Skocz do zawartości
Gość fanzol

Kierownica multifunkcyjna a zwykła

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrzebuję łopatek ani tempomatu w kierownicy, starczy mi obsługa komputera , radia i odbieranie telefonu , myślę że taka starczy jak z tej aukcji po niżej...

Wiesz może jak odczytać moduł programem VCDS ?

 

http://allegro.pl/kierownica-vw-golf-vi-passat-cc-t5-t6-sharan-eos-i6679974277.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek czytaj opis aukcji. Bez poduchy i bez przycisków multifunkcij :D :D :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, w sumie to nie czytałem opisu, głównie chodziło mi o zdjęcie kierownicy która by mi wystarczyła w moim aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja się uporałem z tematem multi. :kciuki Przy tej okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować kolegom: ANDRIUBIKER pawlik5002, nTomek, Bimbasz za pomoc i wskazówki. Satysfakcja jest tym większa że zrobiłem wszystko samodzielnie zarówno w kwestii samej wymiany co później ogarnięcia wszystkiego software'owo. Przy okazji dla wszystkich posiadaczy B7, którzy będą z takim projektem się mierzyć, wbrew głupotom jakie niektórzy opowiadają, G85 da się zrobić w B7 za pomocą VCDS'a. I to nawet na starym kablu - ja posłużyłem się swoim ver. 12.12. Co do kabla to oczywiście nie obyło się bez problemów ale już z samym kodowaniem. Tu z pomocą przyszedł kolega ANDRIUBIKER. Nie czas i miejsce żeby to dokładnie opisywać ale lepiej mieć nowy, dobry kabel. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebuję łopatek ani tempomatu w kierownicy, starczy mi obsługa komputera , radia i odbieranie telefonu , myślę że taka starczy jak z tej aukcji po niżej...

Wiesz może jak odczytać moduł programem VCDS ?

 

http://allegro.pl/kierownica-vw-golf-vi-passat-cc-t5-t6-sharan-eos-i6679974277.html

 

Najprościej zrobić "Autoscan". W pliku tekstowym który wyprodukujesz po tej operacji odszukaj takie informacje:

 

Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 3C0-953-569.clb

Part No SW: 3C5 953 501 BG HW: 5K0 953 569 T

 

gdzie SW: oznacza numer ogólny modułu (sterownik + manetki), HW: to już konkretnie moduł/sterownik kierownicy.

 

Co do kierownicy z aukcji to wydaje się być taka jak trzeba - oczywiście w komplecie z poduszką i przyciskami (gość ma na innej aukcji).

Numery poszczególnych części możesz sobie odnaleźć w katalogu etka który jest dostępny w Internecie (wpisz w google "etka").

Dla przykładu numer kierownicy to 3C8419091BE, a poduszka to 3C8880201L. Mogą pasować też inne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy okazji rozprawiania się z problemem blokady wszedłem w posiadanie kilku gratów w tym kierownicy trójramiennej MF starego typu co jest ok bo nie muszę wymieniać poduszki. Moduł pod kierownice był AE oraz przewód do poduszki+MF dwu-nabojowy starego typu. Po zmontowaniu multi-funkcja działa poprawnie ale... na desce choinka ESP,Poduszka brak wspomagania i brak klaksonu. Wiem o adaptacji ale nie mogę jej zrobić na starym kabelku który się rozleciał i czekam na nowy wrzuciłem stare graty żeby dało się jeździć skasowałem błędy i nurtuje mnie pytanie - co mogę zrobić żeby dało sie jeździć mając klakson. Czy da sie przerobić moduł tak żeby działał klakson i poducha dała się wykasować czy szukać starszego modułu - np E? Mam białe zegary i gateway P. Zwijak musiałem wymienić bo stary nie był pod MF wtyczka była inna ale po tym klakson zniknoł. Rezystor widziałem że powinien załatwić sprawę poduszki ale brak klaksonu jest nieco uciążliwy.

Edytowane przez pilipw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstepie dodam ze dopiero ucze sie swojego auta takze jestem poczatkujacy w modyfikacjach. mianowicie w moim passacie nie ma multi jest zwykla 3 ramienna kiera chcialbym ja zmienic od passka b7

moje pytanie brzmi

czy ten modul bedzie odpowiedni. aktualnie posiadam radio chinczyka z androidem i jak w mfa ustawie audio

to manetkami moge przerzucac nagrania.

jesli nie pasuje to jakiego szukac i czy poducha ze starej ramiennej bedzie pasowac do kiery z b7

 

i co dokladnie bedzie mi potrzebne

vcds.jpg

Log-WVWZZZ3CZ6E150136-311550km-193588mi.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarniety. Dolutowalem piny w module AE. Nowy zwijak z końcówką B. Poducha zgasła po skasowaniu błędu no i pojawił się klakson i po adaptacji wszystko hula. Nie trzeba było wlutowywać rezystora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na wstepie dodam ze dopiero ucze sie swojego auta takze jestem poczatkujacy w modyfikacjach. mianowicie w moim passacie nie ma multi jest zwykla 3 ramienna kiera chcialbym ja zmienic od passka b7

moje pytanie brzmi

czy ten modul bedzie odpowiedni. aktualnie posiadam radio chinczyka z androidem i jak w mfa ustawie audio

to manetkami moge przerzucac nagrania.

jesli nie pasuje to jakiego szukac i czy poducha ze starej ramiennej bedzie pasowac do kiery z b7

 

i co dokladnie bedzie mi potrzebne

[ATTACH=CONFIG]150759[/ATTACH]

 

Moduł na pewno do wymiany - aby mógł obsługiwać kierownicę z B7 (12 przycisków) musi być z końcówką AH, AJ, AK. Poduszka od starej kiery chyba też nie pasuje do nowej - przynajmniej ze zdjęć tak wynika.

Poczytaj sobie ten temat od początku - było to opisywane.

 

Poza tym masz niezły bałagan w autoscanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku dzieki za odpowiedz a ten burdel to wlasnie chce ogarnac tylko nie wiem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomku dzieki za odpowiedz a ten burdel to wlasnie chce ogarnac tylko nie wiem co i jak

Na początek wejdź w "Gateway" / "Installation List" i odznacz "56 - Radio". Następnie "Save coding". Potem skasuj błędy z Gateway'a.

Nie masz oryginalnego radia więc nie możesz go mieć na tej liście.

Kolejny moduł to "Address 46: Central Conv." - tu jest problem komunikacji z syreną alarmu. Masz 2 wyjścia - sprawdzić/wymienić tę syrenę, albo wyłączyć ją. Syrena jest zamontowana nad przednim-prawym nadkolem i ponoć lubi "padać".

Jeśli chodzi o "Address 77: Telephone" to raczej też z powodu braku oryginalnego radia - działa ci ten moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie.Po wymianie modułu kierownicy z A na K nie będzie żadnych problemów(wymiana kierownicy trójramiennej na trójramienną z 8 przyciskami)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś moze zainteresowany kierownicą z B8 z tempomatem ?

Potrzebne auto które nie ma tempomatu najlepiej , bo wtedy manetki juz nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktoś moze zainteresowany kierownicą z B8 z tempomatem ?

 

nie kuś:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kuś:dolamam

 

Sam widzisz jaka cena takiej kierownicy , nawet z poduszką .

A i sterownik HighLine jakie masz juz nie jest potrzebny, tylko byle jaki LowLine

i manetka z tempomatem odpada, a do kompletu obudowa z małą dziurą i jest jak w org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ktoś moze zainteresowany kierownicą z B8 z tempomatem ?

Potrzebne auto które nie ma tempomatu najlepiej , bo wtedy manetki juz nie potrzebne

 

Jaka cena?;) duzo trzeba przerabiac aby banglala w b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jeżeli mogę chciałbym nawiązać do wątku,mianowicie padła mi kierownica wielofunkcyjna w pasku b6 -2010 r -nie działają przyciski i świeci się kontrolka airbag mechanik mówi że taśma pod kierownicą .Byłem w serwisie ale nie mogli mi podać nr części mówią że dopiero po podłączeniu ich kompa mogą podać nr. lub muszę rozebrać kierownicę aby samemu zobaczyć .Mechanik mówi ze i on może sprawdzić moduł i nic poza tym czy tak wiele jest rodzai taśm , czy muszę szukać konkretnej bo w serwisie około 1000 zł mi zaśpiewali. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Jeżeli mogę chciałbym nawiązać do wątku,mianowicie padła mi kierownica wielofunkcyjna w pasku b6 -2010 r -nie działają przyciski i świeci się kontrolka airbag mechanik mówi że taśma pod kierownicą .Byłem w serwisie ale nie mogli mi podać nr części mówią że dopiero po podłączeniu ich kompa mogą podać nr. lub muszę rozebrać kierownicę aby samemu zobaczyć .Mechanik mówi ze i on może sprawdzić moduł i nic poza tym czy tak wiele jest rodzai taśm , czy muszę szukać konkretnej bo w serwisie około 1000 zł mi zaśpiewali. .

 

Jest kilka rodzajów - w zależności od wyposażenia i rocznika.

Ile przycisków masz na kierownicy i czy masz tempomat oraz łopatki DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka rodzajów - w zależności od wyposażenia i rocznika.

Ile przycisków masz na kierownicy i czy masz tempomat oraz łopatki DSG?

 

THX. Mam 12 przycisków ,tempomat i bez łopatek 2.0dti 170 km automat.Jak pisałem rocznik 2010.Działało pod nimi radio , multimedia , telefon -bez navi i komputer pokł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
THX. Mam 12 przycisków ,tempomat i bez łopatek 2.0dti 170 km automat.Jak pisałem rocznik 2010.Działało pod nimi radio , multimedia , telefon -bez navi i komputer pokł..

 

Taśma jest zintegrowana z modułem kierownicy. Według katalogu części powinieneś zastosować moduł: 5K0953569T lub 5K0953569AS. Po wymianie modułu konieczna będzie adaptacja czujnika kąta skrętu kierownicy G85 (procedura opisana w tym temacie - potrzebny "kabelek" np. VCDS) oraz adaptację układu wspomagania (wystarczy sama kierownica :jasne ).

Edytowane przez nTomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności