Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to jest przyczyna telepania przy gaszeniu a poduszki mam nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to jest przyczyna telepania przy gaszeniu a poduszki mam nowe

tylko, że u mnie objaw występuje tak przy gaszeniu jak i przy odpalaniu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może dwumasa powoli się kończy ? Jak nie masz wibracji na jałowych to nie kombinuj z poduszkami bo pogorszysz sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to może dwumasa powoli się kończy ? Jak nie masz wibracji na jałowych to nie kombinuj z poduszkami bo pogorszysz sprawę.

kurcze no właśnie, że oprócz tego "telepania" przy zapalaniu/gaszeniu niema innych objawów co by pasowały do dwumasy. Na biegu jałowym jest różnie, zależy od temp., im zimniej tym gorzej. Jak lekko gazuje, to słychać "telepanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica jak zapalasz i gasisz na wciśniętym sprzegle ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś różnica jak zapalasz i gasisz na wciśniętym sprzegle ?????

zapalam zawsze na wciśniętym, ale już przy gaszeniu bez wciśniętego sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem w stacjonarnym sklepie motoryzacyjnym. Dowiem się z jakiej hurtowni to przyszło. Poduszkę już wymontowałem - nie dało się jeździć. będę ją reklamować

 

Złożyłem reklamację w sklepie. Facet nie dał za wygraną i zamówił taką samą poduszkę 1770101 z innej hurtowni - przyszło dokładnie to samo.

 

Lemforder pakuje w swoje pudełka poduszki NO-NAME fatalnej jakości, bez jakichkolwiek oznaczeń. Uważajcie na to - lepiej kupić Corteco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę by lemforder miał taką wpadkę. Andrzeju może trafiłeś na jakąś dziwną partię, w poduszkach lema znajdziesz poduszki lema bądź corteco. Nie spotkałem się jeszcze by był tam jakiś niskiej jakości no name. Daj znać proszę co wyjdzie z reklamacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem dwie poduszki Corteco w dwóch różnych sklepach stacjonarnych w Krakowie i w pudełkach były poduszki bez jakichkolwiek oznaczeń i też nie mam pewności co to faktycznie jest. Inna sprawa, że pewnie oba sklepy zaopatrują się w jednej hurtowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź na moją reklamację. Reklamacja bezzasadna - sprzedana poduszka jest sprawna.

 

Co więcej - ten sam typ poduchy zamówiony z innej hurtowni wygląda dokładnie tak samo, czyli nie otrzymałem podróbki.

 

Ostrzegam przez lemforderem - jest gorszy od Toprana, a za to 3 x droższy. Ich poduszki nie są zdatne do użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Andrzej dał sporo do myślenia ....:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to teraz Andrzej dał sporo do myślenia ....:/

Grzesiek, w tej materii nigdy nie było żadnych powodów do myślenia.

Jak nie chce się wracać do tematu wymiany poduszek, o wtopionej kasie nie wspomnę, to montuje się JEDYNIE (czytaj WYŁĄCZNIE) ori AVON. :dobrze

 

Osobiście przerabiałem ten temat jakiś miesiąc temu. :)

Co prawda zakładałem ori używkę, ale efekt końcowy oczywiście w 100% pozytywny. !

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale LMO uchodzi właśnie za wyznacznika a tu taka wpadka i nie zadowolenie Andrzeja a przeciez zrobił Ziom jak tutaj radzą czyli kupił drogo i firmowo ...

Ale Jedno jest u mnie pewne i pójdę Twoim tropem czyli Ori używka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale LMO uchodzi właśnie za wyznacznika

I owszem ale jedynie w zawieszeniu. :)

AVON to jedyna w 100% pewna alternatywa. Ja swoje używki troszkę szukałem ale się opłacało, dorwałem (optycznie) nówki.

Niestety wygląd zewnętrzny to nieco za mało, i tutaj jedna dobra rada.

Zaznaczam że to nie są jakieś jajca. :haha

Używki kupujemy wyłącznie z wagą kuchenną. :hyhy

 

Poduszka w 100% sprawna (nie wylana, bez wycieków) powinna ważyć ok 740-750 gram.

 

Każda waga poniżej wymienionej kwalifikuje ją jedynie do kosza !!

Moja używka np. ważyła 746 gram.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - to teraz ilosc sprzedanych wag wzrośnie ;)

BTW Dobrze wiedzieć jak zweryfikowac używkę przed zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to żeście mi zabili ćwieka, na dniach planowałem wymianę poduch po silnikiem, właśnie firmy Lemforder od kolegi z naszego forum. Jestem w kropce czy to robić, na biegu jałowym niema tragedii, wkurza mnie zapalanie lub gaszenie auta. Mam czasem wrażenie, że silnik chce wyskoczyć, ale jak mam wymienić na nowe i nie móc wysiedzieć w aucie, to muszę to jeszcze przemyśleć.

 

jakmasz pd to nie mozliwe zeby telepalo przy gaszeniu ,chyba ze cos nie halo z klapka gaszacą lub dwu-masa ,co innego w 1z/afn tam zawsze za telepie ale tylko w a4 b5 i pasku b5 bo np w takim golf III tdi ahu/1z/afn czegos takiego nie widzialem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I owszem ale jedynie w zawieszeniu. :)

AVON to jedyna w 100% pewna alternatywa. Ja swoje używki troszkę szukałem ale się opłacało, dorwałem (optycznie) nówki.

Niestety wygląd zewnętrzny to nieco za mało, i tutaj jedna dobra rada.

Zaznaczam że to nie są jakieś jajca. :haha

Używki kupujemy wyłącznie z wagą kuchenną. :hyhy

 

Poduszka w 100% sprawna (nie wylana, bez wycieków) powinna ważyć ok 740-750 gram.

 

Każda waga poniżej wymienionej kwalifikuje ją jedynie do kosza !!

Moja używka np. ważyła 746 gram.

Pozdro.

 

oleju można dolać :kawka :umm

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Grzesiek, w tej materii nigdy nie było żadnych powodów do myślenia.

Jak nie chce się wracać do tematu wymiany poduszek, o wtopionej kasie nie wspomnę, to montuje się JEDYNIE (czytaj WYŁĄCZNIE) ori AVON. :dobrze

 

Osobiście przerabiałem ten temat jakiś miesiąc temu. :)

Co prawda zakładałem ori używkę, ale efekt końcowy oczywiście w 100% pozytywny. !

Pozdro.

 

tu sie zgadzam AVON kupowalem kiedys oa anglika>>> myslalem ze kupilem Mydło :P jak przyszla i po napisie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem 2 oryginalne poduszki pod silnik i jedną (płaską) pod skrzynię - drugą już mam ori.

 

Jutro montaż. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na Avonie. 1000zł pooooszło lekką ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakmasz pd to nie mozliwe zeby telepalo przy gaszeniu ,chyba ze cos nie halo z klapka gaszacą lub dwu-masa ,co innego w 1z/afn tam zawsze za telepie ale tylko w a4 b5 i pasku b5 bo np w takim golf III tdi ahu/1z/afn czegos takiego nie widzialem

ja już po wymianie, zakupiłem Lema od naszego kolegi z forum. Jest o niebo lepiej, kolosalna różnica, lekko drży na postoju, ale już nie wiem sam czy tak ma być, czy nie. Przy gaszeniu czasem drgnie, ale jak pisał kolega wyżej może to być przyczyna już nie nowej dwumasy. Może mi ktoś opisać jak ma działać poprawnie klapa gasząca, u mnie po wyłączeniu silnika klapa się otwiera na 1-2 sekundy i wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś opisać jak ma działać poprawnie klapa gasząca, u mnie po wyłączeniu silnika klapa się otwiera na 1-2 sekundy i wraca.

tak ja u Ciebie, z tym że ona na ten czas się zamyka, a nie otwiera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszki kupione w ASO ważą 745 i 750g (bez osłony).

poduchy.jpg

 

Poduszka lewa i prawa praktycznie niczym się nie różnią prócz ceny (100zł) i jednego detalu - białej kropki na spodzie poduszki prawej.

Lewa:

379aq.jpg

379aq2.jpg

379aq3.jpg

Prawa (osłona termiczna ściągnięta) :

379ap.jpg

farba.jpg - widoczna biała farba

 

Zaraz jadę montować poduszki i zdam relację wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności