoby prywatnej czy handlarz ? Jaki przebieg , jaki rocznik ?

 

Osoba prywatna, 2004r 260 tys nakulane, kawalek jest do przejechania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz to potwierdzone jakoś -- sprawdź sobie VIN ( na forum za 50 pln Ci sprawdzą ) , taniej będzie jak jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę o koledze pamiętał -- zerkam ostatnio na audiczki i co i raz potrzebuję sprawdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja płaciłem akurat 99 ;) ale ta cenę co podałem wziąłem z internetu. Dodatkowo jako pierwsze badanie w Polsce nie może zrobic każda stacja kontroli pojazdów tylko wybrane ( okręgowe ? )

 

Każda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry

 

Trafiłem na to forum poszukując informacji na temat Paska.

Zamierzam kupić Passata B5 po lifcie w Dieslu 1,9TDI z automatem. Proszę Was bardzo o jakieś opinie na temat automatu w Pasku.

Silnik 1.9 TDI jest ok ale jestem blady na temat skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry

 

Trafiłem na to forum poszukując informacji na temat Paska.

Zamierzam kupić Passata B5 po lifcie w Dieslu 1,9TDI z automatem. Proszę Was bardzo o jakieś opinie na temat automatu w Pasku.

Silnik 1.9 TDI jest ok ale jestem blady na temat skrzyni.

 

opinii jest wiele ... niestety prawda jest jedna... diesel niszczy automat momentem to 1 ... zwiększa spalanie (zarówno on jak i pb) to 2 ... 3 nie lubi gdy go się mocno traktuje ... jeśli nie jeździłeś automatem.. to radzę sie przejechać przed kupnem... i sprawdzić czy na pewno Ci to pasuje... chyba diesel to bardziej manual...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyn

Mam taki sam dylemat jak kolega Waldas.

Z tym że jeździłem już W201 z automatem i w zasadzie mi to pasowało.

Obawiam się jednak że ekonomia auta raczej na tym ucierpi.

Jak jest z awaryjnością ? No w mesiu szczerze skrzynia chyba nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty psuja sie od zlego stylu jazdy. Jesli cenisz sobie spokojną(niekoniecznie wolną) jazde to na pewno docenisz uroki automatu.

 

Mój afn pali w trasie 5 litrow i mniej pod warunkiem nie przekraczania 110kmh. Kazde gwaltowne przyspieszanie powoduje duży wzrost zużycia paliwa. Liczysi

 

---------- Dodano o 13:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:41 ----------

 

Moj automat dzialal idealnie, ale ostatnio konwerter zaczął pokazywać objawy zużycia. Silnik ma wirusa więc duży moment zrobił swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem automatami ale nie Tiptronic. Latałem mercem CLK z 99 roku 2.3 kompresor w automacie, Passatem 2.0 TDI DSG (na jeździe testowej) oraz Audi V8 3.6 V8 z automatem z 89 roku).

Co do stylu jazdy to nie powiem bo lubie wystrzelić nieraz spod świateł, ale w trasie to spokojnie 100 i ewentualnie ok 120-140 na autostradzie. Jeśli chodzi o spalanie to co to za różnica te 2 L na 100km? Ale za to jaka wygoda w zakorkowanych dużych miastach (a sam w takim mieszkam) i wiem co to znaczy zmiana biegów ręczna. Zakwasów można się nabawić :P.

Jeden Kolega już mi pisał na PW jak mniej więcej sprawdzić automat przed kupnem, ale chciałbym się jeszcze czegoś więcej dowiedzieć.

Edytowane przez Waldas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim melexa i jestem zadowolony, pilnuje zmian oleju i podstawowej eksploatacji automatu, czyli nie ruszam ze swiatel z piskiem, na mrozach jade spokojnie dopoki olej nie zlapie temperatury, nie uzywam N,P na swiatlach w korkach etc. Byłem anty automat ale od kiedy mam nie zmienie prwatnego auta na inna skrzynie niż "leniuch". Mam tiptronica i osobiście polecam. Tyle, że ja wiem ile skrzynia ma nalatane i ile ma na blacie realnie Pastuch bo go kupiłem jak miał niecałe 3 lata i pełen serwis. Obecnie przebieg 240 tys i skrzyna bez zarzutu;) Minus wieksze spalanie 1-2 litry miasto i trasa do 1 litra na setke, ale za wygode trza płacić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 L na setkę to prawie żadna różnica. No właśnie podstawa to dbać o skrzynie tak jak napisałeś Kolego. Nie powiem bo lubie nieraz wylecieć spod świateł jako pierwszy, ale wiadomo ze jak olej będzie rozgrzany juz. No nic czeka mnie szukanie rozglądanie testowanie i oglądanie. Mam nadzieję ze cos z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, chciałbym dołączyć do szacownego grona klubowiczów, ale póki co poruszam się wiekowym japońskim pociskiem typu almera. Aby jednak sprostać warunkom pełnego członkostwa przeszukuję obecnie ogłoszenia i znalazłem ostatnio takie: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C31455355.html. Chciałem prosić o opinie i rady doświadczonych passatowców. Lubię dynamiczną jazdę, ale nie jeżdżę ostatnio dużo: średnio raz w miesiacu po trasie ok 500 km, po mieście nie codziennie, do pracy używam mzk więc autem w mieście wyrabiam co najwyżej drugie 500 na miesiąc. W związku z tym diesele raczej mnie nie pociągają. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów, chciałbym dołączyć do szacownego grona klubowiczów, ale póki co poruszam się wiekowym japońskim pociskiem typu almera. Aby jednak sprostać warunkom pełnego członkostwa przeszukuję obecnie ogłoszenia i znalazłem ostatnio takie: http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C31455355.html. Chciałem prosić o opinie i rady doświadczonych passatowców. Lubię dynamiczną jazdę, ale nie jeżdżę ostatnio dużo: średnio raz w miesiacu po trasie ok 500 km, po mieście nie codziennie, do pracy używam mzk więc autem w mieście wyrabiam co najwyżej drugie 500 na miesiąc. W związku z tym diesele raczej mnie nie pociągają. Wdzięczny będę za każdą podpowiedź, pozdrawiam

 

a skąd kolego jesteś? jedź go obejrzyj a jak zdecydujesz się na kupno to mogę Ci podać nr dobrego mechanika w olsztynie który sprawdzi to autko... ja tak zrobiłem jak brałem swojego... umówiłem się z gościem z ornety ze przyjedzie nim do olsztyna a jak będzie wszystko grało zabieram autko ... jak nie wraca na swój koszt... mam taki sam tylko w automacie:) jak coś pomogę w miarę możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=131955

 

Po 2. Sprawdź czy ktoś na forum czegoś nie sprzedaje co by Cię mogło zainteresować ;)

 

OT. Mamis, skąd jest to ogólnie dost. Ingormacja. Wystarczy sprawdzić ;)

Edytowane przez hahorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja i sprzedawca w Warszawie, wbrew temu co mówią nr rejestracyjne :)

 

 

Po 1. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=131955

 

Po 2. Sprawdź czy ktoś na forum czegoś nie sprzedaje co by Cię mogło zainteresować ;)

 

OT. Mamis, skąd jest to ogólnie dost. Ingormacja. Wystarczy sprawdzić ;)

 

przepraszam, nie zauważyłem tego wątku. Poczytam sobie teraz wszystko po cichu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności