Skocz do zawartości
pdrobny

Ukradli kołpaki 15" oryg VW z moejgo B5

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe mi tez ukradli kołpaki. Tylko pod samochodem znalazłem lewarek i klucz do kół. Byłem w szoku ze koła są na miejscu. Opony były niezaciekawe moze dlatego nie wzieli.

 

Najlepiej to załozyc Alu. Albo wezmą całe albo nic. No ewentulanie dekielki ale komu by się chciało paprac. Ktos na forum powiercił dziurki w kołpakach, na kazdym ramieniu jedną. Kto później kupi takie powiercone ? No tyle ze to troszkę szpeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe mi tez ukradli kołpaki. Tylko pod samochodem znalazłem lewarek i klucz do kół. Byłem w szoku ze koła są na miejscu. Opony były niezaciekawe moze dlatego nie wzieli.

 

Najlepiej to załozyc Alu. Albo wezmą całe albo nic. No ewentulanie dekielki ale komu by się chciało paprac. Ktos na forum powiercił dziurki w kołpakach, na kazdym ramieniu jedną. Kto później kupi takie powiercone ? No tyle ze to troszkę szpeci.

Michał na głupotę nie ma rady. Czasami kradną nie na sprzedaż tylko dla checy zapieprzą a 100 metrów dalej wyrzucą. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kołpaczki orginalne też wyparowały jednej nocy gdy nocowałem u szwagierki a auto stało pod blokiem i niestety .

A tak dla ciekawostki to kilka lat temu z mojego pierwszego autka (TRABANT 601) z podwórka!!! ukradli mi radio. Niestety nie ma na tych D....i bata.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ormowiec prezentuje alternatywny system zabezpieczenia kołpaków przed kradzieżą :573:

 

1.

im000064.jpg

 

2.

im000068.jpg

 

3.

im000069.jpg

 

4.

im000070.jpg

 

Przykład działania

new2q.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz granatny pomysł i na pewno skuteczny. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rotfl: ormo :rotfl::ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormo rządzisz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białych opasek prawie nie widać i na pewno lepsze to niż nic.. Skur..syn będzie potrzebował więcej czasu żeby je buchnąć więc się zastanowi. Poza tym łatwo zgubić taki kołpak samemu więc te opaski to polecam założyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykład działania

 

F1 nie jest dobrym przykładem, siła rażenia 200 m . Złodziej będzie poszatkowany ale passat też....

Pomysł zacny :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :( mam opaski ale co zrobić ?? Mi gówniarze dla jaj zdjęli ale położyli pod autem. Teraz mam białe opaski jedno na kołpak i wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żyjemy w kraju, w którym "pożyczający" ma większe prawa niż poszkodowany. A policja traktuje ofiarę jak jakiegoś pasera lub gorzej.

Na podsumowanie:

-zpiki wyglądają okrutnie, to już wolę ładną VW stalową felgę pomalować na srebrny,

- anty złodziej z granatem jest wypasiony tylko dołożyłbym worek kulek stalowych :)

- 80 % kradzieży to pożyczki sąsiada lub dalekiego sąsiada z kilku ulic dalej pewnie założyli moje 15" do jakiegoś VW ogórka i woża nim ziemniaki z cebulą po wiosce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pożyczki sąsiada lub dalekiego sąsiada z kilku ulic

A kiedy odda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odda :) Musi sam sobie odebrać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwsze i nie ostatnie... Po kradzieży w zeszłym roku kupiłem aluski w Niemczech i mam spokój. No i auto lepiej wygląda niż z kołpakami. A ja mam w garażu komplet felg stalowych z którymi nie mam co zrobić.

Nie kupujcie na Allegro, bo handlują nimi ci, co je z aut ściągają, więc koło się zamyka.

P.S. Wcześniej ukradli mi dwa razy oryginalne kołpaki z Polo. Więc jestem już przyzwyczajony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi z 4 kołpaków zostały już 2.... chyba dlatego nie zajumali bo są już trochę styrane i kto by to kupił?

 

jedyne rozwiązanie jakie widzę to jazda bez kołpaków do momentu aż sobie kupie alu heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siara chwalić się w jakim kraju żyjemy. Szkoda że kołpaki są z plastyku, bo można by je obsmarować kwasem. Złodzieja byś poznał na giełdzie po rękach bez naskórka albo amputowanych paluszkach... a może jak się zmęczy to przetrze czoło... :637:

 

Mogliby fabrycznie na wszystkich oryginałach wypalać numery nadwozia...

 

Może ratowalibyśmy honor marki gdybyśmy nie kupowali używanych na allegro i giełdach kompletów w dobrym stanie. Bo kto takie sprzedaje :confused:. właściciel? Ewentualnie właściciele alu.

 

Może jak pasjonaci vw skrzykną się w ten sposób to przestanie się opłacać okradać paski ;). No bo kto kupi używane oryginały dwa razy droższe od podróbek jak nie pasjonat? Widać jednak że jest spory popyt...więc kołpaki po cztery odpadają w czasie postoju.

 

Może ma ktoś moje? Takie ze znaczkiem vw po środku?:P

 

W zeszłym tygodniu też ktoś komu inteligencja pozwala na nie wiele odczepił kołpaki. By najmniej nie mam zamiaru kupować używanych oryginałów. (Szkoda żeby kwas je przeżarł):mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kto Ci kupi oryginalne nowe kołpaki w ASO ? Nikogo tu chyba nie stac na takie marnowanie kasy.

 

Po drugie to na złodziejstwo nic nie zrobisz. Było jest i niestety będzie...

 

Pytasz kto kupi uzywane oryginały. Kazdy kupi bo są ładne. Podróby są awful :)

 

Ja kupiłem od forumowicza (chyba nie złodzieja :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po drugie to na złodziejstwo nic nie zrobisz.
Zrobisz Michał. Nie kupować od złodzieji, jeśli by nie mieli gdzie sprzedać to by nie kradli ale to nie w tym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego zrobic jak duzy odsetek społeczenstwa ledwo wiąze koniec z koncem a X % stara się oszczędzać na czym sie tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w golfie na opaski, ale niestety cw*l miał nożyk i ukradł (jeden połamał bo nie widział opasek ;p) i z ojcem pojechaliśmy żeby może zwiększyli patrole, a oni do nas że złapali złodzieja :eek:. Okazało się że to gó*niarze takie jak ja (17 i 18 lat) podjechali poldkiem i na całym osiedlu oskóbali kilka vw i jednego superba. Po sprawie policjant powiedział że złapał go jeden z naszych sąsiadów (zauwazył, że się kręcą i poszedł za nimi). No i niestety ale musieli wybulić 80 zł na nowy kolpak do golfa, ale i tak do końca zimy już bez kołpaków jeździł ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności