Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

heh... z kablem otrzymałem oczywiście sterowniki, ale że nie dały zamierzonego efektu, to zainstalowałem CDM20802 WHQL Certified http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm (wiersz polecenia - installed), też nie pomogło; win7 widzi "unknown device" i przy próbie aktualizacji sterownika stwierdza, że oprogramowanie dla tego sterownika jest aktualne; win xp nawet już nie podejmuje tematu i nie widzi kabla wcale... ;/

co jeszcze można zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co moze być źle, że się nie łączy?

1.jpg

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź jak się z tym uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Podłączony kabel do samochodu, fura odpalona i nie łączy... Stabilizator? da sie to naprawić? Dodam też ze jak podłączam kabel, to najpierw mignie czerwona dioda a potem cały czas świeci zielona. Mój kabel to vag 106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest identycznie tylko że ja mam inne kolory okienek :) Jedyna różnica to taka że ja mam 10.6.3 nowyobrazmapabitowal.th.jpg

 

Nie wiem czy to coś pomoże, jak podłączam kabelek do samochodu, czy to odpalonego czy zupełnie wyłączonego to dioda w kablu przez chwile mignie na czerwono a potem świeci już cały czas na zielono

Edytowane przez pokson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade jakoś sprawdzić czy wtyczka w samochodzie jest sprawna, i czy można wymienić ten stabilizator? I czy mógł byś mi polecić jakiś dobry kabelek tak żeby nie trzeba było sie martwić? nawet jak to będzie i 800zł

Edytowane przez pokson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hmm 78L05 czy może taki jak jest w kablu czyli KA7805?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupie taki i taki i zobaczymy. Gorzej jak to będzie wina OBD2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój kabel zaśpiewał pięknie w sobotnie popołudnie.

Pełne połączenie z Passatem B6 2006r.

Znalazłem pełny program VCDS 908.

Z moim passatem łączy się przez K-line, i wczytywanie trwa chwilkę, z passatem B6 mojego kolegi po Can'ie chodzi jak błyskawica.

Bardzo się cieszę, że nie padł mi kabelek od tego eksperymentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i D.... nie działa. Zmieniłem ten stabilizator ale dalej to samo :/

robert1508 jaki masz kabel?

 

A i jeszcze takie pytanie, czy jak mam vaga 106 to musi być program 10.6 lub 10.6.3 czy mogę na innych?

Edytowane przez pokson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości 78L05 to nie to samo co 7805, 78L05 obciążenie prądowe ma 100mA a 7805 1A dziesięciokrotna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78L05 będzie grzał za bardzo.Sam GAL w normalnej wersji pobiera 90-115 mA a dorzucając jescze pozostałe układy wyjdzie grubo ponad 100 mA.Dla tego interfejsu tylko 7805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podstawą wywodu na temat 7805 było doświadczenie :)

 

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

 

 

A tak małą ciekawostką jest fakt ,ze nawet ori fejs od Uwego ma stabilizator w obudowie TO-220 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Miałem problem z kablem, zmieniłem ten stabilizator (1A) i dalej było to samo. Po zakupie kabla za 40zł wszystko działa. Nie miałem żadnych problemów z instalacją itp itd. Teraz tylko nie daje mi spokoju, czemu wydałem tyle kasy w błoto :/ no ale nic, człowiek uczy się całe życie na swoich błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem się poprawnie (vcds 912 i laptop bez internetu) i sprawdzałem kanały 72-77 oraz robiłem adaptacje po czym zrobiłem Auto-Scan (nie wychodząc z programu), przy chyba 3 lub 4 module nagle wyrzucił błąd "This Function Requires a licensed interface" i już nie można robić żadnych adaptacji oraz sprawdzać wysokich kanałów, komunikat j.w. tylko podstawowe rzeczy działają. Jak można rozwiązać ten problem? Bo auto mam rozłożone :(

 

Wykrywa go obecnie: Ross-Tech HEX-USB+CAN - 1.81

Edytowane przez look4me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie ze takie coś ci się pokazuje jak masz wersje shareware a nie pełną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem leży po stronie kabla, próbowałem na 704.1 gdzie pokazuje się jako zarejestrowany ale co kilka sekund wywala błąd komunikacji. Coś się stało z kablem podczas używania Auto-Scan w wersji 912) i od tej pory nie chce działać z 912.

 

W jaki sposób można zaprogramować ponownie 1.81 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby go zaporogramować to trzeba mieć przede wszystkim odopowiednie wsady do mikrokontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak dostałem go razem z kablem, działał przez kilka dni i potem jak pisałem przy Auto-Scan się wywalił i koniec... tylko podstawowe funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności