Skocz do zawartości
kowalo

Olej silnikowy do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Panowie mam 240tys mam olej 5w30 ale zaraz czeka mnie wymiana chce przeczyscic ten sak olejowy i plukanke no i pompę oleju tylko pytanie do pompy jaka firma musi być oryginał czy może być jakieś innej firmy? Pozdrawiam

Ja miałem pompę "hans pries" 200zł, ale wywaliłem po 25tyś bo:

albo się już skończyła, albo załatwiłem ją płukanką albo minerałem (bo płukałem silnik mineralnym po płukance) takie sobie robiłem zabiegi aby mieć pewność że wszystko wyleci:kwasny

Co ciekawe jak miałem nówkę "hansa" a teraz mam ori, to na ori mam o wiele lepsze ciśnienie niż na tamtej.

Na forum znajdziesz kolegów którzy mają sklepy z częściami ori i zamiennikami w "komercyjne"

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem pompę "hans pries" 200zł, ale wywaliłem po 25tyś bo:

albo się już skończyła, albo załatwiłem ją płukanką albo minerałem (bo płukałem silnik mineralnym po płukance) takie sobie robiłem zabiegi aby mieć pewność że wszystko wyleci:kwasny

Co ciekawe jak miałem nówkę "hansa" a teraz mam ori, to na ori mam o wiele lepsze ciśnienie niż na tamtej.

Na forum znajdziesz kolegów którzy mają sklepy z częściami ori i zamiennikami w "komercyjne"

 

Marecki a powiedz mi ori mniej wiecej w jakiej cenie stoi? no ja na starej pompie chce plukanke zrobic a wtedy wymienic na nowa wraz z olejem i filtr:) a ogolnie o kupno to ja mam znajomego w inter carsie to 45% znizki mam to wystarczająco:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori to koszt około 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert trochę przesadziłeś, nowa ori z aso to koszt 650zł ja od kolegi dostałem rabat i nabyłem za 470:cool

więc uważam że nie warto się pchać w jakieś cudowne "dobre" zamienniki,

Karol masz tu link do kolegi co handluje nowymi oryginalnymi częściami cena Twojej pompy 595zł

http://www.getem.pl/index.php?szukaj_katalog=06A115105B&action=katalog&kat=5&x=14&y=16

W IC ori nie kupisz....ale sprawdź

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle mi powiedzieli jak "kiedyś" sie dowiadywałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Robercik prawie zawal miałem ale Marecki mnie uspokoil:) to nie jest tak źle jeszcze jak na ori a sprawdzę w IC bo kolega ma katalog u siebie a więcej ma niż np ja jak sprawdzę w necie ale jeszcze po kombinuje jak nie znajdę taniej to się zgłosze do kolegi:) dzięki za info pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie jestem przed wymiana oleju i do tej pory lałem elf 5w40 do silnika (1.8t ,180ps) i zastanawia mnie czy taki olej zostawić czy zmienić na coś innego ? Dodam że niedawno zmieniałem uszczelkę pod pokrywa zaw. jednym z kolegów z tego forum i kolega stwierdził że kolorek oleju jest bajka tzn. kolor był złoto-bursztynwy tak moge to opisać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu zmienił tylko firmę oleju , na np Liqui Moly , Valovoline lub Motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Roberto, 5w40 zostaw jak nic się nie dzieje...."Liqui Moly synthoil hight tec" to jest rewelacyjny olej do 1.8T ewentualnie "Millers trident full saps", oba górna półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odp. jeszcze myślałem ewentualnie o tym oleju VALVOLINE VR1 RACING 5W50 bo poczytałem trochę i ludzie polecają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki za odp. jeszcze myślałem ewentualnie o tym oleju VALVOLINE VR1 RACING 5W50 bo poczytałem trochę i ludzie polecają

Jak chcesz mocno furkę upalać to valvo jest ok! Ja u siebie mam prawie 200KM i z doświadczenia mogę go polecić, bardzo dobrze trzyma ciśnienie oleju i obniża jego temperaturę....dla mnie jest lepszy od Mobil 1 5w50, mobila dużo jest podróbek więc nie polecam....

Ale.....jeszcze lepszy jest fuchs 5w50, ten olej jest stworzony do wielozaworowego 1.8T 20V :ok

Do normalnej jazdy zostaw 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba upalać będzie odpowiednim słowem :jupi więc z tego co poleciłeś marecki3575 wybiorę r1 bo o mobilu słyszałem że jest dużo podróbek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się poradzić, mam problem kupiłem auto w Szwecji był zalany 5w30 mobil1 wysłałem go do pl kazalem dziewczynie pojechać zmienić oleje itd i tu problem byłem pewny że zaleja to samo, a tu zbliża się wymiana i okazuje się, że zalali Castro 10w40. Zrobione 9 tys km i pytanie robić płukan przed powrotem 5w40 Myślałem by teraz zalać valvoline maxlife na szafie mam 320 tys km nic nie robione przy silniku z tego co sprawdzałem historie. Więc robić plukanke czy dać sobie spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płukanka Ci w tej sytuacji nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płukanka w żadnej sytuacji nic nie da, robienie jej to zawsze głupota, już dawno gdzieś tu o tym pisałem. Wymieniaj normalnie na 5W40. Tego Valvo ja też polecam, zalany w obu moich samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie byłem pewien, w takim razie w pon jadę na wymianę i dopilnuje osobiście by zalali to co chce, bo szkoda silnika pomimo przebiegu sprawuje się wzorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze, lej i nie baw się w jakieś głupie płukanki. Nawet jak coś zostanie ze starego oleju, to przecież nie startujesz w 24h Le Mans. Silnikowi nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc płukankę wydaje nam się, że pozbędziemy się części nagaru. No, ale placebo też istotna sprawa.:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej a właściwie jaką normę powinien mieć olej do passata b5 1.8 125km silnik ADR???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki olej a właściwie jaką normę powinien mieć olej do passata b5 1.8 125km silnik ADR???

 

Wystarczy trochę poszukać na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności