Skocz do zawartości
zuse

Wyczyszczone soczewki XENONÓW ...niewiarygodne !

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jaką kto ma wodę,możę najlepiej wypłukać wodą destylowaną;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozklejał ktoś oryginalną lampę xenonową montowaną w B5 3B, chodzi o lampę Helli

 

Proszę o pomoc

 

Jak to zrobić? Da się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

Wiatm,

Sama czynność w moim przypadku była dość brutalna ale przyniosła porządany efekt. Jak zdejmiesz metalowe klamry spinające klosz z obudową (jak dobrze pamiętam są 4 na lampę) pozostaje już tylko:D rozklejenie lampy.

Najlepiej zorganizuj sobie drugą parę rąk - przyda się.

Jedna osoba trzyma lampę i operuje nożem. Ty dwa wkrętaki starasz się wcisnąć pomiędzy obudowę a klosz zaczynając od któregość narożnika. Staraj się podważyć klosz. Może na początku Ci się wydawać że klej trzyma zbyt mocno aby to rozkleić ale powoli rozszerzaj łączenie-bez pośpiechu. Pomocna okazuje się dodatkowa para rąk, która nożem będzie przecinała klej pomiędzy kloszem a obudową. Klej jest elastyczny i nie będzie się urywał tylko ciągnął jak guma do żucia.

 

Staraj się nie pobrudzić powierzchni kleju po rozłączeniu klosza od obudowy.

 

Samo wyjęcie soczewki myślę że nie powinno już sprawić ci problemów. To kwestja odkręcenia 4 nakrętek i 3 wkrętów.

 

Do sklejenia nie używałem żadnych dodatkowych klejów. W mojej lampie klej był bardzo elastyczny więc złożyłem ja spowrotem i zapiąłem metalowe klamry i po robocie:p.

 

LAMPY ŚWIECĄ JAK NOWE, przy okazji założyłem postojówki na diodach-żarówki postojowe świecące na żółtawo przy xenonach wyglądają beznadziejnie. TERAZ JEST :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ksenony tez cos słabo świecą. Nie wiem czy to żarowki czy tak jak piszecie brudne soczewki. Na długich jest inna bajka widać wszystko jak w dzień a krótkie coś słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam lampy halogenowe soczewkowe (passat b5 3bg) czy da rade wyjąć soczewkę z odbłyśnikiem bez rozklejania lampy przez ten otwór gdzie jest ta gumowa nakładka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam lampy halogenowe soczewkowe (passat b5 3bg) czy da rade wyjąć soczewkę z odbłyśnikiem bez rozklejania lampy przez ten otwór gdzie jest ta gumowa nakładka ??

 

nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marios nie wiem jak u Ciebie w zwyklych soczewkach...w xenonach DA RADE !! trzeba zerknac na TO, ew. podjechac na ul. Kartuska do EKSPERTOW od lamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marios nie wiem jak u Ciebie w zwyklych soczewkach...w xenonach DA RADE !! trzeba zerknac na TO, ew. podjechac na ul. Kartuska do EKSPERTOW od lamp.

 

tyle, że Marios pytał o zwykłe lampy a nie o xenony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zapytam jeszcze raz dlaczego trzeba demontowac zderzak zeby wyjac lampy ?

 

widzialem jak mechanik wyjmowal same lampy w B5 i zamienial na angel eyes bez rozpinania zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade wyjąć lampy w B5 bez zdejmowania zderzaka. Po odkręceniu mocowań należy lampę przesunąć na max do zewnątrz auta aż wysunie się z mocowania wewnętrznego sworzeń i lampę wyjmujemy tą częścią od strony grila troszkę trzeba się pomęczyć ale oszczędność zdjęcia zderzaka. Ja zmieniałem 2 tygodnie temu zwykłe lampy na ksenony z ustawieniem wstępnym ok 2g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da rade wyjąć lampy w B5 bez zdejmowania zderzaka. Po odkręceniu mocowań należy lampę przesunąć na max do zewnątrz auta aż wysunie się z mocowania wewnętrznego sworzeń i lampę wyjmujemy tą częścią od strony grila troszkę trzeba się pomęczyć ale oszczędność zdjęcia zderzaka. Ja zmieniałem 2 tygodnie temu zwykłe lampy na ksenony z ustawieniem wstępnym ok 2g.

 

ty piszesz o 3B a poolk o 3BG

 

zauważ że tam sa inne lampy. w 3B bez większego problemu wyjmiesz lampe bez ściągania zderzaka, jak jest w 3BG nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwalac zderzak niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zwalac zderzak niestety.....

 

potwierdzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

eh.. no to sobie nie poczyszcze soczewek

niby tyle razy widzielm jak sie zdejmuje zderzak ale sam sie nie odwaze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to tylko kilka śrubek ... 4 z przodu w okolicach grilla i po 3 lub 4 od wewnątrz nadkoli :) pierwszy raz moze max zająć 10 min :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ŁADOWANIE ZDJEĆ NIE DZIALA więc opisalem wszystko na innym forum.

oto link

 

http://dieselteam.pl/forum/viewtopic.php?t=2654

 

 

NIEWIARYGODNE JAKI SYF JEST NA SOCZEWKACH reflektorow :przestraszony:

 

Po WYCZYSZCZENIU efekt niesamowity :ok:

 

Takie same soczewki są w zwykłych reflektorach?

 

Jeslit ak to tez mam takie jakby mgliste...i nie wiem czy sie za to brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się wyczyścić soczewkę po wyciągnięciu żarówki np. wacikiem bez demontażu lampy?

Czy też soczewka bywa brudna "obustronnie", a dostęp jest trudny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arkulik

a ustawienia świateł?? nic się nie rozstroi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności