Skocz do zawartości
zuse

Wyczyszczone soczewki XENONÓW ...niewiarygodne !

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ŁADOWANIE ZDJEĆ NIE DZIALA więc opisalem wszystko na innym forum.

oto link

 

http://dieselteam.pl/forum/viewtopic.php?t=2654

 

 

NIEWIARYGODNE JAKI SYF JEST NA SOCZEWKACH reflektorow :przestraszony:

 

Po WYCZYSZCZENIU efekt niesamowity :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

No ladnie, tylko przynjamniej ja z tamtego forum fotek nie moge powiekszyc :zalamany: Ale jednak cos tam widac :)

zuse, ile czasu zabralo Ci czyszczenie soczewek razem z demontazem i montazem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam szkła reflektora xenonowego od wewnątrz też brudne. Da się to jakoś wyczyścić bez rozklejania jego elemetów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety BARDZO ubolewam nad faktem, ze nie mozna ladowac zdjec na naszym forum, dlatego jestem zmuszony przedstawic link.

Co do zdjec na forum DT3M wystarczy kliknac na nie a ONO sie wyswietli w osobnym oknie powiekszone w lepszej jakosci....niestety TYLKO w jakosci VGA :dobani:

 

Co do zanieczyszczenia soczewek, zenony sa SZCZELNE !! zero jakichkolwiek innych zanieczyszczen i pary wodnej lub pozosatlosci po niej. Nie mam zielonego pojecia skad ten SYF sie tam zebral. Ciekawe jest natomiast, ze ten SYF byl rozlozony rownomiernie na obu powierzchniach soczewki. Tak jak by ktos wziol sprajem napsikal.

 

Co do czyszczenia szkiel reflektorow od srodka...

Zainspirowany postem pt.: "RENOWACJA ......" postanowilem uruchomic piekarnik. Ani 60st C ani 70st C nie pomoglo w odklejeniu szkal od obudowy reflektoru. Niemcy zastosowali jakis taki UPERDLIWIE trwaly klej, przypominajacy gume, ze sie nie da tego rozczepic. Zreszta na potwierdzenie moich slow...dzwonilem do zakladu, w Gdansku na ul. Kartuskiej (robia tam wszelkie naprawy reflektorow), jak im powiedzialem o jaki reflektor chodzi i od jakiego samochodu uslyszalem... "panie za to 200zl bo cholernie upierdliwa robota" :przestraszony:

To chyba samo za siebie mowi.

 

Ile mi to czasu zajelo?

 

Powiem moze TAK.... Nie wiesz jak sciagnac zderzak...nie bierz sie za TO :ok:

Zajelo mi to jakies 3 godzinki ze zdjeciem zderzaka i zalozeniem go spowrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagiel

Zuse,

 

Moje xenony świeciły gorzej niż halogenowe żrówki w ojca Vectrze A.

Już miałem kupić nowe palniki gdy zanalazłem Twój post - pomysł z wyczyszczeniem soczewek w xenonach jest pierwsz klasa;).

Ja wczoraj wyczyściłem swoje soczewki, które po wyjęciu z lampy były szare :eek: a nie kryształowo przezroczyste. Bo właśnie takie są teraz po wyczyszczeniu.

W moim passku 3B lampy wygladają inaczej niż Twoje. Ja żeby dobrać się do soczewek musiałem rozkleić lampę :mad: ale było warto się pomęczyć bo efekt widac teraz na drodze:)

 

A co do szczelności lamp to nie wiem jak jest w 3BG ale w 3B lampy nie są szczelnie zamknięte. Owszem jest kapturek uszczelniający palnik, pod przetwornicą też są uszczelki ale z tyłu lampy w górnym narożniku znajduje się plastikowy króciec na który nałożona jest gumowa rurka w kształcie literki C.

To jest odpowietrzenie wnętrza reflektora. Powietrze wewnątrz lampy mocno się nagrzewa a co za tym idzie gdyby była całkowicie szczelna wzrastało by w środku ciśnienie. Dzięki tej rurce ciśnienia wyrównują się ale również mogą dostawać się zanieczyszczenia do środka, dlatego soczewki się brudzą.

 

Zanim kupicie nowe palniki wyczyśćcie sobie soczewki - w wielu przypadkach unikniecie niepotrzebnego wydatku.

 

Dzięki ZUSE za inspirację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co prawda ksenonów nie posiadam ale w 3BG są soczewki da rade je wyczyścić bez rozklejania lampy?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w lampach od 3BG na żarowkę halogenową H7 soczewka również jest przykręcona na torxy i co za tym idzie można ją wymontować do wyczyszczenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym chcial sie dowiedziec czy sie da w lampach halogenowych da wykrecic soczewke;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze "mniej porzadnie" ale tez "mniej dramatycznie" nie da sie tam dojsc po wyjeciu "zarowki"? (seryjne ksenony pasek 2000 przed liftem) -> na zasadzie: kawalek drutu opatulic ta super szmatka i po prostu podczyscic?

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też myślałem że to wina brudnych soczewek że świecą jak w astrze. Rozebrałem i okazało się że odbłyśniki są wypalone ( z jednej strony punktowo czarne).

Dopiero jak się to naprawi to jest ładnie :D.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam się do pytań poprzedników, czy da się wyczyścić soczewki w lampach z H7??

 

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da tylko trzeba włożyc trochę pracy a mianowicie wyciągnąc lampy na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się da tylko trzeba włożyc trochę pracy a mianowicie wyciągnąc lampy na zewnątrz.

 

no to jest oczywiste ale czy soczewka standardowej lampie też jest przykręcona do lampy czy zamontowana na stałe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zajrzec to proste. Większośc nowych lamp jest sklejana. Jak ci mogę powiedziec czy twoja lampa jest skręcana czy sklejana jeśli jej nie widzę. Moja np. jest zgrzewana lub klejona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest zgrzewana lub klejona to chyba większy problem:confused:

Czy da się później to poskładać poprawnie?

 

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś to robił na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie tez to dopadlo poniewaz musialem dokupic jednego xenona po zakupie okazalo sie jest dosc mocno zabrudzony. Ja zrobilem to w taki sposob wyjalem z lampy wszystko co sie dalo Zarowke przetwornice silniczek soczzewwke (choc wyjecie soczewki nie jest konieczne nalalem do srodka wody i plukalem ale samo plukanie nie wiele pomaga wpadlem na pomysl i mieciutka gabke (lub szmatke )poszarpalem na kilkanascie malych kawalkow nalalem wody z plynem do naczyn i potrzasalem lampa a male kawalki gombek zrobily swoje. Lampe trzeba dobrze wyplukac potem do jednego z otworow przystawic suszarke i za kilkanascie minut lampa jest juz sucha i jak nowa bez sciagania szkla

trzeba tylko uwazac aby gabka lub szmatki nie byly zbyt twarde bo powloka odblaskowa jest strasznie delikatna :592: :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zajrzec to proste. Większośc nowych lamp jest sklejana. Jak ci mogę powiedziec czy twoja lampa jest skręcana czy sklejana jeśli jej nie widzę. Moja np. jest zgrzewana lub klejona.

 

Twoja lampa jest (o ile nie masz fabrycznych xenonów) taka sama jak moja

a pytanie kierowałem do osób, które rozbierały lampy w 3BG pod standardową żarówkę halogenową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mnie tez to dopadlo poniewaz musialem dokupic jednego xenona po zakupie okazalo sie jest dosc mocno zabrudzony. Ja zrobilem to w taki sposob wyjalem z lampy wszystko co sie dalo Zarowke przetwornice silniczek soczzewwke (choc wyjecie soczewki nie jest konieczne nalalem do srodka wody i plukalem ale samo plukanie nie wiele pomaga wpadlem na pomysl i mieciutka gabke (lub szmatke )poszarpalem na kilkanascie malych kawalkow nalalem wody z plynem do naczyn i potrzasalem lampa a male kawalki gombek zrobily swoje. Lampe trzeba dobrze wyplukac potem do jednego z otworow przystawic suszarke i za kilkanascie minut lampa jest juz sucha i jak nowa bez sciagania szkla

trzeba tylko uwazac aby gabka lub szmatki nie byly zbyt twarde bo powloka odblaskowa jest strasznie delikatna :592: :->

 

a nie pozostawały Ci zacieki na lustrze lampy i wewnętrznej częsci szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaciekow nie ma trzeba tylko dobrze wyplukac tak aby nie zostalo rezsztek wody z plynem i suszyc tak aby woda zbyt szybko nie odparowala bo wtedy zostaja pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności