Skocz do zawartości

Beni0

  • Liczba zawartości

    395
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Beni0

  1. Masz racje wiazka mój blad w nazewnictwie.
  2. Bimbasz jesli sa to mnie popraw. Chyba ze tyczy to ortografii. Twoja lakoniczna odpowiedz nic do tematu nie wniosła.
  3. Rozgryzłem ACC. Niestety nie każdemu będzie dane. Prosta przyczyna? Silnik. Istnieją dwa systemy ACC do 2008 i po 2008 roku. Do 2008 proste po 2008 z Front Assist czyli potrafi wychamować do zera itp. Dla silników diesla na PD tylko jeśli jest skrzynia DSG! Dla silników CR zarówno manual jak i DSG. System Start & Stop nie jest wymagany mimo tego, że czasem się takie głupoty czyta. Musi być już tempomat i minimum biały licznik! Z czerwonymi też niby działa ale ... Pompy ABS: 2007: 3C0 907 567 B 2008: E i L 2009: Q i R 2010: AG To są posegregowane w/g rocznika wszystkie obsługujące ACC Teraz radary. Albo z funkcją Front Assist albo bez: 3C0 907 567 Bez z literką: E H L Z LA z literką: G J K M Teraz Gateway: B D G K P N Q Wymagane części: 1x - 3C0 971 206 wiązka ACC (można kupić czasem z radarem) lub 1x - 1J0 973 715 3x - 000 979 019 E 4x - 3C0 972 841 6x - 3C0 972 741 1x - 000 979 009 E 3x - 3C0 907 179 A - uchwyt czujnika 3x - 3C0 907 179 B - uchwyt czujnika 1x - 3C0 853 601 JZA - Logo w atrape 1x - 3C0 853 347 RYP - adapter dla Highlina w atrape 1x - 3C0 941 379A - uchwyt do montażu dodatkowych przekaźników 1x - 443 937 527 - podstawka przekaźnika 1x - 3C0 951 253A - przekaźnik ACC Kable do podpięcia masy sygnału itp. 1x - 000 979 114 1x - 000 979 135 E 1x - 000 979 133 E 3x - 000 979 021 EA 1x - 000 979 987 - 10 m kabla CAN 1x - Manetka z ACC 3C0 953 507 CR 1x - N 907 991 02 - śruba kierownicy nie wiem po co ale piszą, że może się przydać. W/g nich po zdjęci za każdym razem zakład się nową. Bo tamta się może poluzować.
  4. W instrukcji. Poszukaj na forum trochę tego podlinkowane. A ja nie to woojek Google
  5. Taśma czyli tzw zwijak to inna bajka. A to co łączy poduszkę z kierą (taśmą zwijaka) to musi być inne. Kolega pisał o taśmie od poduszki więc wnioskowałem, że o to chodzi. Zwijak czyli takie duże plastikowe pudełko które się kręci jak się kręci kierownicą trzeba wymienić w przypadku zmiany typu poduszki. Taśma poduszki musi być inna jeśli zakłada się kierownicę Multi. Taśma bez multi nie ma odpowiednich kabelków do przycisków.
  6. Sprawa do przodu i jak dobrze pójdzie to po tym pisemku będę jakieś 3k może więcej do przodu. Może to mało ale na początek wystarczy - naprawa lakiernicza dachu w 100% czyli ponad 700 zł w kieszeni - wymiana tylnej klapy pokrycie kosztów w 100% czyli jakies 1250 zł w kieszeni (normalnie pokrywam 25% kosztów tych napraw) - wymiana deski rozdzielczej (przy okazji wymienię nagrzewnicę na nowy model i pociągnę instalacje do modów) Zobaczymy co będzie dalej.
  7. Zegar kodujesz VCDS'em ale lepiej oddać w ręce fachowca który doprawi ci przebieg do twojego. Jak zmieniasz to po co Ci manetki z przyciskiem? Wrzuć od razu multi kiere. Koszt pięknej od R lina 250 zł obecnie na allegro. Do tego tylko moduł pod kierę i wiazkę dopłacisz grosze a lepiej Bo obsługa pełnego fisa manetką to udręka.
  8. Nie nie będzie taśma musi być nowa. Wyraźnie napisane w temacie. Brakuje pinów od MF.
  9. Bardzo smieszne. Potrzebuje na piątek. Jak ktos moze pomoc to bardzo prosze.
  10. Pilnie na jutro szukam kogos najlepiej policjanta z radiowozem na 15 min. Chce sie oswiadczyc. Prosze o pomoc. 883279767
  11. https://www.facebook.com/roman.sokolowski.79?hc_location=stream Polecam. A moze ktos mieszka na Radogoszczu?
  12. http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/900999,6-osob-rannych-w-karambolu-na-konstantynowskiej-zdjecia-film,id,t.html Dwa passaty razem. Jakis klubowicz?
  13. Sily sa i wlasnie pisze list ale troche tego jest wiec spokojnie. Mec. moj tez postawiony w stan gotowosci.
  14. No i VW przyslal odpowiedz. Oczywiscie to zbyt malo wiec lecimy dalej.
  15. Kupilem juz sterownik 5 pinowy i czekam na dostawe. Na ekranie jest uklad ktory steruje przyciskami podswietleniem itp. Wychodzi 1 tasma 50 pin do plyty glownej.
  16. Angelus a powiedz mi czym te wiazki sie roznia prawa i lewa? Ktora idzie przez kabine do rnsa a ktora to kabel z fakra a ktora jest do zasilania kamery?
  17. Kolego dotyk w rnsie jest 5 pinowy. Matryca to 50 pinowy sygnal lvds. Bardziej mi chodzi czy ktos ma rozbity wyswietlacz zeby mozna zdjac metalowa maske oslone z wyswietlacza. Potrzebuje dokladny model i symbol wyswietlacza. Jest wlasnie pod ta metalowa oslona. Podobno to Sanyo ale to moga byc zamienniki. Jak sie uda to uhhh powiem tyle ze zenec i inne chinole to pikus przy naszym sprzecie. Bo kto by nie chcial miec diagnostyki odb2 na rnsie? Albo automapy albo grania albo internetu albo czego to nie wymyslicie i to za smieszna cene. A i np mozliwosc podpiecia 4 kamer jednoczesnie lub night view. Hehe ale to ciiii.
  18. Zmiana loga to pikus. Wystarczy google. Navi skody sa oparte na plytach a i b rnsa gorzej wspierane. A co do reszty to mozna kupic sam front od uszkodzonej navi i miec czerwone podswietlenie. Moze magicy z interfejsem lub jtagiem beda mogli wgrac soft od vw. Sadze ze to mozliwe.
  19. Witam. Obecnie znalazłem sposób na podłączenie do RNS'a kilku ciekawych urządzeń m.in. komputera do RNS'a przez fabryczne złącze bez zbędnych modyfikacji i drogich modułów. Koszt to kilkadziesiąt złotych. Ale potrzebuje waszego wsparcia i pomocy aby dokończyć projekt i przetestować działanie. Założenie jest takie aby RNS był wstanie odtwarzać wszystko co nam się chce + net + inne pierdoły ale do szczęścia brakuje mi 1 rzeczy. Obraz na RNSie to nie problem, problemem jest tylko i wyłącznie sterowanie przez panel a i to jest do zrobienia. Szukam dokładnej specyfikacji ekranów i wyprowadzeń pinów samego LCD. Wiem, że taśmy łączą się w jedną i wchodzą do RNS'a, z boku ekranu jest 4 pinowa od powłoki dotykowej, jeśli ktoś ma dostęp lub pojęcie ile taśm dokładnie jest i jakie są wyprowadzenia na tej taśmie z rozpiską pinów ew. dokładny model tego wyświetlacza to bardzo bym prosił. Jeśli uda się zdobyć to urządzenie bedzie działało nawet dla userów z fabryczną kamerą. Wiem że to jest do zdobycia, a może ktoś ma uszkodzoną matrycę? Byle coś wyświetlała, mogą być pasy, pół obrazu co się da, będę wdzięczny i w zamian zaoferuję prototyp do testów. Obecnie siedzimy nad tym z 2 kolegami elektronikami programistami. Chcemy zrobić coś co kosztuje normalnie 400 EUR. W cenie wyjścia do knajpy. Liczę na waszą pomoc i zrozumienie, obecnie czekam na resztę części i zaprezentuje swoje dokonania. Z ekranu wychodzą 2 lub 3 wiązki. 1 powinna być sygnałowa LVDS 1 od inwertera i 1 od Touchpanela. Ustaliłem, że producentem tego jest Sanyo model: L5F30818P03 ale nie wiem czy to zwykły czy LED i czy są różnice między wyświetlaczami w połączeniach w poszczególnych wersjach RNS'a. W zależności od źródła występują też: 065WVA0101 L5F30369P01 L5F30369T02 L5F30818P01 L5F30818P03 Widać po lewej stronie taśmę od TouchPanela i główną do MainBoard Tu widać dodatkową taśmę na górze po lewej stronie. Trochę więcej wiem, ale nie jestem pewien, górny obrazek to matryca LED czyli złącze TTL a niżej zwykła z LVDS+TTL . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Jeśli mam rację Oto różnica, jak widać od wersji C były wyświetlacze LED więc tylko takie będą wspierane przez ten projekt. Jeśli ktoś może sprecyzować jakie wersje występowały to czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam Edit. Czekam na odpowiedź od producenta układu, jeśli tylko dopasuje to nasz RNS będzie posiadał możliwości przekraczające oczekiwania. Koszt układów będzie smieszny. Udało się uzyskać sterowanie z touch panelu. Więc będzie wygodnie.
  20. Jak latasz a2 to czasem daj znac to sie spikniemy czesto tam jestem
  21. VW niemcy przekazało sprawę do Polski monitorujac ich działania. VW polska napisał, że ze względu na dużą ilość wątków odpowiedź się opóźni. Czekam z utesknieniem. Tak czy siak nie odpuszczę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności