Skocz do zawartości
zuse

Wyczyszczone soczewki XENONÓW ...niewiarygodne !

Rekomendowane odpowiedzi

Takie same soczewki są w zwykłych reflektorach?

 

Jeslit ak to tez mam takie jakby mgliste...i nie wiem czy sie za to brac.

 

tylko, że w ori lampach bixenonowych soczewkę można wykręcić i przeczyścić na zewnątrz lampy a w reflektorach h7 niestety bez rozklejania lampy lub dobrego patentu nie da rady dojść do soczewki od strony szkła lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która strona sie bardziej brudzi wew czy zew soczewki? Bo z tego co czytalem zeby rozkleic te lampuy to nie lada wysilek.. zastanawiam sie czy jest sens soe za to bac czy tylko troszke wypolerowac szkło z zewntrz i tyle prawa lampe mam depo w miare nowa a lewa orginal to tak ten orginal widac ze troche porysowana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenony od 3B5 oryginalne Hella rozklejam w piekarniku , wkładam do zimnego ustawiam na 80 stopni i jak już osiągnie 80 to natychmiast w rękawiczkach wyciągam reflektor i podważam w kilku miejscach wkrętakiem i pięknie się rozkleja . Slkejanie polega na tym ,że trzeba stary klej ładnie ułożyć wkrętakiem po środku rowka , a jeśli coś więcej kleju zostało na kancie szkła , to obskubać i włożyć w brakujące miejsce w rowek ,założyć szkło docisnąć mocno rękami i włożyć do piekarnika na 70 stopni , począwszy od zimnego do 70 , potem wyjąć docisnąć i założyć spinki i wsio. PŁUKANIE BEZ ROZBIERANIA:Jeżeli mamy tylko brud w środku , to kupujemu Mr.Muskle do szyb niebieski , demontujemy żarówki , palniki , wlewamy pół butelki Mr,Muskle i ze 2-3 minuty bełczemy we wszystkie strony reflektorem , potem porządnie płuczemy kilka razy zimną wodą nad wanną , a na koniec płuczemy dwa razy wodą demineralizowaną tak po 1 litrze na raz , po czym wytrząsamy resztki wody , bierzemy suszarę do włosów natychmiast suszymy do sucha , można opalarką , ale ostrożnie , podałem wam sposoby , które mnie nigdy nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem opisanym sposobem rozkleić lampę z b5 FL i zaliczyłem porażkę

już kiedyś rozklejałem lampę z astry i poszło bez problemu

ale mam też doświadczenia z halogenem paska b4 którego klej roztopił się tylko pod lutownicą - piekarnik go nie wzruszał mimo temperatury która wręcz przy brązowiła plastik obudowy.

Z reflektorem hella od paska b5 FL efekt jest taki sam - dogrzewałem go pod 120 stC (mierzyłem miernikiem i piekarnik też tak wskazywał) i klej nie chce puścić....co robię źle?

klej jest czarny a nie szary jak w starszych lampach....

Może ktoś coś poradzi? albo ma jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może był już tam ktoś przed tobą i złapał to na klej do szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś coś poradzi? albo ma jakieś doświadczenie?
Demontując klosz od reszty lampy, wycinałem klej nożem do tapet(dobrej jakości z metalową rękojeścią). Od czasu do czasu podgrzewałem aby spoiwo było bardziej plastyczne. Pomocnym będzie też płaski dłuższy śrubokręt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może posiada fotki z tamtej strony gdzieś zapisane? Tamto forum nie działa :-(

Panowie, rozbierałem tampy xenonowe. Da się to z łatwością rozebrać :-) Czyszczenie soczewki pomaga (z obu stron), ale jednak trzeba by zrobić też odłybśniki ..

Edytowane przez nzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest pokazane rozkrecenie lampy z b5fl xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności