Skocz do zawartości
Sierko2

Skoda Octavia II czy Audi A4 B6 - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słyszałem ze Acorda w benzynie to tak ale w dieslu to juz nie koniecznie i co ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto fajne ale nie jak patrzę na ceny to nie będzie mnie stać. Jak na razie najbardziej przekonuje mnie (cena do jakości) to Skoda Octavia II. Tylko zastanawiam się nad silnikiem. Tak sobie szperam na internecie i widzę, że kiepskie są silniki w tych autach. 105 KM to mało a z kolei 140 KM to silniki są dość awaryjne. Może ktoś się wypowie z własnych autopsji?

 

A co powiecie o Fordzie Focusie MK2 ? Podobno kiepskie wnętrze, trzeszczące plastiki i niewygodne siedzenia.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał octavie II 2.0 tdi z 2005 roku, kupił ją po firmie (3 letnią) z przebiegiem 208tys km i w histori nie było nic o wymianie sprzęgła czy też jakichś naprawach w silniku typu wtryski czy turbo. Sprzedał auto jak miało 290 tys km i oprócz serwisów olejowych musiał dolewac troszkę oleju, pękły mu przednie sprężyny i był problem z kablami od poduszki pod siedzeniem kierowcy (skoda zrobiła to na własny koszt) a tak obyło się bez większych awarii. Auto fajnie jeździło i 140 kucy jest wystarczające. Natomiast minuesm są plastiki które się łatwo rysują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ilu konny silnik miał 110 czy 140? Dla takiego auta 110 KM to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał 2.0 140 koni i powiem Ci że to nawet ładnie jechało. Problem z tymi autami jest taki że często są to cofane pofirmowe auta tak jak passat. Mój kolega kupił bezpośrednio z firmy i wiedział czym jeździ i że przebieg nie był kręcony dla tego pewnie większych problemow nie miał.

 

Skoro dobrze Ci się jeździ twoim passatem to może zamień go na passata b5 z 2005 roku wersja max wyposażenia lub superb I z ostatniego wypustu w max wyposażeniu? skoda superb to jest dłuższy passat ale jest tańsza w zakupie. Auto znane przez mechaników tak jak passat no i częsci tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że jestem już na maksa skołowany. Ale brałem już pod uwagę taką opcję, o której piszesz. Jeszcze raz będę musiał dobrze pomyśleć i się zastanowić. A przed zakupem Passata patrzyłem na Superba i może to nie byłoby taki zły pomysł. A jaki silnik w Superbie będzie dobry?

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma octavie II dobrze wyposażoną,samochód prowadzi się na polskich nierównych drogach dużo lepiej niż mój passat,na pewno trochę mniej miejsca ale jeżeli nie będzie w nim jeździło więcej niż 4 osoby to na pewno na brak miejsca na pewno nie będziesz narzekał,z tyłu jest go dużo więcej,sporo jeździłem ta octavka i też coraz bardziej skłaniam sie jako nastepny samochod ku tej marce,materiały troche gorsze,fotele też mniej wygodne ale jednak to jest wg mnie idealny samochod na polskie drogi,Passat owszem wszechstronny i wygody samochód,ale niestety zawieszenie nie na polskie drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superba I produkowali do 2007 albo 2008 roku. Silniki takie jak w B5FL ale wystrzegaj się 2.0 tdi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to już zdecydowałbym się na Octavie ale każdy odradza silnik 2.0 TDI a z kolei 105 KM to mało na takie auto. Nie chciałbym nieć mniej koników jak teraz mam czyli 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 i dobry program i 140 jest na kazde zawolanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OII jest silnik o oznaczeniu BKD i nie jest on bardziej awaryjny niż te w passatach byle by był od 2006 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w zasadzie można byłoby rozglądać się między:

1. Passatem B6

2. Mondeo Mk7

3. Skoda Octavia II

4. Skoda Superb I

 

Tylko z jakim silnikiem?

 

Ale tak na prawdę to jak czytam i słyszę to z nowszych aut nie ma co wybrać. Albo awaryjne silniki, albo rdza czy coś jeszcze. Mój tata też miał zmieniać z Audi A4 95 r. na coś nowszego i też doszedł do wniosku, że nie ma na co zmienić i wyszykuje jeszcze Audicę i trochę pojeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój starszy to śmiało moze zmieniać bo ma na passat b5 fl. Audi a4 b6 auta młodsze ładniejsze a i wiekowo swiezsze. A tobie to polecam superba bo to dopracowany passat Albo paska z końca produkcji mega wypasionego i najlepiej 4 x4 Chyba ze ew octawie 2.0 ale naprawdę z pewnego miejsca. Bo widzę ze twój problem to nie wystarczajaca ilośc gotowki więc z tad te kombinacje by wybrac najlepsze ale najtaniej I uwierz stary ze naprawdę nie ma znaczenia jaki model jaka marka jaki silnik jak coś od poczatku jest z głowa traktowane to tak juz mu zostanie długie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałeś napisać Ford Mondeo Mk3 czy Mk4 bo Mk7 to trochę za daleko. Jeżeli byłbym na Twoim miejscu i miałbym ograniczone możliwości finansowe to kupiłbym Skodę SuperB I , z silnikiem benzynowym 2.8L .Jeździsz teraz klekotem to przesiadka na benzynę będzie na plus. Będziesz miał prawie to samo auto, czyli coś co już znasz tylko oferujące więcej przestrzeni w środku. Zawsze możesz założyć instalację gazową jak będzie Ci za drogo. To oczywiście moje zdanie i nie musisz się z nimi zgadzać. Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie zmiany samochodu z Audi A4 na coś nowszego. Dam synowi, szkoda się rozstawać z takim samochodem. Bardzo dobrze się nim jeździło, silnik 1.9 130KM jest chyba najlepszy w tym modelu. Zawsze byłem wierny Audi. Mój pierwszy samochód to Audi 80, potem była właśnie A4. Teraz zastanawiam się nad najnowszym Passatem, albo Mazdą 6. Oba bardzo ładne i komfortowe. Zastanawiam sie, jaki silnik wybrać. Nowa Mazda 6 (http://nowamazda.pl/mazda6 - tutaj rodzaje silników) ma tą technologię Skyactiv, którą wszyscy zachwalają. Z kolei Passaty mają Bluemotion. Jak myślicie, które silniki w obu przypadkach będą najlepsze? I co Wy byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje w tym temacie tak szybko się zmieniają, że nie nadążam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że może mój Passat wytrzyma jeszcze do wiosny, a w tym czasie uda mi się coś dozbierać funduszy na nowe auto. Tylko w wyborze pewnie się już nic nie zmieni. Pozostanie ten sam dylemat. Już sam nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie jestem na etapie zmiany samochodu z Audi A4 na coś nowszego. Dam synowi, szkoda się rozstawać z takim samochodem. Bardzo dobrze się nim jeździło, silnik 1.9 130KM jest chyba najlepszy w tym modelu. Zawsze byłem wierny Audi. Mój pierwszy samochód to Audi 80, potem była właśnie A4. Teraz zastanawiam się nad najnowszym Passatem, albo Mazdą 6. Oba bardzo ładne i komfortowe. Zastanawiam sie, jaki silnik wybrać. Nowa Mazda 6 (http://nowamazda.pl/mazda6 - tutaj rodzaje silników) ma tą technologię Skyactiv, którą wszyscy zachwalają. Z kolei Passaty mają Bluemotion. Jak myślicie, które silniki w obu przypadkach będą najlepsze? I co Wy byście wybrali?
Mazda 6 to podobno całkowice nowe auto, co o passacie nie można powiedzieć, więc ja bym stawiał na Mazdę... ale może dla Ciebie dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzona technologia .... bo kupujesz chyba auto na dłuższy okres i zapewne obsługa poza ASO takiego Passata będzie dużo tańsza i wybór części większy, ale to w przypadku obsługą w późniejszych latach poza ASO....

 

Sierko proponuję dozbierać trochę więcej gotówki bo zmiana z passata na passata (Audi A4 i Superb) to takie średnie rozwiązanie wg. mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyba tak tez będę musiał zrobić. Poczekać jeszcze trochę i dozbierać i wtedy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam czysto teoretycznie, co sądzicie o Oplu Signum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności