Skocz do zawartości

Beni0

  • Liczba zawartości

    395
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Beni0

  1. Tak w Audi lub w Tuaregu które mają 6 czujników z przodu bo 4 to mało. To nie są czujniki do naszych paszczurów wg wszelkich znaków na niebie i ziemi. Jak masz 10 to te 2 dodatkowe z przodu są zupełnie inne więc Twoja wersja nie pasuje. Ale powiem Ci, że z miłą chęcią bym je sprawdził bo czasem piszą jedno a 2 wychodzi.
  2. No wiele wyjaśnił Twój post. Skoro sepisz na module 50 zl i chcesz modowac paszczura to kup sobie seinceto albo trabanta bo tam za taką kasę pół auta zmodzisz i respekt na dzielni zyskasz. Passat to nie są tanie rzeczy Panie. Nam każe dawać za darmo a jak spalilem 2 lub 3 moduły każdy po 250 zł to trudno ty byś kupił taniej (kup taniej moduł pod kierownicę AH AK Aj) lub Gatewaya n lub q (takie też upalilem). Poza tym po co Ci schemat manetek jak to kosztuje min 300 zł plus wtyczki i piny? Za 50 nie kupisz. Sorry ale nie wytrzymałem. Czepiasz się innych to i inni też mogą. Na allegro pełno czarnych lampek rączek itp a Ty malujemy swoje farba Ci zlazi i guziczki białe zostały. Sorry ale My tak nie robimy. Przy Twoich zdolnościach poplakal byś się w ASO jak byś miał zapłacić za kodowanie zerowe. Wracając do tematu który CCM ma obsługę asystentów w 26 bit? 3c8 30 bit ale który?
  3. Bordnetz z 3C na 3AA powiadasz a nie przypadkiem Bordnetz CCM na Bcm?
  4. Jak masz 2008 to trochę dziwne ze masz taką kiere sprawdz jaki masz moduł. Bo może był dzwon i założyli co mieli. Po 2 kup 12stke plus manetki b7 i masz bajer. Stara poduszkę sprzedasz a kierownica do zabawy dla dziecka.
  5. Ktoś powiedział i powtarzacie głupoty. Proszę sprawdzić w ori wiazce gdzie dokładnie są podłączone listwy bo w sterownikach 3aa 4 gen są osobne piny a B6 w swoich też miała piny pod podświetlane klamki osobne bo to się koduje.
  6. Boże to skad ja będę brał teraz części? Muszę to wszystko teraz wyciągać bo przecież nie pasuje.. Tak na forum napisali więc na pewno mają rację Kolego proszę Cię nie osmieszaj się bardziej. Bo nawet miejsce na zegarek jest w starej desce. Nie wiem o czym mówisz jakie przerabianie. Zobacz ile części masz o numerze 3c0 u siebie albo 7n0 czyli uniwersalnych... takich jak np w skodzie.
  7. Weź etke kolego. Rozebralem i B6 i b7 części te same a odczucia inne bo inne silniki. przejedz się B6 2010 nie zobaczysz różnicy.
  8. To powiem wam że 1k0 też jest 3 gen i obsługuje wszystko i ja taka mam.. Dlatego proszę nie pisać 1k1 5n1 czy inne badziewia bo 1k0 też występuje 3 gen z obsługą pla 2.0 i lane assist. Koniec tematu a jak ktoś chce to mam rozpiskę i mogę mu sprawdzić.
  9. Raczej to forum chyba nie do tego żeby sobie pomagać . Gdyby tak było to by było ale jest inaczej. Xenony też Ci kolega z forum za darmo założył co? Powtarzalem w innym temacie. Wiedza kosztuje. Dajcie mi Passata b6 2005 założę dajcie golfa 5 dajcie Tourana czy Tiguana założę. W sobotę zrobiliśmy w EOSie. Tiguan też już ma. Działa na każdym a jak ktoś nie potrafi tego zrobić to niech się za to nie zabiera bo autka nigdy nie odpali albo czekać go będzie droga wizyta w ASO. Nie szukajcie na ruskich bo nie ma ruskie sami do mnie piszą hehehe. No ale cóż wymiana informacji jest potrzebna. Tyle że tam jest coś za coś a tu tylko daj zrób i pokaż se kupie se zrobie. A to ze ja wkładam kasę żeby taka wiedzę zdobyć kupuje moduły rozbieram niszcze to już nikt nie liczy? Niemcy się nie dziela wiedzą, rosjanie też. Moduły z B8 też pasują jak by ktoś chciał jakieś bajery.. Ale co ja tam wiem.. Hehehe. Reasumując - Działa w każdym aucie bez względu na rocznik, przekładnie itp. Musi być tylko komunikacja i odpowiednio dobrane elementy! NIE MA AUTA W KTÓRYM NIE URUCHOMIĘ NOWYCH MANETEK!! Więc błagam przestańcie p.... Blop - czepiasz się wiesz? Mało tu takich co pokazują zdjęcia, że mają a potem nagle znika z auta? Bo miał przez 2 min to walnął fote wrzucił na forum i jaki to on boski? Sorry .. Skan pokazać, że ma jakiś element? Nauczyłem się na tym forum jednego, jak nie zobaczę to nie uwierzę. Zresztą każdy kto mnie lub nas zna wie jakie mamy auta i co potrafimy, a nie mam zamiaru udowadniać nikomu na siłę, że nie jestem garbaty.
  10. Cieńsze wykładziny są od 2010 roku i to jest tragedia, szmata która szybko się przeciera. Nie wiem czy jest cięższa i o ile, to chyba kwestia konstrukcji, więcej stelaża mniej pianki, deska sztywniejsza. Różnic nie widać i nie czuć. Jedyna wada, że reszta kolorystycznie nie pasuje. Mając tunel boczki itp. deska jakoś taka inna się wydaje.
  11. Boże, jakie różnice? To że B7 ma mniej materiałów wygłuszeniowych to lepiej? To, że materiały są gorszej jakości w B7? Przykłady? Kombi tylne słupki i osłona nad nimi B6 materiał - B7 plastik Kombi listwa dolna załadunkowa - B7 tworzywo - B6 aluminium (w B7 bywało, ale to wyjątki) Różnice w desce polegają na innej fakturze, inny kolor, bardziej grafit niż czerń (mniej widać brud, łatwiejsza w utrzymaniu), występują z otworem na wentylację na górze i bez, czujnik nasłonecznienia kwadratowy nie owalny, lewy panel brak miejsca na guzik EPB (ręcznego), w desce pod miejscem na radio wycięty otwór na guzik awaryjnych w tunelu wycięty otwór na miejsce od kontrolki poduszki tunel, brak dodatkowych mocowań i zaślepek (oszczędności) napis airbag na desce inny i gdzie indziej To całe różnice. B6 B7 to te same auta, gdzie uważam, że B6 ma lepsze materiały bo nie było tyle ekologii i oszczędzania. Gdzieś w necie jest nawet temat z czego zrezygnowano na przestrzeni lat, żeby zmniejszyć koszta. B7 wcale nie jest lepiej wykonane, jest cichsze po ma CR nie PD, a poza tym zawsze to nowsze auta. Wystarczy porównać wykładziny w B6 i B7. Wiele wykładzin w B7 ma już wytarte na wylot miejsca pod pedałami co raczej nie miało miejsca w B6. Oszczędności i ekologia. B7 jest lepsze bo ma LEDy i BCM'a więcej różnic wartych uwagi nie znam.
  12. A Panowie słyszeli o czymś takim jak profile do danego pojazdu? To że soft to jedno ale każdy pojazd (Golf, Passat, itp.) mają inny profil wprowadzony za co odpowiada dodatkowy plik. Żeby kolega się nie zdziwił, że "coś jest nie tak". Tak jest określona siła wspomagania i zakresy pracy. Warto się zastanowić. G85 to tylko połowa sukcesu.
  13. Podsumowując wasze wypowiedzi i coś od siebie. Po 1 moduł PDC może być z tyłu po prawej stronie do roku 2008 lub na przedniej belce nad CCM/BCM za tym małym schowkiem. Po 2 wszystkie czujniki powinny mieć kapturki i sprawne uszczelki, często po dzwonie nikt do tego nie przykłada uwagi i zakłada jak leci. Po 3 czujniki w atrapie to takie same jak przednie i tylne (poza tymi od PA - bocznymi). Jak masz problem załóż zwykłe srebrne też będzie ok. Po 4. Wymieniając czujnik kup nową uszczelkę i ew kapturek, parę groszy w ASO. Po 5. Wiązki raczej się nie psują, chyba, że była lutowana po dzwonie. Po 6. Bez VCDS's ciężko zdiagnozować usterkę. Pytania co może być bo mi nie działają, nie mają sensu. Wróżbita Maciej ma urlop. Po 7. Po 2008 roku zmieniono sposób montażu czujników co powoduje, że są mniej podatne na wodę. Mniejszy otwór, inna wlepka. Po 8. Sprawdź czy woda nie dostaje Ci się między uchwyt od czujnika a zderzak, to jest mocowane tylko na specjalną taśmę, jak ktoś puknie stuknie lub coś robił potrafi stracić szczelność i na czujnik leje się woda. Tak czy inaczej, problematyczne są tylko te z chromem dlatego w B7 już ich nie ma. Najlepsze wyjście kupić srebrne i po kłopocie. Różnica mała a spokój do końca.
  14. http://9gag.com/gag/aWObEK2
  15. Taki mały trick ... same tuleje też są dostępne w ASO - Ale nie szukaj do Passata W Passacie komplet w innych oddzielna część .. Pozdrawiam
  16. Sterownik i komfort i tak trzeba z auta dawcy! Czy drożej? komplet kupisz od 6 do 10 tysięcy. Nawet z przebiegiem 3-10 tyś km. Kupisz za tą kasę nowe auto?
  17. Możesz wszystko tylko patrz aby były to przetwornice elektroniczne z CAN, a jeśli chcesz dobrze zrobione kup same lampy bez AFS tylko z przetwornicami i nie zakładaj poziomowania.
  18. Zalezy co masz jaka skrzynie itp. Ogólnie kompletny silnik z wiązką kompem itp. Skrzynia ew i półośki i to wszystko. Wtedy najlepiej już zakładać DSG i 4motion Jak bierzesz silnik pytaj od razu o komfort i kluczyki od pojazdu Bo inaczej będziesz płacił dużo
  19. A nie lepiej od razu jakiegoś nowego? Cos CB?? Jakiś CR np. 180KM lub 170 bez DPF? Duzo roboty więcej nie masz
  20. Potrzeba 2 lampy pod małe przetwornice, wiązkę, czujnik poziomowania wraz osłoną, sterownik nowego typu i trochę pracy. Nam montaż Zenona zajmuje 4 -5 godzin, do tego spryski max godzinkę dodatkowo. Najgorsze to zdobyć lampy i wiązki. Wiązki mamy ale lampy to trzeba polować.
  21. Rafał, wystarczy przepiąć piny i nic nie tracimy Ale co ja tam wiem
  22. Od modułu i literki na końcu. Nie wszystkie moduły i nie wszystkie telefony z tym działaja.
  23. Wtyczkę EGR'a pojawi się błąd silnika wiec najlepiej na pracującym silniku to zrobić. Powinna być na EGR'e z przodu silnika. W BMR jest na samym wierzchu. NIC WIECEJ NIE ROBIĆ! SPRAWDZIĆ.
  24. Panowie odłączcie EGR i sprawdzić czy problem występuje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności