Skocz do zawartości
Sierko2

Skoda Octavia II czy Audi A4 B6 - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zmiany auta. Kasę jaką mam zamiar włożyć to ok 25 - 27 tys. zł. Obecnie jeżdżę Passatem B5 Fl 1.9 TDi i zastanawiam się nad zmianą na Skodę Octawię II lub Audi A4 B6. Co o tym myślicie? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi autami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw sobie pytanie czy zmienisz sobie dużo po przesiadce z passata do octavi/Audi?

Odrazu mówie z tyłu w octavi i w audi jest duzo mniej miejsca , wnętrza są ciaśniejsze od passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens zamiany Passata B5FL na Skodę Octavię?

Bo jeszcze jestem w stanie zrozumieć przesiadkę na A4 - lepsze wykończenie, nieco większa trwałość. Ale ogólnie jest sens dokładać?

Moim zdaniem nie, chyba że Passat ostro Cię już zawodzi.

Za 25-27 tysięcy jeśli rozmawiamy o B6 kupisz auto raczej słabo wyposażone i z początku produkcji (2001-2002). Mowa oczywiście o w miarę przyzwoitych egzemplarzach.

Ogólnie do tematu tego auta niestety nie podchodziłbym bez CONAJMNIEJ 30 tysięcy.

Miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze, po blisko 3 miesiącach poszukiwań. A uwierz mi, że nie lubię przepłacać :)

Mając Passata B5FL z 2002 roku odpuściłbym temat wymiany auta na a) gorsze ale ciut młodsze (Octavia) b) nieco lepsze ale starsze lub identyczne rocznikowo (a4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem OII i jeśli jest wyższy kierowca to np z tyłu za kierowcą nie ma miejsca praktycznie dla pasażera no chyba że ktoś lubi kolana na plecach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś podpowiem.

Kuzyn kupił sobie właśnie A4 kombi z 2005 czy 2007 roku - mniejsza o to. Silnik 1.9 130KM, manual, wyposażenie standard - nic

szczególnego. Ja mam swojego rdzewiejącego na tylnej klapie dziadka ;) passata 1.9 115KM w tip-tronicu z 99 roku. I co ?

Powiem tak: przy pierwszej próbie wsiadania do A4 pierd.....ąłem się w głowę bo jest albo tak mało miejsca albo ja

taki duży jestem :) Mówiąc poważnie ta A4 w porównaniu do mojego starego passata jest naprawdę mała.

Czułem się jak, powiedzmy, w golfie 4 kombi. Silniki te same - żadna różnica, miejsca mniej (niż w passacie), wykończenie

bardzo podobne jak w passacie (nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia), cena - na pewno większa.

Jedyny plus jaki przemawiał za tym autem to wygląd - tutaj bezapelacyjnie jest naprawdę OK.

Jeśli chodzi o mnie to nie kupiłbym tego auta (i tak celuję w inny segment - SUV), ale to twoje pieniądze i sam zdecydujesz

co z nimi zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do podobnego skoku tj. octavia 2 albo audi A4. Owszem są mniejsze, ale co z tego skoro w passacie obecnie w 90% przypadków wożę powietrze?Jak raz na jakiś czas ktoś się przejedzie z tyłu z podkurczonymi nogami to przeżyje :P Pewnie z tego samego powodu myślisz o zamianie.

Z tego co zaobserwowałem to jest baaaardzo dużo octavek flotowych i poleasingowych które niestety są dość mocno wyeksploatowane i trzeba na to zwrócić uwagę. W audi wiadomo, większy komfort, skóra i bajery, ale za to octawia w tej samej cenie będzie młodsza. No i ma zwykły wahacz z przodu, z tyłu wielowahacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś podpowiem.

Kuzyn kupił sobie właśnie A4 kombi z 2005 czy 2007 roku - mniejsza o to. Silnik 1.9 130KM, manual, wyposażenie standard - nic

szczególnego. Ja mam swojego rdzewiejącego na tylnej klapie dziadka ;) passata 1.9 115KM w tip-tronicu z 99 roku. I co ?

Powiem tak: przy pierwszej próbie wsiadania do A4 pierd.....ąłem się w głowę bo jest albo tak mało miejsca albo ja

taki duży jestem :) Mówiąc poważnie ta A4 w porównaniu do mojego starego passata jest naprawdę mała.

Czułem się jak, powiedzmy, w golfie 4 kombi.

 

To jest oczywista oczywistość, że Passat jest nieco większy, ale bez przesady :) Ja mam niecałe 190 cm wzrostu i nie narzekam na A4, w życiu bym go nie rozważał gdyby było autem ciasnym.

Największa różnica pomiędzy tymi autami jest z tyłu. Z przodu komfort i ilość miejsca wcale nie jest mniejsza niż w Passacie!

Ja zazwyczaj jeżdżę w 2 osoby, maksymalnie (wyjazdy) w 4. I też narzekać nie można, także bez przesady z tym miejscem, jak ktoś szuka wielkiej landary to i Passat nie jest wcale taki duży.

Co więcej A4ka jest szersza niż Passat! Na początku myślałem, że mi się wydaje, bo wjazd do garażu mi się jakiś wąski zrobił :D Ale sprawdziłem i:

A4: 1766

Passat: 1740

To tyle w obronie A4 - co do zakupu auta, to podtrzymuję swoją opinię powyżej, a przesiadki do Octavii bym nawet nie rozważał.

Uważam, że to dobre auto ale nie zamieniając się z Passata B5 3BG... Wskakujesz do auta na płycie Golfa (V), nieco gorzej od niego wykonanego.

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skodę Octawię II lub Audi A4 B6. Co o tym myślicie?

Zarówno jedno autko jak i drugie wizualnie ładnie się prezentuje.

Z kilkoma egzemplarzami się spotkałem i gdybym miał wybierać z pośród tych dwóch do zdecydowanie audi, skoda jak dla mnie nie postarała się z wykończeniem wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum i już się narażę, między skodą a audi przepaść :/ ( w środku passsat :D ) Natomiast co do miejsca z tyłu w jednym i drugim go brak :/ Jednak wykończenie audi przebija skodę i ..(a to pierwszy post więc nie będę się narażał) i passata.

 

Ale przedrzymskim quattro .....za to można zabić, tylko kasy mało przewidujesz ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tez ostatnio miałem podobny dylemat i decydowałem się na A4 - wydaje mi się lepiej dopracowanym autem wewnątrz i hmmm ładniejszym? (to oczywiście kwestia gustu) ale mi za te pieniądze udało się wyrwać Passata b6 więc już się nie zastanawiałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie auto to była Audi A4 B5 1.9 TDI 110 KM i jak przesiadłem się do Passata na początku pozytywne wrażenie ale przy dłuższej eksploatacji wyszło na jaw, że Passat jest po przeróbce z anglika :wkurzony. Poza tym Audi jeździło mi się jakoś "lżej" wspomaganie działało leciutko a w Passacie działa ciężej niż w modelu przed liftingiem. Mam do włożenia teraz w Passata trochę kasy min. tarcze hamulcowe przód i tył, chyba pompę od wspomagania bo ciężko działa w porównaniu do innych egzemplarzy a porównywałem (już wymieniłem płyn od wspomagania na oryginalny i nic), dalej szykuje się na wymianę wahaczy i chyba czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

Jak widzicie trochę muszę zainwestować w Passata ale macie również rację, czy warto zmieniać auto na podobne w środku i podobnych podzespołach i wydać dużo więcej kasy a i tak do końca nie wie się co się kupi? Tutaj już wiem co w "trawie piszczy" :) a poza tym już trochę zainwestowałem w stan techniczny i wizualny Passata. Najbardziej wkurza mnie to wspomaganie bo po dłuższej jeździe i dajmy na to jeszcze w mieście to już boli ręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No B6 to już inna klasa samochodu w porównaniu do Octavii. Jeżeli miałbym wybierać to jednak A4,ponieważ przyjemność jak i dynamika jazdy byłą znacznie większa w porównaniu do Skody oczywiście. Jednak ilość miejsca z tyłu pozostawia sporo do życzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje poprzednie auto to była Audi A4 B5 1.9 TDI 110 KM i jak przesiadłem się do Passata na początku pozytywne wrażenie ale przy dłuższej eksploatacji wyszło na jaw, że Passat jest po przeróbce z anglika :wkurzony. Poza tym Audi jeździło mi się jakoś "lżej" wspomaganie działało leciutko a w Passacie działa ciężej niż w modelu przed liftingiem. Mam do włożenia teraz w Passata trochę kasy min. tarcze hamulcowe przód i tył, chyba pompę od wspomagania bo ciężko działa w porównaniu do innych egzemplarzy a porównywałem (już wymieniłem płyn od wspomagania na oryginalny i nic), dalej szykuje się na wymianę wahaczy i chyba czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

....

 

Wymienisz, naprawisz i przynajmniej będziesz wiedział czym jeździsz i co masz zrobione. Kupisz nowe auto to na starcie filtry, płyny, rozrząd i tez nie wiadomo czy zawias zaraz się nie posypie. Gdybyś w ogóle nie miał auta to pytanie miałoby sens.

 

A przekładka dobrze zrobiona :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 6 lat A4-ką B6 Avantem 2.5 TDI V6. Jak dla mnie super solidne i wdzięczne auto. Moje A4 bylo akurat z pakietem sport, wiec bardzo dobrze i pewnie się prowadziło i fajnie wyglądało ;). Tak jak na pisali przedmówcy - z przodu nie ma mniej miejsca, jest go sporo ale jest 'inne' - bardziej otacza kierowcę jak w BMW 3. Z tylu miejsca jest mniej na nogi i przy rodzinie moze miec to znaczenie - ja wlasnie dlatego przesiadlem sie na Paska B6.

 

W aucie pomimo przebiegu 300k NIC nie stukalo i wszystko super chodziło. Polecam silnik 2.5 ale w OSTATNIEJ wersji BDG - nie ma problemu z walkami, a silnik jest bardzo trwaly i oszczedny w osce. Skrzynia zdecydowanie manual ;).

 

Super milo wspominam A4 i gdyby nie fakt, ze nowe A4 B7 jet praktycznie takie samo wielkosciowo pewnie zostałbym przy A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tankengine82

Jako dawny posiadacza audi a 4, 1.8T zdecydowanie polecam marke z Ingolstadt. Choc ilosc miejsca z tylu na pewno rozczaruje. Mialem wersje Avant, bagaznik tez do specjalnie wielkich nie nalezy. Ceny czesci na umierkowanym poziomie. Za audi zdecydowanie przemawia prestiz i jakosc wykonania. Dla mnie wybor jest jednoznaczny. Wazne, zeby znalezc egzemplarz wart zainteresowania.

Dodam, ze do tej pory mialem 3 VW i 2 Audi.

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę i kup AR159. Piękne auto a miejsca tyle co w octavii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić o alfie, to mechanicy z ASO alfy mówią że to jest jedyna alfa nad którą można się zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną będę musiał odłożyć wymianę auta i zanosi się, że VW pojeżdżę trochę dłużej. Na razie odpukać w Pasku nic się poważnego nie dzieje więc mam nadzieje, że mi posłuży jeszcze kilka latek.

Wszystkim dziękuję za opinie i Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności