-
Liczba zawartości
395 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez Beni0
-
Zmiana kierownicy 3 ramiennej na MF. Stary typ.
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Poradniki i instrukcje
Masz racje wiazka mój blad w nazewnictwie. -
Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6
Beni0 odpowiedział zaba-30 → na temat → Diagnostyka - VAG
Bimbasz jesli sa to mnie popraw. Chyba ze tyczy to ortografii. Twoja lakoniczna odpowiedz nic do tematu nie wniosła. -
Aktywacja radaru dystansu (ACC) w tempomacie passat b6
Beni0 odpowiedział zaba-30 → na temat → Diagnostyka - VAG
Rozgryzłem ACC. Niestety nie każdemu będzie dane. Prosta przyczyna? Silnik. Istnieją dwa systemy ACC do 2008 i po 2008 roku. Do 2008 proste po 2008 z Front Assist czyli potrafi wychamować do zera itp. Dla silników diesla na PD tylko jeśli jest skrzynia DSG! Dla silników CR zarówno manual jak i DSG. System Start & Stop nie jest wymagany mimo tego, że czasem się takie głupoty czyta. Musi być już tempomat i minimum biały licznik! Z czerwonymi też niby działa ale ... Pompy ABS: 2007: 3C0 907 567 B 2008: E i L 2009: Q i R 2010: AG To są posegregowane w/g rocznika wszystkie obsługujące ACC Teraz radary. Albo z funkcją Front Assist albo bez: 3C0 907 567 Bez z literką: E H L Z LA z literką: G J K M Teraz Gateway: B D G K P N Q Wymagane części: 1x - 3C0 971 206 wiązka ACC (można kupić czasem z radarem) lub 1x - 1J0 973 715 3x - 000 979 019 E 4x - 3C0 972 841 6x - 3C0 972 741 1x - 000 979 009 E 3x - 3C0 907 179 A - uchwyt czujnika 3x - 3C0 907 179 B - uchwyt czujnika 1x - 3C0 853 601 JZA - Logo w atrape 1x - 3C0 853 347 RYP - adapter dla Highlina w atrape 1x - 3C0 941 379A - uchwyt do montażu dodatkowych przekaźników 1x - 443 937 527 - podstawka przekaźnika 1x - 3C0 951 253A - przekaźnik ACC Kable do podpięcia masy sygnału itp. 1x - 000 979 114 1x - 000 979 135 E 1x - 000 979 133 E 3x - 000 979 021 EA 1x - 000 979 987 - 10 m kabla CAN 1x - Manetka z ACC 3C0 953 507 CR 1x - N 907 991 02 - śruba kierownicy nie wiem po co ale piszą, że może się przydać. W/g nich po zdjęci za każdym razem zakład się nową. Bo tamta się może poluzować. -
W instrukcji. Poszukaj na forum trochę tego podlinkowane. A ja nie to woojek Google
-
Zmiana kierownicy 3 ramiennej na MF. Stary typ.
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Poradniki i instrukcje
Taśma czyli tzw zwijak to inna bajka. A to co łączy poduszkę z kierą (taśmą zwijaka) to musi być inne. Kolega pisał o taśmie od poduszki więc wnioskowałem, że o to chodzi. Zwijak czyli takie duże plastikowe pudełko które się kręci jak się kręci kierownicą trzeba wymienić w przypadku zmiany typu poduszki. Taśma poduszki musi być inna jeśli zakłada się kierownicę Multi. Taśma bez multi nie ma odpowiednich kabelków do przycisków. -
VW Polska - List otwarty - zgłoszenie reklamacji!
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Dyskusje o motoryzacji
Sprawa do przodu i jak dobrze pójdzie to po tym pisemku będę jakieś 3k może więcej do przodu. Może to mało ale na początek wystarczy - naprawa lakiernicza dachu w 100% czyli ponad 700 zł w kieszeni - wymiana tylnej klapy pokrycie kosztów w 100% czyli jakies 1250 zł w kieszeni (normalnie pokrywam 25% kosztów tych napraw) - wymiana deski rozdzielczej (przy okazji wymienię nagrzewnicę na nowy model i pociągnę instalacje do modów) Zobaczymy co będzie dalej. -
[INSTRUKCJA] Wymiana licznika z MFA na MFA+ (czerwone)
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Poradniki i instrukcje
Zegar kodujesz VCDS'em ale lepiej oddać w ręce fachowca który doprawi ci przebieg do twojego. Jak zmieniasz to po co Ci manetki z przyciskiem? Wrzuć od razu multi kiere. Koszt pięknej od R lina 250 zł obecnie na allegro. Do tego tylko moduł pod kierę i wiazkę dopłacisz grosze a lepiej Bo obsługa pełnego fisa manetką to udręka. -
Zmiana kierownicy 3 ramiennej na MF. Stary typ.
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Poradniki i instrukcje
Nie nie będzie taśma musi być nowa. Wyraźnie napisane w temacie. Brakuje pinów od MF. -
"Rozmowy w Tłoku" o wszystkim bez pytań technicznych.
Beni0 odpowiedział jumbol69 → na temat → Łódzkie Dyskusje
Bardzo smieszne. Potrzebuje na piątek. Jak ktos moze pomoc to bardzo prosze. -
"Rozmowy w Tłoku" o wszystkim bez pytań technicznych.
Beni0 odpowiedział jumbol69 → na temat → Łódzkie Dyskusje
Pilnie na jutro szukam kogos najlepiej policjanta z radiowozem na 15 min. Chce sie oswiadczyc. Prosze o pomoc. 883279767 -
Rozmowy na tematy różne - bez pytań technicznych
Beni0 odpowiedział temat → Kujawsko-Pomorskie Dyskusje
Pozdrawiam z Torunia. -
"Rozmowy w Tłoku" o wszystkim bez pytań technicznych.
Beni0 odpowiedział jumbol69 → na temat → Łódzkie Dyskusje
https://www.facebook.com/roman.sokolowski.79?hc_location=stream Polecam. A moze ktos mieszka na Radogoszczu? -
"Rozmowy w Tłoku" o wszystkim bez pytań technicznych.
Beni0 odpowiedział jumbol69 → na temat → Łódzkie Dyskusje
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/900999,6-osob-rannych-w-karambolu-na-konstantynowskiej-zdjecia-film,id,t.html Dwa passaty razem. Jakis klubowicz? -
VW Polska - List otwarty - zgłoszenie reklamacji!
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Dyskusje o motoryzacji
Sily sa i wlasnie pisze list ale troche tego jest wiec spokojnie. Mec. moj tez postawiony w stan gotowosci. -
RNS510 Pinouts i kilka pytań [PROJEKT] RNS Media Center
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
W wolnej chwili wrzuce wiecej. -
VW Polska - List otwarty - zgłoszenie reklamacji!
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Dyskusje o motoryzacji
No i VW przyslal odpowiedz. Oczywiscie to zbyt malo wiec lecimy dalej. -
RNS510 Pinouts i kilka pytań [PROJEKT] RNS Media Center
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Kupilem juz sterownik 5 pinowy i czekam na dostawe. Na ekranie jest uklad ktory steruje przyciskami podswietleniem itp. Wychodzi 1 tasma 50 pin do plyty glownej. -
Angelus a powiedz mi czym te wiazki sie roznia prawa i lewa? Ktora idzie przez kabine do rnsa a ktora to kabel z fakra a ktora jest do zasilania kamery?
-
RNS510 Pinouts i kilka pytań [PROJEKT] RNS Media Center
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Kolego dotyk w rnsie jest 5 pinowy. Matryca to 50 pinowy sygnal lvds. Bardziej mi chodzi czy ktos ma rozbity wyswietlacz zeby mozna zdjac metalowa maske oslone z wyswietlacza. Potrzebuje dokladny model i symbol wyswietlacza. Jest wlasnie pod ta metalowa oslona. Podobno to Sanyo ale to moga byc zamienniki. Jak sie uda to uhhh powiem tyle ze zenec i inne chinole to pikus przy naszym sprzecie. Bo kto by nie chcial miec diagnostyki odb2 na rnsie? Albo automapy albo grania albo internetu albo czego to nie wymyslicie i to za smieszna cene. A i np mozliwosc podpiecia 4 kamer jednoczesnie lub night view. Hehe ale to ciiii. -
RNS510 Pinouts i kilka pytań [PROJEKT] RNS Media Center
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Naprawde licze na wasza pomoc nikt nic nie wie? -
Zmiana loga to pikus. Wystarczy google. Navi skody sa oparte na plytach a i b rnsa gorzej wspierane. A co do reszty to mozna kupic sam front od uszkodzonej navi i miec czerwone podswietlenie. Moze magicy z interfejsem lub jtagiem beda mogli wgrac soft od vw. Sadze ze to mozliwe.
-
[Istrukcja] RNS 510- wyznaczanie celów poprzez obrazki+dodawanie POI
Beni0 odpowiedział tom-998 → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
A probowal ktos wgrywac zdjecia z yelefonu z geotagiem? -
Witam. Obecnie znalazłem sposób na podłączenie do RNS'a kilku ciekawych urządzeń m.in. komputera do RNS'a przez fabryczne złącze bez zbędnych modyfikacji i drogich modułów. Koszt to kilkadziesiąt złotych. Ale potrzebuje waszego wsparcia i pomocy aby dokończyć projekt i przetestować działanie. Założenie jest takie aby RNS był wstanie odtwarzać wszystko co nam się chce + net + inne pierdoły ale do szczęścia brakuje mi 1 rzeczy. Obraz na RNSie to nie problem, problemem jest tylko i wyłącznie sterowanie przez panel a i to jest do zrobienia. Szukam dokładnej specyfikacji ekranów i wyprowadzeń pinów samego LCD. Wiem, że taśmy łączą się w jedną i wchodzą do RNS'a, z boku ekranu jest 4 pinowa od powłoki dotykowej, jeśli ktoś ma dostęp lub pojęcie ile taśm dokładnie jest i jakie są wyprowadzenia na tej taśmie z rozpiską pinów ew. dokładny model tego wyświetlacza to bardzo bym prosił. Jeśli uda się zdobyć to urządzenie bedzie działało nawet dla userów z fabryczną kamerą. Wiem że to jest do zdobycia, a może ktoś ma uszkodzoną matrycę? Byle coś wyświetlała, mogą być pasy, pół obrazu co się da, będę wdzięczny i w zamian zaoferuję prototyp do testów. Obecnie siedzimy nad tym z 2 kolegami elektronikami programistami. Chcemy zrobić coś co kosztuje normalnie 400 EUR. W cenie wyjścia do knajpy. Liczę na waszą pomoc i zrozumienie, obecnie czekam na resztę części i zaprezentuje swoje dokonania. Z ekranu wychodzą 2 lub 3 wiązki. 1 powinna być sygnałowa LVDS 1 od inwertera i 1 od Touchpanela. Ustaliłem, że producentem tego jest Sanyo model: L5F30818P03 ale nie wiem czy to zwykły czy LED i czy są różnice między wyświetlaczami w połączeniach w poszczególnych wersjach RNS'a. W zależności od źródła występują też: 065WVA0101 L5F30369P01 L5F30369T02 L5F30818P01 L5F30818P03 Widać po lewej stronie taśmę od TouchPanela i główną do MainBoard Tu widać dodatkową taśmę na górze po lewej stronie. Trochę więcej wiem, ale nie jestem pewien, górny obrazek to matryca LED czyli złącze TTL a niżej zwykła z LVDS+TTL . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Jeśli mam rację Oto różnica, jak widać od wersji C były wyświetlacze LED więc tylko takie będą wspierane przez ten projekt. Jeśli ktoś może sprecyzować jakie wersje występowały to czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam Edit. Czekam na odpowiedź od producenta układu, jeśli tylko dopasuje to nasz RNS będzie posiadał możliwości przekraczające oczekiwania. Koszt układów będzie smieszny. Udało się uzyskać sterowanie z touch panelu. Więc będzie wygodnie.
-
Jak latasz a2 to czasem daj znac to sie spikniemy czesto tam jestem
-
VW Polska - List otwarty - zgłoszenie reklamacji!
Beni0 odpowiedział Beni0 → na temat → Dyskusje o motoryzacji
VW niemcy przekazało sprawę do Polski monitorujac ich działania. VW polska napisał, że ze względu na dużą ilość wątków odpowiedź się opóźni. Czekam z utesknieniem. Tak czy siak nie odpuszczę.
