Skocz do zawartości
Sierko2

Skoda Octavia II czy Audi A4 B6 - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mondeo. Najlepszy stosunek ceny do jakości wykonania/wielkości. Ujeżdżam już 3cie mondeo służbowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych pieniądzach natomiast wybrałbym A4 B7 - to jest dopracowane pod każdym kątem B6, bez bolączek, słabych punktów i z sensownymi cenami części i serwisu.

A jak z silnikami 2.0 TDI w A4 B7? Bo jak wiadomo w Passacie B6 miały bolączki z wtryskami, napędem pompy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z silnikami 2.0 TDI w A4 B7? Bo jak wiadomo w Passacie B6 miały bolączki z wtryskami, napędem pompy

 

Co do Audi kolego jest podobnie jak VW tez były silniki z wadliwymi pompowtryskami, zrobili akcje serwisową ale podobno wymieniali za każdym razem jeden nie jak bywało w przypadku VW że wymieniali na 4 nowe.

Akurat wnętrze w Octavi jak i Golfie wygląda podobnie, prawie identyczny panel climatronica, podobne funkcje komputera, te same silniki, miejsca w środku podobnie porównując Golfa kombi, schowki w obu autach podobne, bagażniki identyczne wielkością.Nawet nie które gadżety OII ma bardziej funkcjonalne i przydatne:) W O II plastiki na desce oraz drzwiach sa miększe niż w Golfie. Wiec gdzie tu ten krok wstecz technologicznie to nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jeszcze się tak zastanawiam, że może przejeżdżę jeszcze rok i w przyszłym sprzedam Passata i może uda się kupić Insygnię.

Podoba mi się to auto tylko jak dotąd nie wiele można znaleźć opinii na temat tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W audi B7 trzeba jedynie pilnować tego imbusa od napędu pompy oleju a tak to żadnych większych problemów nie ma :fajny

Jak będziesz tankować na dobrych stacjach to i wtryski pochodzą ile trzeba.

 

 

może uda się kupić Insygnię.

Podoba mi się to auto tylko jak dotąd nie wiele można znaleźć opinii na temat tego auta.

 

Nie pamiętam teraz co dokładnie kumple gadali , bo to z rok temu było ale zapomnij o Insigni :D Mi też się podobała, ale to jest OPEL i prócz designu, to reszta pozostała w oplu bez zmian a nawet problemów przybyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego modelu insigni mialem okazje polatac 1.6 T bodajze ... Szczerze mowiac z dolu nie jechalo ... troche podeptalem ladnie sie wkrecalo (jednak nie czuc bylo tych 180 czy 160 kucy ...) ale moje zdziwienie gdy w polowie obrotomierza glosniej sie robi niz w2.0 cr tdi passku b7 ... ogolnie slabo wyciszony ten opel (wersja mimo ze sluzbowa to niezle wypsoazona kolorowa navi, kubelki itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jeszcze się tak zastanawiam, że może przejeżdżę jeszcze rok i w przyszłym sprzedam Passata i może uda się kupić Insygnię.

Podoba mi się to auto tylko jak dotąd nie wiele można znaleźć opinii na temat tego auta.

 

Zanim kupiłem Passata B6 , szukałem aut które wymieniłeś. Jeżeli teraz jeździsz Passatem to nie ma sensu przesiadać się na mniejsze auta typu Octavia II czy Audi A4. Są to po prostu małe auta. SuberB I generacji to tak jak pisali poprzednicy dobrze wyposażony Passat B5 z większą ilością miejsca w drugim rzędzie siedzeń.

 

Jeżeli planujesz powiększenie rodziny to nie patrz też na Insignię. Napakowane auto, świetnie wygląda w topowych wersjach natomiast miejsca w nim mało.

 

Myślę,że warto zwrócić uwagę na Forda Mondeo. Auto zdecydowanie większe od Passata B5, B6. Jakość materiałów wcale nie jest zła, komfort podróżowania na przyzwoitym poziomie.

 

idealnym rozwiązanie jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość byłby wybór np. Renault Laguna w wersji z silnikiem benzynowym. Oczywiście zaraz większość podniesie larum,że nie kupuje się aut francuski i na F, ale jest to dobra propozycja dla Ciebie.

 

Miałem kilka aut w życiu, jak i też w mojej rodzinie więc jak będziesz chciał, miał jakieś pytania to służę pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady i propozycje. Jestem teraz trochę skołowany. Coraz więcej dobrych komentarzy słyszę o Fordzie Mondeo tylko powiem szczerze, że tak średnio mi się podoba. Porównując Mondeo do mojego Passata to Passat podoba mi się bardziej z zewnątrz i wewnątrz. Ale jeżeli Ford ma być autem komfortowym, bezpiecznym, mało awaryjnym to chyba warto :) A może jakiś inny Ford. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

W sumie nie brałem wogóle pod uwagę Passata B6. Co o nim myślicie?

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fordy są Ok ale silniki fordów już nie. do fordów diesle wstawiają z koncernu PSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o jakims BMW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja już wczesniej napisałem że zakochac się w BMW nie trudno prowadzenie przedewszystkim na drodze przeciesz przednie kola tylko skrecaja a naped jest na tyl w przeciwienstwie to VAG materiały uzyte do wykonczenia i same rozwiazania mechaniczne to inna inszość nic nie slychac o problemach odmy DPF czu innych dlatego warto sie zastanowic zalerzy ile masz w skarbonce jak ok 30-35 polecam ser 3 e 90 najlepiej 2.0 d 163 konie a jak mniej to e 46 po lifcie z konca produkcji i po przesiadce z passata napewno bedziesz zadowolony w koncu BMW to konkurent Audi a nie VW i w koncernie VW wkurza mnie to ze jest Audi jest skoda jest seat i wszystko prawie na jedno kopyto z takimi samymi bolaczkami a BMW jest tylko jedno ale wiadomo jak z kazdym autem trzeba trafic odpowiednią sztuke by sie z niej cieszyc maxymalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sześciu lat smigam paskiem i stoję przed dylematem na co go zamienić i powiem że jest to problem - przesiadając się na a4b7 czy octavię i tak wpadasz w to samo , z tymi samymi problemami i z gorszymi materiałami, chyba że sobie kupisz jakiś wypas w skórach. Na dodatek takie b7 to już auto 6-7 lat , czyli przebiegi przy których u vag pojawiają się upierdliwe bolączki. Witek no ja rozumiem że Mondeo jako służbówka jest git , ale nie powiesz mi że kupiłbyś do domu coś takiego - pomijam uprzedzenie do F , ale wygląd środka i materiały są raczej kiepawe - jedyne co to silnik od volvo ma sens (2.5T).

Śledziłem wątki o Insigni i widziałem takie coś na warsztacie (2.0T z popsutymi wtryskami benzynowymi) i powiem że ludzi trochę psioczy a już napęp 4x4 wydaje się być porażką - także opla odradzam.

Ktoś tu poruszył Lagunę --- to nie jest zła opcja bo zarówno 2.0T benzyna , jak i 2.0dci to dobre silniki , a po masie wpadek w LII , III jest już całkiem całkiem, no i cena jest nie do pobicia w porównaniu z konkurencją , a komfort myślę że bije na głowę Passata.

Generalnie ze swojej strony też skłaniam się w stronę E90 -- tyle pochwał wszędzie że chyba trzeba zaryzykować -- jak tylko znajdę coś ciekawego to chyba zaryzykuję ( tyle że ja nie potrzebuję dużo miejsca , także to nie jest dla mnie kryterium).

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w brew pozorom 3 ujka wcale nie jest ciasna z tylu siadasz nisko i miejsca na kolana przybywa nawet za wysokim kierowcą wiec wg mnie BMW to tez jest wyjscie z sytuacji poniewaz nie wszyscy moga sie przekonac do marki bo Bedziesz Miał Wydatki czy ze Bolid Mlodego Wiesnika dlatego jest z czego wybierac na ogłoszeniach a i przebieg trudniej przekrecic bo w VAG-u to tylko licznik i sterownik zmienic i juz gotowe a BMW tak łatwo nie oszukasz ;) tylko ze naprawde BMW nie lubi zamiennikó tanich i z Alleg..... tylko cos porzadnego ale za to odwdzieczy sie napewno swojemu pamu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś Honda lub Toyota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jestem na etapie zakupu no i przymierzałem się do a4 b8 ale jakoś taka maława w środku i zrezygnowałem, następnie na tapetę wskoczył passat B6 2010r (tylko highline najlepiej w DSG, ale niekoniecznie) no i przyjemność z jazdy jak dla mnie lepsza niż w a4. Podczas poszukiwań nawinęła się insignia z mega wyposażeniem no i środek super, ale siedzenia mimo, że jakieś droższe lepsze szału nie robiły nawet bym powiedział niezbyt wygodne no i tak jak ktoś wyżej napisał niezbyt cicho przy wiekszych predkosciach i mimo że sztuka pewna i jeszcze na gwarancji zrezygnowałem bo passat na mnie zrobił lepsze wrażenie. Co do awaryjności to jest forum opel insignia i mozna tam wiele sie dowiedziec. Troche czytałem no i awaryjność jest jak w każdych samochodach... są jakieś wadliwe podzespoły i czeste awarie jakiś podzespołów ale jakiejś plagi raczej nie ma. Mimo wszystko odpuściłem OPLA wcale nie są takie tanie, a jak ktoś napisał to tylko OPEL...

 

Sierko co do Hondy to przymierzałem się też do accorda VIII generacja 2008/9, jednak po przetestowaniu dwóch egz. benzyna 200KM odpuściłem sobie -> nie było przyspieszenia fajnego no i hałas spory... mimo bardzo małej awaryjności hondy odpuściłem dodatkowo jeszcze opinie są, słabej karoserii rdza, odpryski itp. -> choć jeden egzemplarz jaki ogladalem mial w stanie idealnym karoserie więc to różnie jest. I cena accordów według mnie zbyt mocno się trzyma albo po prostu to passaty są zbyt zaniżone -> jedno z dwóch ; )

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te jestem na etapie zakupu no i przymierzałem się do a4 b8 ale jakoś taka maława w środku i zrezygnowałem

 

No takie jest pierwsze wrażenie, bo jest bardziej "obudowana" w środku. Później w trakcie eksploatacji tego juz się nie czuję, bo się przyzwyczaisz :D No jedynie czasem mnie wkurza, jak muszę rękę wygiąć, zeby szyby sobie opuscić. Mało miejsca to jest z tyłu, ale z założenia - niech się martwi ten co z tyłu jeździ a nie kierowca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli Passat B6 to z jakim silnikiem najlepiej? Bo słyszałem, że w B6 często padają pompowtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam np CBBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo słyszałem, że w B6 często padają pompowtryski.

Jeżeli chodzi o pompowtryski to były dwa rodzaje siemens i bosch. Montowane do aut w latach 05-07r. Największe problemy są z siemensami tym bardziej jak pada jeden to już dalej nie pojedziesz. Bosha są OK chodź nie mówię, że one się nie psują, ale przynajmniej jak pada jeden to na reszcie pojedziesz. Od 2008r. PD zastąpił układ CR z którym nie ma takich problemów. Z tym, że za tą kasę, którą mówiłeś może być trochę ciężko trafić fajny egzemplarz z lat po 2008r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem tak zakręcony i zamotany. Niby tyle aut a w każdym coś nie tak. Wiadomo na nasze drogi musi mieć wytrzymałe zawieszenie, chciałbym też mało awaryjne, bezpieczne i wygodne. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności