Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może to stary wątek ale posiadam od roku passata b5 1.8T 150km i od niedawna mam problem z czerwona lampka ciśnienia oleju. Po sprawdzeniu poziomu i ciśnieniu (4bar na odpalonym zimnym silniku), nadal się zapala tak po przejechaniu 12km. I gaśnie po upływie 1min, lub przy gwałtownym przyspieszeniu. Dodam że olej był zmieniany 5 miesięcy temu Castrol 10 W 40. Czyżby to czujnik? Dodam tylko że jak się przyjże to widzę czujnik , i wydaje mi się jakby był trochę mokry. Można spokojnie jeździć dalej? I przyjąć tylko wadę lub uszkodzenie czujnika , czy też to coś poważniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczeństwa wymień czujnik a jeśli jest gdzieś mokry to szukaj wycieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po sprawdzeniu poziomu i ciśnieniu (4bar na odpalonym zimnym silniku)

Ciśnienie sprawdza się TYLKO na mocno rozgrzanym silniku!

Co Cię interesuje ciśnienie na zimnym? kiedy zawsze będzie wysokie bo olej i silnik zimny, silnik pracuje nos stop w temp około 100 st. i wtedy ważne jest ciśnienie i wszystkie inne parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam B5 1.8 2002 z polskiego salonu, 230 tysięcy km, poprzedni właściciel jeździł na Castronu 10w40, więc i ja taki zalałem, jednak z tego co czytam to masakra... Auto chodzi dość głośno w sumie, trochę tego oleju bierze jednak bez tragedii. Zastanawiam się nad LM 5w40 oraz Motulem 5w40, do tego płukanie silnika przed zmianą, co myślicie? Może być tak, że zacznie brać więcej tego oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te silniki powinny jeździć do końca swego żywota na full syntetyku pisałem o tym: http://forum.vw-passat.pl/threads/20642-Olej-silnikowy-do-1-8T?p=2440501&viewfull=1#post2440501

Z płukanką po castrolu bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te silniki powinny jeździć do końca swego żywota na full syntetyku pisałem o tym: http://forum.vw-passat.pl/threads/20642-Olej-silnikowy-do-1-8T?p=2440501&viewfull=1#post2440501

Z płukanką po castrolu bym nie ryzykował.

 

Oki rozumiem dzięki, czyli przesiadam się na 5W40 LM lub Motul, jaki filtr oleju do tego dobrać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej LM, Motul to podróba w Polsce, a filtr tylko knecht lub mann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki rozumiem dzięki, czyli przesiadam się na 5W40 LM lub Motul, jaki filtr oleju do tego dobrać? :)

 

 

oc470 z knecht/mahle np

 

Motula śmiało możesz wlewać. LM również jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłącze się do tematu również kupiłem paska z zalanym 10w40 shell, ja zrobiłem ok 35tyś i ze 3 razy wymieniałem, ile było wcześniej zrobione na pół syntetyku tego nie wiem ogólnie auto ma przejechane 200tyś.

 

zalewać pełny syntetyk ?

 

dodam że mam zrobioną hybrydę turbiny i małego chipa na 210km

 

i wlać LIQUI MOLY TOP TEC czy LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH

 

dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zrobiony taki zabieg z turbinä to jak najbardziej zalej tego LM high tech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dziękuje za odp.

 

wiadomo że coś półsyntetyka zostanie, czy będzie on przeszkadzał ja wleje LM ???

Edytowane przez utasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na całą noc auto z odkręconym korkiem oleju. Niech zleci wszystko co może zlecieć.

Wlej właściwy olej. Zrób kilkaset Kilometrów, kup tylko dodatkowe 2 literki tego oleju. Zlej 2 literki tego co masz i wlej świeży. Ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,dziękuje za odp.

 

wiadomo że coś półsyntetyka zostanie, czy będzie on przeszkadzał ja wleje LM ???

 

Nic się nie martw o to co zostanie. Polecam zrobienie płukanki. Metoda podane przez Kolegę powyżej też jest dobra. Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40/Meguin Super Leichtlauf 5W40 (ten sam olej sprzedawany pod 2 markami) bardzo dobrze sprawdza się w tym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Również mam auto przed wymianą oleju i dopiero od niedawna wdrążyłem się w temat oleju do 1.8T. Przebieg ori przed 250tys. Odkąd go kupiłem jakieś 2 lata temu było jeżdżone na tym co go kupiłem czyli castrol 10w40..Chce teraz zalać go LM 5w40 high tech. i ten filtr knecht.Moje pytanie brzmi czy robić płukankę?Czy bawić się w ściąganie misy i czyszczenie jej?I czy warto wymienić pompę oleju ? dziękuje za odp. i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukanka obowiązkowo, misę jak masz możliwości jak najbardziej.

POzdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do 1.8 T nie powinno lać się 5w50 ?

 

motul 5w40 - od 7 lat moje auta śmigaja na tym oleju i problemów nie ma. a jedno z nich dobija już do 500 tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do 1.8 T nie powinno lać się 5w50 ?

Jak latasz cały czas na czerwonym polu to tak, w innym wypadku nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do 1.8 T nie powinno lać się 5w50 ?

 

motul 5w40 - od 7 lat moje auta śmigaja na tym oleju i problemów nie ma. a jedno z nich dobija już do 500 tys...

 

 

 

naprawdę dziesiątki moich klientów w 1,8t na tym hula i zero problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje służbowe latają na Elf 5w40 i robią 800.000 - dobremu silnikowi standardowy olej służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności