Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

I słychać tylko na lekkim mrozie.
U mnie slychac sporadycznie buczenie w fazie rozgrzewania sie silnika, ale to buczy wtedy dodatkowa pompa powietrza SAI. Zalacza sie na pare sekund. Jest ona dosc duzej mocy, bo zawsze delikatnie wahnie obrotami i sie swiatla przygasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez mam...ale to chrobotanie to co innego bo trwa do momentu az obroty spadna do 800. Potem jest normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tez mam...ale to chrobotanie to co innego bo trwa do momentu az obroty spadna do 800. Potem jest normalnie.
Hmm. A jak dodasz lekko gazu na 1000-1100rpm to tez slychac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik.odpale.to mam 1100-1200 obrotow :-P

Jak.jest.zimny rzecz.jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek napędowy osprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak silnik.odpale.to mam 1100-1200 obrotow
Nie zrozumiales mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ciepłym silniku (po opadnieciu obrotów do 800 jak i po osiagnieciu temp 90st.) jest cichutki :) nic nie brzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasek napędowy osprzętu.

Jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ciepłym silniku (po opadnieciu obrotów do 800 jak i po osiagnieciu temp 90st.) jest cichutki nic nie brzeczy
To ja juz nie wiem co to ;)

Moze dzwiek sie przenosi skądś? Nagraj filmik i wrzuc na y2e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jericho...teraz.przy plusowych temperaturach nie ma tego.dzwieku....pojawia sie tylko jak.jest tak okolo -3 stopnie. I jest tylko na zimnym silniku - po odpaleniu zimnego auta obroty sa w granicach 1200 i wtedy to slychac caly czas przez jakies 40 sekund az do.momentu jak.silnik zlapie pare stopni i obroty spadna do 800...wowczas juz jest cisza.

 

Jak.temperatura spadnie i pojawi sie ten.dzwiek to nagram ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obroty zaczynaja spadac rowno po 75sek, i 15sek pozniej wynosza 800.

 

Przez pierwsze ok 30-40sek u mnie cos glosno pracuje, ale nie wazne czy cieplo czy zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jericho...no może i 75 sek :P na oko podałem wartosc. U mnie tylko na mrozie i wtedy kiedy silnik pracuje na 1200 obrotów. Pozniej problemu nie ma. No nic...czekam na mrozy i jade do warsztatu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy normalnie ślepi k..wa jesteście. Już trzeci raz piszę, że to pasek napędowy osprzętu. Gdy zimno może głośno zgrzytać, dźwięk ten może też przechodzić w pisk. Aby to sprawdzić wystarczy czymś w rodzaju WD40 psiknąć na pierwsze kółko z góry które się widzi a po którym ten pasek chodzi. Jeśli dźwięk ucichnie, to wiadomo. Możesz to sprawdzić, albo możecie dalej ciągnąć bezowocny dialog nie zwracając uwagi na wypowiedzi innych i zastanawiając się cóż to może być. Ja bym najpierw wyeliminował tą najprostrzą przyczynę, ale jak chcesz.

Edytowane przez maxiKaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem passata z rok temu i w najbliższym tyg będę wymieniał olej a poprzedni właściciel podawał mi jaki olej wlewał zawsze, tylko już nie pamiętam jaki :/ doradzi mi ktoś ?? . Silnink 1.8T B+G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupiłem passata z rok temu i w najbliższym tyg będę wymieniał olej a poprzedni właściciel podawał mi jaki olej wlewał zawsze, tylko już nie pamiętam jaki :/ doradzi mi ktoś ?? . Silnink 1.8T B+G

Motul xcess 5w40 lub motul xclean 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupiłem passata z rok temu i w najbliższym tyg będę wymieniał olej a poprzedni właściciel podawał mi jaki olej wlewał zawsze, tylko już nie pamiętam jaki :/ doradzi mi ktoś ?? . Silnink 1.8T B+G

 

 

http://castroledge.pl/products/oil-selector

 

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ziko55 zrob najpierw plukanke...a potem zalej 5w30 lub 5w40...motule sa klase wyzej :-P koszt plukanki to okolo.30 zl preparatem LiquiMolly. Robi sie ja przy wymianie.oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde panowie czytając wasze posty to już nie wiem co mam robić... Mam przejechane 205 tys passat 1.8 t + LPG i mam castrola 5w40 (jak się nie mylę, ale raczej nie) sprawa wygląda tak że przejechałem na tym oleju jakieś 8 tyś i planuje wymienić na inny z rodziny 10w40 z tym że już nie wiem na jaki bo planowałem na castrola ale ze względu na to co piszecie o nagarze zastanawiam się nad mobilem. z tym że już teraz to zupełnie nie wiem czy to dobry pomysł bo nie chciałbym żeby mi silnik stanął. Macie jakieś rady co do oleju jaki mogę zalać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie 250kkm przebiegu,i też mam lpg,i po kupnie w tamtym roku przechodziłem na synetyk 5w40,a poprzedni właściciel zalał 10w40,jak na razie po zmianie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który wybrać? i czemu tak wszyscy chcą na ten pełny syntetyk? ma jakieś lepsze właściwości po za tym że jest rzadszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności