Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, koledzy kupiłem dzisiaj felgi oryginalne od Passata B5 FL 17''Phoenixa i musze kupic opony, jakie byscie doradzili, niechce zadnych z niskim profilu tylko takie jakie wychodzil Passat z takimi felgami na takich oponach oryginalnie, jaki rozmiar??a czy oryginalne sruby moga zostac, czy trzeba inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość namorele

witam wszystkich :)

 

Mam do kupienia piękne felgi brocki 17 cali, są na nich oponki 245/45R17, i moje pytanie: czy do passata b5 kombi tak szerokie opony podejdą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

WItam, koledzy kupiłem dzisiaj felgi oryginalne od Passata B5 FL 17''Phoenixa i musze kupic opony, jakie byscie doradzili, niechce zadnych z niskim profilu tylko takie jakie wychodzil Passat z takimi felgami na takich oponach oryginalnie, jaki rozmiar??a czy oryginalne sruby moga zostac, czy trzeba inne??

 

Kolego smigam na takich felgach trzy lata i tragedii w komforcie nie ma. Opony mam 225/45 hankook właśnie z rantem

Edytowane przez Lookass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o felgach i oponach to i ja dorzucę swoje trzy grosze. Do niedawna latałem na stalówkach 195/65/R15. Teraz przesiadłem się na oryginalne alusy 205/55/R16. Wygląd passata +100%. Ale są też plusy ujemne. Niby to tylko jeden cal różnicy ale podczas jazdy czuję każdą dziurę w jezdni. Telepie passatem jakbym jechał na samych felgach. Poza komfortem ma to też wpływ na dość delikatne zawieszenie. W przypadku 15 cali pojazd zdecydowanie lepiej wybierał dziury. Ech, podziwiam tych co wrzucają 18 calowe felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podziwiam tych co wrzucają 18 calowe felgi.

 

Dokładnie! Dla niektórych potrzeba lansu jest tak duża, że są w stanie dla niego zrezygnować z jakichkolwiek walorów użytkowych auta i jego bezpiecznej eksploatacji. Miałem kiedyś, kiedyś w Vectrze A opony o rozmiarze bodajże 195/50/15. Jak się przesiadłem na zimówki 185/70/14, to poczułem jak bym się przesiadł z furmanki do samochodu. Od tamtej pory nigdy, przenigdy żadnych niskoprofilowych opon. Im większy balon, tym lepiej.

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zmianie 195/65/R15 na 195/60/R15 do passia B5 sa jakies przeciwskazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica koła będzie o 2 cm mniejsza. To dużo. To nie jest rozmiar przewidziany do Passata B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że podziwiacie tych co zakładają 18 calowe koła. Ja natomiast podziwiam tych co wkładają do paska 14 i 15 calowe koła. 18 może fakt i duża ale ładna 17 jest dla mnie optymalnie. Ale 15 nie do przyjęcia bo to rozmiar koła z samochodów kompaktowych. Passat na takich kółeczkach wygląda komicznie, że o przyczepności nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale 15 nie do przyjęcia bo to rozmiar koła z samochodów kompaktowych.

 

Może w przypadku dziś produkowanych aut. Passat B5 to auto z lat 90. 14-tek nigdy w B5 nie było, a 15-tki to standardowe, przewidziane przez instrukcję i najpowszechniej stosowane felgi w tym aucie. Instrukcja dopuszcza też 16-tki, ale 17-tek już nie.

 

Zresztą co kto lubi - jeden lubi lans, jazdę jak po kartoflach i częstsze wymiany elementów zawieszenia - dla innego ważniejszy jest komfort, żywotność zawieszenia, no i samych opon i felg. Jak ja bym miał ryzykować rozwalenie opony i skrzywienie felgi na pierwszej lepszej dziurze, to ja pierdziele taki interes. Dla mnie samochód nie jest do podziwiania, tylko do jazdy - jak trzeba to po kocich łbach albo po polu z ziemią do kwiatów w bagażniku więc raczej pozostanę przy 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może w przypadku dziś produkowanych aut. Passat B5 to auto z lat 90. 14-tek nigdy w B5 nie było, a 15-tki to standardowe, przewidziane przez instrukcję i najpowszechniej stosowane felgi w tym aucie. Instrukcja dopuszcza też 16-tki, ale 17-tek już nie.

 

Zresztą co kto lubi - jeden lubi lans, jazdę jak po kartoflach i częstsze wymiany elementów zawieszenia - dla innego ważniejszy jest komfort, żywotność zawieszenia, no i samych opon i felg. Jak ja bym miał ryzykować rozwalenie opony i skrzywienie felgi na pierwszej lepszej dziurze, to ja pierdziele taki interes. Dla mnie samochód nie jest do podziwiania, tylko do jazdy - jak trzeba to po kocich łbach albo po polu z ziemią do kwiatów w bagażniku więc raczej pozostanę przy 15 :)

 

Po części się zgodzę. Ale myślenie ludzi też się różni od tych z lat 90-tych. (czytasz instrukcję z przed 15 lat.) Nie wierzę że auta produkowane aktualnie mają tak szalenie różniącą się konstrukcję, że dopiero teraz można montować koła 17 czy 18 calowe. Co do komfortu to może i jest trochę lepiej ale to też różnie. Mam 16 zimowe profil 60 i jeździ się bardziej twardo niż 17 o profilu 45. (może dlatego że zimówka starsza o 2 lata od letniej). Nie ukrywajmy też faktu że małe koła to mały budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje letnie opony nadają się do wymiany, więc wymyśliłem sobie, że kupię 205/60/R15. Czy to ma sens? Czy raczej pozostać przy 195/65/R15?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam w planie kupić felgi do passat B5 FL kombi.

 

Felgi 18" ET38 8,5J

 

Obecnie mój passek jest na sprężynach EIBACH PRO-KIT -30MM przód + tył

 

Chciałbym założyć na tą felgę profil opony 45

 

Czy ta felga z profilem opony 45 podejdzie pod mojego passata? Nic nie będzie wystawać, obcierać itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil 45 od jakiej szerokości...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokładnie nie wiem jaką szerokość założyć, może być coś z bardzo delikatnym naciągiem.. nad szerokością opony szczerze się nie zastanawiałem

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I jak pomoże ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;2080108]nad szerokością opony szczerze się nie zastanawiałem

 

A to kluczowa kwestia bo profil to % szerokości opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może spróbuję tak..

 

Mam w planie kupić felgi do passat B5 FL kombi.

 

Felgi 18" ET38 8,5J

 

Obecnie mój passek jest na sprężynach EIBACH PRO-KIT -30MM przód + tył

 

Chciałbym założyć na tą felgę profil opony 45

 

Wejdzie ta felga z profilem 45 do mojego passka ? Jaką szerokość opony najlepiej założyć do takiego zestawu tak aby ładnie to upchać żeby nic nie tarło i obcierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ośmio-i-półcalowej feldze najmniejsza szerokość opony to 215, wskazane 225. Opona 215/45 będzie miała profil o wysokości 9,7 cm. 225/45 będzie miała profil 10,1 cm. A zatem średnica całego koła z oponą 215/45/18 to 65,1 cm, a średnica koła z oponą 225/45/18 to 65,9 cm. Średnica koła ze standardową oponą 195/65/15 to 63,5 cm. Więc niby teoretycznie powinna wejść nawet ta większa opona, ale czy wejdzie i czy nie będzie obcierać - zwłaszcza przy obniżonym zawieszeniu - o to musisz zapytać praktyków. Teorię wyłożyłem Ci już w pełnej rozciągłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba 205/55R16 auto trochę lepiej się prowadzi, moim zdaniem lepiej jak na 195/65/R15
A ja czytalem, ze im szersza tym gorzej bo wiecej kolein wylapuje ;)

 

Poza tym zalezy kto jak jezdzi. Jak szybko to przyczepnosc wieksza wymagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności