Skocz do zawartości
Rotor

Co to za chłodniczka? (i parę innych części)

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę prosić o podpowiedź co to za chłodniczka widoczna na zdjęciu? Po obejrzeniu zdjęć na Allegro wychodzi że od płynu wspomagania ale prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Na szczęście to nie mój samochód na tej fotce.

foto ch?od1.jpg

Edytowane przez Rotor
dodatkowe pytanie w dalszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kolego najprawdopodobniej chłodniczka paliwa. Była montowana min. w 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo chlodnica oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. Etki dodatkowa chłodnica wody

Schowek02.jpg

dla pojazdów z chłodzeniem paliwa

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=13798&highlight=ch%B3odzenie+paliwa

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73441&highlight=ch%B3odnica+dodatkowa

Schowek01.jpg

Edytowane przez gregg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezła "mielonka"...i pewnie TO COŚ będzie jeździć...wkrótce.

 

 

...było już na ten temat na forum. Kurcze musiałbym poklikać...coś takiego widziałem kilka dni temu w którymś z topików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja będę może strzelał .

Może to jest chłodniczka wszystkich chłodniczek tego passka .

( zonk czy trafiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to chlodnica od IC!! :/ Nie wiem czemu jest po lewej a nie po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, 14:43

to jest kolego najprawdopodobniej chłodniczka paliwa. Była montowana min. w 1.9 TDI

Według mnie też to jest chłodnica ON ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby sprawdzić gdzie "idą przewody" od niej...Chłodnica paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% chłodnica paliwa - sprawdzałem u siebie - montowana w 1.9TDI PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% chłodnica paliwa - sprawdzałem u siebie - montowana w 1.9TDI PD

 

nie do końca ;), jest to dodatkowa chłodniczka płynu, ale z układu chłodzenia paliwa(ten sam płyn co do chłodzenia silnika tylko na osobnym obiegu). Chłodniczka paliwa jest nad filtrem paliwa, ta natomiast służy do schładzania płynu który przepływa przez chłodniczkę paliwa, troche to przekombinowane ale tak jest.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chłodnica paliwa ( ale jest w niej płyn chłodzący) , obok niej jest pompa płynu chłodzącego która załącza się przy wzroście temp. paliwa. W nowszych rocznikach jej ni było.

 

Tu jest ta chłodnica

http://a.imageshack.us/img713/7245/przechwytywaniej.jpg

 

A tu opis wymiany płynu chłodzącego z ELSY

 

Wlewanie – Poluzować wąż płynu chłodzącego przy wymienniku ciepła i wyciągnąć go tak daleko, aż otwór odpowietrzający w wężu płynu chłodzącego -patrz strzałka- nie będzie przykryty przez króciec połączeniowy. – Wlać tyle płynu chłodzącego, aż wypłynie on otworem odpowietrzającym w wężu płynu chłodzącego. – Nasunąć wąż płynu chłodzącego na króciec połączeniowy i dokręcić go. – Zamknąć zbiornik wyrównawczy. Tylko samochody do 01.02: – Podłączyć tester -VAS 5051- do → Rozdział. Wybór trybu pracy: – Nacisnąć na wyświetlaczu przycisk „Diagnoza własna“. Wybór systemu samochodu: – Nacisnąć na wyświetlaczu przycisk „01 - Elektronika silnika“. Na wyświetlaczu zostanie wskazana identyfikacja i kodowanie sterownika silnika. Wybór funkcji diagnostycznej: – Nacisnąć na wyświetlaczu przycisk „03 - Sprawdzanie działania elementów wykonawczych“. – Naciskać przycisk →, aż na wyświetlaczu pojawi się „przekaźnik chłodzenia paliwa“. Przekaźnik musi kliknąć, a wtedy pompa chłodzenia paliwa -V166- zaczyna pracować. – Zaczekać, aż następny element wykonawczy zostanie wysterowany. – Kontynuować sprawdzanie działania elementów wykonawczych do końca. – Nacisnąć przycisk ←. – Nacisnąć funkcję „06 - Zakończenie wydawania polecenia“. – Podłączyć wąż podciśnieniowy do siłownika podciśnieniowego zaworu zamykającego. Ciąg dalszy dla wszystkich samochodów – Wyłączyć mechanizm uruchamiania ogrzewania.

 

Żeby jeszcze trochę zakręcić to chłodnica paliwa wygląda tak:

 

http://a.imageshack.us/img441/3361/chodnicaz.jpg

przechwytywaniej.jpgprzechwytywaniej.jpg

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica Paliwa, ale... daj sobie siana i już jej nie prostuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłodnica Paliwa, ale... daj sobie siana i już jej nie prostuj

Nie paliwa, tylko jak koledzy wyżej wspomnieli, dodatkowa chłodnica płynu dla pojazdów z chłodzeniem/ogrzewaniem paliwa. A po drugie kolega wspomniał ze to nie jego auto, tylko fotka poglądowa. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się okazało ta chłodniczka ma tylko powyginane uchwyty i wymieniać jej nie trzeba. Miałem małą kolizję i niestety hak holowniczy zrobił spore spustoszenie w gratach.

 

Koledzy którzy mają Etkę -czy ktoś mógłby mi podać numery części:

1. Wzmocnienie czołowe (ta plastikowa rama na której trzymają się chłodnice i reflektory)

2. chłodnica wody

3. chłodnica klimatyzacji

wentylator klimy (to ten mniejszy, nie wiskoza)

 

bez tego mój spec nie może ruszyć z miejsca z naprawą a na Allegro trudno się dogadać bo handlarze czasem sami nie wiedzą z czego te części są wyciągnięte. Chyba, że ktoś zna dojście do tanich i przyzwoitych zamienników np chłodnice.

 

Przede wszystkim ważne jest dla mnie wiedzieć czy np wzmocnienie w AVF różni się od innych modeli czy wystarczy że jest od 1,9TDI i już będzie pasowało.

 

PS. Żeby nie dublować to poproszę o odpowiedź w wątku o numerach ETKI

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1005066#post1005066, właśnie go znalazłem :)

Edytowane przez Rotor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z gory przepraszam ze odkopuje stary temat. Wie ktos moze czy mozna ta chlodniczke wywalic jak i/lub to cale podgrzewanie i zalozyc normalny filtr bez tego? Jesli w nowszych modelach tego nie bylo to moze fabryka uznala, ze jest to zbedne lub znalezli inny sposob chlodzenia paliwa na powrocie do baku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kotlet ale może ktoś odpowie. Tak z ciekawości pytam czy można wydalić ta chlodniczke i dac prosty filtr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok a jeżeli taka mała ładna chłodniczka jest po stronie kierowcy tuż przed kołem pod światłami i połączona jest grubymi wężami do jakiegoś rodzaju stalowej rynny pod chłodnicą jakby belka dolna? To może to być chłodnica oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mała ładna chłodniczka jest po stronie kierowcy tuż przed kołem pod światłami i połączona jest grubymi wężami do jakiegoś rodzaju stalowej rynny pod chłodnicą jakby belka dolna? To może to być chłodnica oleju?
Nie. To jest chłodnica powietrza doładowanego, zwana intercoolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności