Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

zeby sie pojawil ekran instalacji z paskiem postepu musisz podczas procesu instalacji jeden raz przycisnac klawisz od wyjmowania plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filcową

Dziękuję

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby sie pojawil ekran instalacji z paskiem postepu musisz podczas procesu instalacji jeden raz przycisnac klawisz od wyjmowania plyty

 

Nie nacisnąłem Eject i dlatego nie widziałem paska postępu - OK.

Czy z tego samego powodu nie widziałem informacji że się udało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja wgrywania softu i mapy zakończona sukcesem. Soft 4120a nagrany macbookiem na płyte Verbatim DL programem toast titanium z prędkością x3. Jedyny minus softu to to że nadal nie widzi karty 16gb. Podziękowania dla Pysiek95 i Pab567 za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innej karcie lub jeżeli masz kartę micro sd użyj innego adaptera.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie trochę czasu minęło ale wszystko się udało nowy soft 5238 na verbatimce i mapy 2015 eune. Dzięki za pomoc

lukastd i pysiek95. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypaliłem jakiś czas temu V14 West na płycie. Włożyłem do napędu i z ciekawości sprawdziłem jej działanie, bez wgrywania na dysk twardy. Bez problemu wskazała drogę. Wczoraj chciałem wgrać ją na dysk twardy a tu zonk. Po włożeniu płyty system zapytał czy kopiować, czy nawigować z DVD. Dałem kopiować. Po dłuższym czasie system zakomunikował: "proszę włożyć dysk DVD z mapą". Dziwne, bo wcześniej wyznaczył z tej płyty drogę, czyli mapa działała. Dzisiaj system już tej płyty nie widzi, wypluwa ją. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft w radiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120 (bez A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He... nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na laser zwaliłbym winę-brudny i tyle.

Tez miałem podobnie z wczytywaniem softu-za pierwszym razem zaskoczył idealnie, później już nie chciał żadnej płyty czytać-nawet audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś w sprawie aktualizacji mapy bo jestem zielony w tym temacie info na pw po proszę by bałaganu nie robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym uaktualnic mape mam soft 4120a jaka teraz mape polecacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chciałbym uaktualnic mape mam soft 4120a jaka teraz mape polecacie ??

 

Poczytaj wątek ale nie cały, np. od 110 strony i wszystko już będziesz wiedział, nawet znajdziesz odpowiedź na inne pytania które już Ci się tworzą w głowie. Jak nie znajdziesz odpowiedzi na pytania na kilku poprzednich stronach to wtedy pisz. Mapy są raz na rok i wydawane pod koniec roku.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pomoże ktoś w sprawie aktualizacji mapy bo jestem zielony w tym temacie info na pw po proszę by bałaganu nie robić

Jakbyś miał w opisie z jakiego mniej więcej miasta jesteś to pewnie by się ktoś odezwał z rejonu i pomógł. Jak jesteś kompletnie zielony i nie wiesz jaki masz dysk i jaki soft lub ukryte menu itd itp. to dobrze jakbyś miał 'wsparcie' obok podczas "pierwszego razu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chciałbym uaktualnic mape mam soft 4120a jaka teraz mape polecacie ??

V14 z tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że mapy V14 są od innego dostawcy.

Tak, wiem że jest dalej napisane "Navteq", ale mimo wszystko aktualizacja przynosi drogi, u mnie na wsi, które istnieją od kilkudziesięciu lat, a których nie było do wersji V13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj wątek ale nie cały, np. od 110 strony i wszystko już będziesz wiedział, nawet znajdziesz odpowiedź na inne pytania które już Ci się tworzą w głowie. Jak nie znajdziesz odpowiedzi na pytania na kilku poprzednich stronach to wtedy pisz. Mapy są raz na rok i wydawane pod koniec roku.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Jakbyś miał w opisie z jakiego mniej więcej miasta jesteś to pewnie by się ktoś odezwał z rejonu i pomógł. Jak jesteś kompletnie zielony i nie wiesz jaki masz dysk i jaki soft lub ukryte menu itd itp. to dobrze jakbyś miał 'wsparcie' obok podczas "pierwszego razu"

 

poprawiłem miasto ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprawiłem miasto ktoś pomoże

 

Zapraszam do wawy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem, ze moze na 125 stronach jest cos o tym, ale nie znalazlem.

 

Skrocone jakby ktos nie chcial czytac:

Czy V14 (a wczesniej V13) wymagaja jakiegos minimalnego poziomu softu. Tzn np. na starszych 3810 nie dzialaja na ana owszych dzialaja?

 

Pelne pytanie:

Chcialem spytac tylko o jedna rzecz. Mam golfa z RNS510 odebrany z salonu w grudniu 2010 (produkowany, nie ze stal w salonie). Nigdy nie aktualizowalem oprogramowania, bo balem sie skutkow ubocznych (ze cos nie bedzie dzialac po - np. przyciski nakierownicy itp). Byla to jeszcze angielska wersja. Az do V13 wgrywalem wszystkie mapy bez wiekszych problemow. Ostatnio nie udalo mi sie nagrac V13 z nieznanych powodow (tak jakby nie widzial plyty lub mapy - sprawdzlaem west i east, dotychczas wgrywalem glownie east). Teraz sciagam V14 west. Zastanawiam sie czy powodem jest czytnik laseru albo zle nagranie plyty, czy tez na moim sofcie nie moze dzialac i musze ryzykowac aktualizacje?

 

EDIT: wlasnie nagralem mape zmieniajac troche ustawienia w starym Burning Rom i ku mojemum zaskoczeniu V14 west poszla bez zadnych problemow. Nie do konca wiem, czemu 13 nie poszla mi w obu wersjach. Juz myslalem, ze to kwestia starego oprogramowania. Wreszcie bede mial aktualna mape a nie V12;). a zaczelo sie jak po grudzie bo system nie widzial w ogole nagrywarki ;)

Edytowane przez Evald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś zabrałem się za rozkręcenie mojego RNS 510. Radio działało normalnie, wciągnąłem napęd DVD w celu wyciągnięcia z niego płyty DVD z mapą, bo się zacięła i nie chciała wyjść.W pewnym momencie przycisk od wyjmowania płyty przestał reagować, więc zacząłem dotykać taśmę taką cienką na 8 kabelków i coś trzasnęło w głośnikach, płyta wyszła ale na ekranie pojawił się biały ekran. Mimo białego ekranu radio grało ale tylko do pierwszego wyłączenia. teraz tylko biały ekran i uruchamia się w koło. Odpiąłem DVD z tym białym kabelkiem i nadal nic.

Cz jest ktoś z Warszawy lub okolic kto może pomóc w tym temacie.

Ps. Oczywiście nie za darmo :)

podaje nr tel. w razie czego 792788651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności