Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Może i mi koledzy podpowiedzą jakie tarcze na przód? WVWZZZ3BZXP201916

288 mm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem 80% Passatów nie ma właśnie tarcz o średnicy 288 mm?

 

występują jeszcze inne średnice tarcz w Passatach?

 

280 mm? 312 mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydawało mi się, że odpowiedziałem na post ale widocznie nie kliknąłem.. No więc zadzwoniłem do mechanika podając szczegóły typu rocznik jaki silnik i powiedział 282,5mm Chyba jak nie zdejmę koła i nie zmierzę to się nie dowiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pasata b5 fl 2001 r 1.9 TDI 101 KM.

 

Musze wymienić tarcze i klocki i jakie rozmiary powinienem kupić. Macie może jakieś sprawdzone godne polecenia czy to nie ma różnicy czy lepsze czy gorsze?

 

Znalazłem takie : http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-vw-passat-b5-fl-audi-a4-a6-288-i3636116091.html

Pytałem gościa czy będą pasowały i mówił, że powinny ale nie był pewny. Warto je kupić i będą pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto je kupić i będą pasowały?

 

Powinny pasowac bez problemu. A czy warto to nie wiem ;)

 

Kiedys i ja zaglebialem sie w temat tarcz i z tego co wiem to do wszystkich paskow 3BG pasuja 288. Gdzies tam znalazlem info ze od 282.5 do 288 mozna spokojnie montowac. Ja mam wlasnie zestaw ATE 288/25 od kolegi z forum caly komplet przod,tyl za bardzo dobra kase o jestem zadowolony, po 50 tys. km mam jeszcze pol klocka z przodu jak i z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Witam. Mam pasata b5 fl 2001 r 1.9 TDI 101 KM.

 

Musze wymienić tarcze i klocki i jakie rozmiary powinienem kupić. Macie może jakieś sprawdzone godne polecenia czy to nie ma różnicy czy lepsze czy gorsze?

 

Znalazłem takie : http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-vw-passat-b5-fl-audi-a4-a6-288-i3636116091.html

Pytałem gościa czy będą pasowały i mówił, że powinny ale nie był pewny. Warto je kupić i będą pasowały?

 

 

Jeśli nie znasz rozmiaru to jedynym sposobem na ustalenie jest sprawdzenie po numerze nadwozia.

 

Co do samego towaru to jeśli nie wymagasz zbyt wiele od auta/hamulców to na jakiś czas powinien być spokój ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś konkretnie odpowiedzieć czy mozna zalożyc bez przeróbek tarcze 288 jeżeli w oryginale były 282 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
A mógłby ktoś konkretnie odpowiedzieć czy mozna zalożyc bez przeróbek tarcze 288 jeżeli w oryginale były 282 ?

 

Bez przeróbek nie da rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przeróbek nie da rady

 

 

No to lipa. Seria która mam hamuje kiepsko, klocki się kończą i myślałem że jak juz kupie nowy zestaw to większy.

 

W takim razie chyba pójdę w 312 mm na sezon letni a na zimę to co mam obecnie ze względu na koła 15 '

 

 

A co dokładnie jest do przekładki z 282 na 288 i czy koło 15 ' wejdzie przy tarczy 288 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz jarzma, zaciski, klocki, tarcze. Nie wiem czy przewody też nie będą potrzebne.

 

Koło 15" wchodzi niemal na styk z zaciskiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebujesz jarzma, zaciski, klocki, tarcze.

 

Czyli to samo co do 312 mm... W takim razie rozglądam się za 312 na sezon letni a na zimę zostanie 282 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 312 potrzebujesz koła 16" oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 312 potrzebujesz koła 16" oczywiście.

 

Mam 17 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wstyd sami sobie robicie, tak trudno wziąć chociażby zdjąć tarczę i ją zmierzyć ? dla leniwych nawet koła nie trzeba zrzucać, wystarczy coś w stylu 810615_LB_02_FB.EPS_250.jpg wywalić te pokrętło wsadzić " przez felgę " dociskąć z obu stron do zewnętrznej strony tarczy wyciągnąć tak aby się nic nie ruszyło i zmierzyć odległość między końcówkami którymi dotykaliśmy tarczy ... u mnie w passku były 3 rodzaje tarcz 280 282.5 oraz 288 po zmierzeniu wyszło mi dokładnie że mam 282,5 :) pozdrawiam LENIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie co wstyd sami sobie robicie, tak trudno wziąć chociażby zdjąć tarczę i ją zmierzyć ?

 

A po co skoro można sprawdzić po VINie ? Myślisz że każdy ma pod blokiem miejsce, czas i narzędzia do pomiaru ?

 

 

u mnie w passku były 3 rodzaje tarcz 280 282.5 oraz 288

 

Nie tylko u Ciebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.3 vr5 98/99 ma 288 z przodu ;) ... zmierzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
2.3 vr5 98/99 ma 288 z przodu ;) ... zmierzone :)

 

 

Nie każde ;) Wszystko zależy jakiej produkcji auto, czyli kto był dostawcą układu hamulcowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację :D ... W każdym razie u mnie są 288ki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Mogę prosić o rozmiar tarcz z przodu ??

 

Mój vin WVWZZZ3BZWP094310

 

Zeby zmierzyć musial bym zdjac kolo i zbić rdze a to sporo zachodu skoro da sie łatwiej.

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Już zamówione i czekam na przesyłke ;) Będę dawał znać czy "działają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności