Skocz do zawartości
bolsfanwk

Uszkodzona Lewa poduszka silnika passat 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wyrypaną lewą poduszkę silnika w pasku b5 1.9 tdi 90 koni 98 rok,

chodzi mi oczywiście o tą poduszkę od strony kierowcy lewą przednią, - tą okrągłą.

i chcę kupić używaną sprawną,

i teraz takie pytanie czy od silnika benzynowego poduszka będzie pasowała do mojego diesla ?

np od passata z silnikiem 1.8 benzyna, widze że wyglądowo niczym się to nie różni

i jest to to samo...

i też jak na aukcji są nowe poduszki to w sumie pisze że pasuje do każdego modelu... nie ważne czy diesel czy benzyna... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w dieslu masz większe wibracje to tez powinna być nieco "mocniejsza",

Jednak w praktyce wszystko można zrobić...

Twoja decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe poduszki Corteco czy Lemfordera nie są strasznie drogie. Za Corteco dałem 165zł lewa i prawa 175 czy jakoś tak. Poduchy pod skrzynię Lemfordera(a to ponoć to samo co oryginał) kosztowały jakieś 150zł obie. Jest też taka opinia że jak poduszki padają to i łącznik elastyczny wydechu... jedno likwiduje drugie. Ja u siebie wszystko za jednym zamachem zrobiłem. Tylko wydech trochę krzywo przyspawałem :D ale nima tragedii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia polecam nową i to specjalnie do diesla. Do diesla są inne niż benzyny, przede wszystkim mocniejsze. Tak jak kolega wspomniał koszt 160-170 za Lemfordera który oferuje jakość porównywalną z oryginałem. Wstawisz używkę która mogła być wyciągnięta z benzyniaka i rozsypie Ci się po 1000 km, wymiana nie jest trudna ale musisz mieć odpowiedni sprzęt. Za wymianę w warsztacie zapłacisz ok 60-80 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję za Etką :

Poduszka gumowo-olejowa

strona lewa

8D0 199 379 J niededykowana do konkretnego modelu (pewnie do zastosowania we wszystkich typach silników)

8D0 199 379 AE do silników ATJ,AJM

 

strona prawa

8D0 199 382 L do silników ADR,AEB,AFY,APT,APU,ANB,ARG

8D0 199 382 M do silników AHU,AFN,ADP,AHL,AHH,ARM,AVG,ANA

8D0 199 382 AE do silników ATJ,AJM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.podepne sie do tematu bo wydaje mi sie ze to poduszka ale nie jestem pewien.Czasami jak odpalam to szarpnie tak mocno ze nie zapali potoe jeszcze raz i juz jest normalnie.Podczas jazdy nic sie nie dzieje tylko czasem na wolnych obrotach sa lekkie drgania.A dodam ze dwumasa nowa.Dzieki za pomoc.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam naczytałem sie sporo o poduszkach i nie wiem czy mam kupic ogi używki czy lemfordera? czy mogł by się ktoś, kto założył wypowiedzieć o poduszkach lemfordera? jakie wrażenia? czy warto? czy może jednak tylko ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam naczytałem sie sporo o poduszkach i nie wiem czy mam kupic ogi używki czy lemfordera? czy mogł by się ktoś, kto założył wypowiedzieć o poduszkach lemfordera? jakie wrażenia? czy warto? czy może jednak tylko ASO?

 

Za poduszki z ASO zapłacisz po około 300zł za szt. Kup nowe lemfordera i nie baw się w używki. Poduszka z czasem traci swoją sprężystość a po ponownym jej założeniu w innym samochodzie może szybko się zużyć i zacząć wyciekać z niej olej. Przy wymianie poduszek warto też sprawdzić stan połączenia złącza elastycznego, które w dużej mierze przyjmuje na siebie drgania jeśli poduszka lub poduszki kwalifikują się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dwie poduszki lemfordera trzeba dać 500zł , ale właśnie nie znalazłem nigdzie czy warto , czy bedzie jak byc powinno na ori poduszkach z aso czy jednak nie o konca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na ori poduszkach z aso czy jednak nie o konca..

 

Wszystko zależy od tego jaki na ten cel masz przeznaczony budżet. A jeśli Twoim zdaniem oryginalne poduszki nie do końca są dobre to nie wiem co można Ci doradzić?

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odróżnić , że poduszki lemfordera to nie są te same co w aso i stąd zastanawiam się czy zakładając lemfordera efekt bezie taki sam jak na ori poduszkach z aso:rumieniec?? bo jeśli nie to w aso za poduszki wołają ponad 400 zł za sztuke a tyle na chwile obecna nie moge wyrzucic, lemforder 500 zl za 2 sztuki, tylko czy to nie bedzie 500 zl wyrzucone w błoto ? bo jeśli tak mam do kupienia za 70 zł dwie ładne używane poduszki z 1.8 20v..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lemforderze siedzi przeważnie Corteco, więc częśto opłaca brać się corteco bo tańsze od lema a to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba odróżnić , że poduszki lemfordera to nie są te same co w aso i stąd zastanawiam się czy zakładając lemfordera efekt bezie taki sam jak na ori poduszkach z aso:rumieniec?? bo jeśli nie to w aso za poduszki wołają ponad 400 zł za sztuke a tyle na chwile obecna nie moge wyrzucic, lemforder 500 zl za 2 sztuki, tylko czy to nie bedzie 500 zl wyrzucone w błoto ? bo jeśli tak mam do kupienia za 70 zł dwie ładne używane poduszki z 1.8 20v..:)

Założyłem komplecik Corteco i Lemforder, dwie silnika, dwie skrzyni i gumowy odbój na przód silnika. Już nie pamiętam które był Lem a które Corteco. W każdym razie naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie używki w ręku jedna ma tylko logo audi a druga jest avon england również z logo audi po oznaczeniach wychodzi że prawa i lewa , teraz czy przez strone lewą rozumieć strone od kolektorów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam właśnie używki w ręku jedna ma tylko logo audi a druga jest avon england również z logo audi po oznaczeniach wychodzi że prawa i lewa , teraz czy przez strone lewą rozumieć strone od kolektorów ??

Końcówka numeru 379 na stronę kierowcy, pasażer 382 poduszka z osłoną gumową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem komplecik Corteco i Lemforder, dwie silnika, dwie skrzyni i gumowy odbój na przód silnika. Już nie pamiętam które był Lem a które Corteco. W każdym razie naprawdę warto.

 

a co się działo na starych poduszkach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co się działo na starych poduszkach??

 

zapewne , rezonans , wibracje , drżenie auta itp

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z rezonansem , wibracje gdy tylko delikatnie dam gazu np do 1000 obr/min , buczeniem na pofalowanej drodze , gdy koła wpadną we wgłębienie no i oczywiscie z rzucaniem buda gdy gasze i zapalam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem z rezonansem

Złącze elastyczne sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze jest całe przynajmniej wzrokowo... rezonans pojawia się w przedzial 1500-2000..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności