Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

A czy u mnie sytuacja będzie wyglądała jak u kolegi krzysiek_wawa czyli tarcze 282 mm VIN WVWZZZ3BZXP26419121 z góry dzięki!

A możesz wpisać poprawny numer VIN? Bo ten który podałeś ma 2 znaki za dużo. :)

witam potrzebuje wymiarów tarcz hamulcowych tył bo w/g wlepy przód znalazłem taki 282x25 (282x25-288x25)a tyle nic

Przód 288x25, tył 245x10.

etka podaj 321x30 lub 334x32 17"
skąd wziąłeś te wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL wielkie dzięki a jak byś mógł podać zródło dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL wielkie dzięki a jak byś mógł podać zródło dzięki

Wymiar z ETKA na podstawie danych z Twojego avatara i kodu PR który podałeś wcześniej.

BTW

B5 FL to chyba każdy ma tarcze nie mniejsze niż 288 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B5 FL to chyba każdy ma tarcze nie mniejsze niż 288 mm.

dokaldnie tak jak mowisz, nawet 1.6 ma tarcze 288mm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać na tył? Przy tarczy jakie wymiary są dla mnie ważne(245x10 wiadomo)czy inny wymiar też i jak dopasować klocki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej masz do wyboru tylko 245 bo taka jest seria i takie producent zaleca, chyba , że chcesz uskuteczniać jakąś rzeźbę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

kurcza prawdopodobnie tarcza mi się zwichrowała z przodu, przy hamowaniu czuje pulsowanie pedału i kierownicą trzepie na boki. Tarcze z przodu wyminiałem w styczniu 2009 przejechane ok. 50-60 tys km. Kupowane w sklepie z czesciami, ale nie byly to oryginaly. Pewnie kiepski materiał i przy szoku termicznym się zwichrowała.

 

Pytanko, czy te będa odpowiednie do B5FL?:

http://www.nextdaybrakes.com/brembo-vented-front-brake-discs-pn-09a42814-fits-volkswagen-passat_p22287661.htm

 

Czy kupować klocki nowe? Jeszcze nie ściągałem koła, ale z pewnościa od ostatniej wymiany są klocki są grube więcej niż połowa (może). teściu mi mówił ze można użyć stare, jeśli poprzednio się je zetrze papierem ściernym na szybie by były równe? opłaca się takie coś?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów,

kurcza prawdopodobnie tarcza mi się zwichrowała z przodu, przy hamowaniu czuje pulsowanie pedału i kierownicą trzepie na boki. Tarcze z przodu wyminiałem w styczniu 2009 przejechane ok. 50-60 tys km. Kupowane w sklepie z czesciami, ale nie byly to oryginaly. Pewnie kiepski materiał i przy szoku termicznym się zwichrowała.

 

Pytanko, czy te będa odpowiednie do B5FL?:

http://www.nextdaybrakes.com/brembo-vented-front-brake-discs-pn-09a42814-fits-volkswagen-passat_p22287661.htm

 

Czy kupować klocki nowe? Jeszcze nie ściągałem koła, ale z pewnościa od ostatniej wymiany są klocki są grube więcej niż połowa (może). teściu mi mówił ze można użyć stare, jeśli poprzednio się je zetrze papierem ściernym na szybie by były równe? opłaca się takie coś?

 

Pozdrawiam serdecznie

tarcze powinny być ok (skoro kupowałeś sam to powinieneś znać rozmiar a firma jak najbardziej :ok) a co do klocków to nie trzeba ich ścierać same się ułożą do nowej tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ale rozmiaru po prostu nie pamietam. byłem w sklepie i oni mi dali. Ale jak czytałem w postach to B5FL już wszystkie powinny miec 288mm. Dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w ustaleniu wymiarów tarcz hamulcowych przód dla B5FL 2004 AVB z AG4.

Czy jest jakaś różnica między pojazdem z manualna skrzynią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Proszę o pomoc w ustaleniu wymiarów tarcz hamulcowych przód dla B5FL 2004 AVB z AG4.

Czy jest jakaś różnica między pojazdem z manualna skrzynią?

podaj VIN a koledzy ci pomogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc w ustaleniu wymiarów tarcz hamulcowych przód dla B5FL 2004 AVB z AG4.

Czy jest jakaś różnica między pojazdem z manualna skrzynią?

Przydał by się kod PR z wklejki z bagażnika, coś w stylu 1XX (gdzie czerwony X oznacza dowolny znak), ale na 99,9% 288x25.

Etka nie rozgranicza tarczy na automat/manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jakie wymiary na przod do WVWZZZ3BZWE388369 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj passacik B5 FL 2001 ma na przodzie 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje porady jakie tarcze przednie do mnie do samochodu mają być, bo z tyłu wiem że są 245x10mm LUCAS

passat b5 2000r. 1,9TDI 115KM AJM WVWZZZ3BZYE256372 , jeżdżę na 16 calowych kołach, etka podaje mi:

 

-280x22 LUCAS bez czujnika zużycia

-282x25 ATE bez czujnika zużycia

-288x25 ATE z czujnikiem zużycia

 

co myślicie o zestawie zippermann (tarcze + klocki) i czy mogę to powymieniać na raty tzn najpierw przednie później tył gdyż nie mam na wszystko od razu tyle kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Etos "mówi", że oryginały to ATE 288x25.

 

mi etka pokazuje 280x22 mm więc albo ja coś żle po patrzyłem albo ty sprawdz jeszcze raz

 

 

 

 

mam pytanie jaki jest dokładny wymiar tarcz hamulcowychprzednich do passata b5 1997 r AFN 1.9 TDI 81 kW bo sa w sumie trzy opcje 280 mm 282,5 mm i 288 jesli ostatni wymienialiscie prosze o podanie dokładnego wymiaru

 

 

280x22mm tak mi etka pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje porady jakie tarcze przednie do mnie do samochodu mają być, bo z tyłu wiem że są 245x10mm LUCAS

passat b5 2000r. 1,9TDI 115KM AJM

 

Wojtek u mnie z przodu tarcze 288x25, bez czujników zużycia (też AJM), z tymi czujnikami to różnie bywa jedne mają inne nie. Najlepiej zdjąć koło i zerknąć czy do klocków dochodzi kabelek (nie pomyl z kabelkiem od czujnika ABS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o zestawie zippermann (tarcze + klocki) i czy mogę to powymieniać na raty tzn najpierw przednie później tył gdyż nie mam na wszystko od razu tyle kasy.

 

 

jak nie masz kasy to spokojnie możesz najpierw przód tarcze klocki wymienić sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej jakie wymiary na przod do WVWZZZ3BZWE388369 ???

282,5x25 mm

potrzebuje porady jakie tarcze przednie do mnie do samochodu mają być,

288x25 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności