Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak panowie założyłem te koła 16 z oponami 205/55/R16 szeroki laciek ale nie opciera nigdzie wiec jak najbardziej jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to tak panowie założyłem te koła 16 z oponami 205/55/R16 szeroki laciek ale nie opciera nigdzie wiec jak najbardziej jestem zadowolony

 

czyli jak najbardziej miałem racje :) przyda sie i mnie ta potwierdzona informacja, bo sam planuje 16 na lato :)

 

click helped :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
205/55/R16
z tego co się orientuje to Passaty wychodziły na takim rozmiarze z fabryki tak więc można śmiało zakładać jedyne co to trzeba zwrócić uwagę na ET felgi i tyle ale to już w innym dziale jest wyjaśnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będzie jakaś różnica w komforcie jeżelibym chciał założyć opony 205/65/15 ?? do 16'' nie mam zbytnio pieniędzy żeby na dzień dzisiejszy inwestować w felgi 16" a taniej mnie wyniesie jakbym kupił same opony...

 

Co wy o tym sądzicie ?

Możecie doradzić koledzy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem,że chcesz założyć opony 15" na felgę 16 " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie ;p przecież to nierealne ;p :debil

 

Chodzi mi o 205/65/15 lecz czy będzie ten sam efekt jazdy co przy 205/65/16 ?

Bo jak wiem przy szerszej gumie lepiej się auto prowadzi, sam mam 195/65/15 lecz na zakrętach buja i mnie to juz powoli przeszkadza.

 

Dlatego chciałbym usłyszeć waszej opinii na temat rozmiaru opon.

 

Czy jak założę opony 205/65/15 (15") będzie taki sam efekt jazdy jak przy 205/65/16 (16")??

(Niestety na dzień dzisiejszy cienko z kasą i trzeba szukać dogodnych rozwiązań, mam felgi 15" xD)

Edytowane przez mosqito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na 16 powinno być bardziej komfortowo.

Rozmiar gumy będzie identyczny, ale większe koło mniej odczuwa nierówności nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz jaśniej napisałeś :)

Przy szerokości 205 profil 65 jest już ryzyko spore,że będzie ocierało przy skręcie.Może te bujanie masz czymś innym spowodowane bo ja mam właśnie takie laki i nic mi nie buja :P Typowy profil do gumy 205 to 55 ...tak poza tym sugerowany do paszczaka w wersji 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u diagnosty i stwierdził że nic innego nie widzi jak wymiana opon (które fakt są już zużyte), amortyzatory dobre, sprężyny ok itd. a że opony też nie są pierwszej jakości to będzie ich wina. (tak myślę).

 

Czyli jakbym miał zakładać to bardziej polecicie 16" :taksobie

 

To trochę nie na rękę ponieważ nie mam aktualnie pieniędzy na zakup opon i felg :dupablada

 

Dlatego myślę że na razie będę musiał zostać przy 195/65/15 :dolamam

 

A może coś szerszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trochę nie na rękę ponieważ nie mam aktualnie pieniędzy na zakup opon i felg

 

Dlatego myślę że na razie będę musiał zostać przy 195/65/15

 

A może coś szerszego ?

skoro nie masz kasy na 16 to zostań przy standardzie tj 195/65/15 i po co kombinować z szerszymi bo będą droższe od ty standardowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak raczej na dzień dzisiejszy zakończę z tymi rozmiarami, lecz dzięki:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak raczej na dzień dzisiejszy zakończę z tymi rozmiarami, lecz dzięki:dobrze

 

nie ma co płakać bo nie jest najgorzej ;)

 

aczkolwiek przy stalówce koła wyglądają na mniejsze ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha Panowie jak by jeszcze kogoś interesowało to ET 50 tych felg jest a opona 205/55/R16 (61/Jx16xH2 to jakieś oznacznie)

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy do passata B5 wejdą opony 225/45/17, Osadzenie (et): 54,Otwór centrujący: 57,1 czy nie będą ocierały ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże et, będą za głęboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy do passata b5 wejdą opony 225/45/17, osadzenie (et): 54,otwór centrujący: 57,1 czy nie będą ocierały ???

 

nie !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc, odswieze troche temat,

przymierzam sie do wrzucenie oponek na moje 16stki. Czy opony o profilu 215/55/16 nie będą ocierały ? Jak ktos wie to bardzo prosze o podpowiedz ponieważ jutro mogę kupic w dobrej cenie te oponki. Prosze o odpowiedz.

 

Witam mam podobne pytanko jak kolega mam felgi 16" et45 7J i przymierzam sie do założenia opon 215/55 r16 bo moge kupic po okazyjnej cenie czy ktos z was na takich jezdzi czy beda pasowac do b5 nie bedą obcierać teraz mam 205 /55r16 i za duzo tam miejsca nie ma od strony wahacza z przodu.?

Edytowane przez tomi29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam podobne pytanko jak kolega mam felgi 16" et45 7J i przymierzam sie do założenia opon 215/55 r16 bo moge kupic po okazyjnej cenie czy ktos z was na takich jezdzi czy beda pasowac do b5 nie bedą obcierać teraz mam 205 /55r16 i za duzo tam miejsca nie ma od strony wahacza z przodu.?

??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez powiem ze mialem stalowki 15" i zmienilem od razu na 225/40/18 i nie narzekam na komfort choc trzeba uwazac czy parkowaniu bo niektore polskie kraweznik chyba maja metr wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności