Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

ale który wybrać?

Twoja decyzja, według uznania, według kieszeni i według tego co polecają inni. ;)

i czemu tak wszyscy chcą na ten pełny syntetyk?

A czemu Ty tak chcesz półsyntetyk??

ma jakieś lepsze właściwości po za tym że jest rzadszy ?

Masz silnik z turbo to też ma trochę wyższe wymagania niż wolnossak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie upierałem się tylko pytałem przyjacielu...

 

ciekawi mnie jeszcze ile tego oleju powinno wejść, a co do wyboru.. to nie chodzi mi o to czy drogi czy nie tylko chodzi mi o to żeby był najlepszy do mojego passka.. i dlatego pytam który wybrać bo podanych typów tu jest multum. Ale rozumiem że ma być 5w40 i taki też będzie, kwestia który najlepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to żeby był najlepszy do mojego passka..

Po pierwsze musi spełniać normę VW 502.00. Uważam, że 5W40 jak na nasz klimat jest jak najbardziej optymalny jeżeli mówimy tu o oleju syntetycznym.

A co do marki to Twój wybór. Osobiście nawet Castrola nie uważam, za najgorszy olej bo przy wymianach do 10kkm jest całkiem OK, gorzej jak ktoś jeździ na nim Long Life wtedy w silniku robi się błoto.

Wielu tu poleca Motula, nawet jest kilku chłopaków u których kupisz go w dobrej kasie, a jeśli Cię stać to możesz i zapodać sobie

Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 bardzo dobry olej do tego silnika.

ciekawi mnie jeszcze ile tego oleju powinno wejść

4l wystarcza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. a taki olej jak Mobil Super 3000 Xe 5W30 mógłby byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go zalać ale przy tym LM który polecał Ci Grucha to zupełnie inna liga.

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalalem ten zeby przepłukać po starym... zrobie ze 2 tys i wymienie na lepszy.. tylko ze ten co kolega polecil to jest 5w40 a polecany jest ponoc 5w30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukanke mogles zrobic specjalnym preparatem Liqui molly zamiast dwa razy lać olej...szkoda kasy. Płukanka kosztuje 30 zł przy wymianie oleju.

Zalej 5w30 lub 5w40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5W40 możesz śmiało zastosować który Ci polecamy.

Marcinie ile ludzi/mechaników tyle sposobów płukania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elemenateur

ok ale chyba taniej wychodzi płukanka za 30 zł + zmiana oleju...niż dwa razy olej zmieniac (+filtry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje panowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie taniej z punktu widzenia użytkownika i jego portfela, ale czy taniej z punktu widzenia warsztatu mechanicznego?

 

@elemenateur

ok ale chyba taniej wychodzi płukanka za 30 zł + zmiana oleju...niż dwa razy olej zmieniac (+filtry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś może powiedzieć na temat oleju fuchs 5w50?

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie słychać mi jak łańcuch od napinacza faz rozrzadu grzechocze. Pasior ma przejechane 293000km i zalany od nowości olej Mobil 0W40 czy mógłbym zmienić olej na 5W50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaka moze być przyczyna grzechoczącego łańcucha?? Napinacz wymieniony na nowy, nowy łańcuch i dalej grzechocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniać olej, to raczej na 5W30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że mógłby się uciszyć łańcuch? dodam, że jeszcze nigdy mi się nie zapaliła czerwona kontrolka oleju chodzi o ciśnienie, mam auto już 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie słychać mi jak łańcuch od napinacza faz rozrzadu grzechocze. Pasior ma przejechane 293000km i zalany od nowości olej Mobil 0W40 czy mógłbym zmienić olej na 5W50?

 

Dołączę się do opinii kolegów, grzechotania łańcucha olejem nie naprawisz, niezależnie co byś zalał jak wszystko jest ok nie ma prawa grzechotać, koniec kropka. Nie w oleju szukaj przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym wyczyścił smoka, potem na wszelki wypadek zrezygnował z Mobila, który może być podrabiany i pewnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Panowie mam 240tys mam olej 5w30 ale zaraz czeka mnie wymiana chce przeczyscic ten sak olejowy i plukanke no i pompę oleju tylko pytanie do pompy jaka firma musi być oryginał czy może być jakieś innej firmy? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności